Въпрос относно инсеминация?

  • 952
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте на всички отново и аз за най-голямо съжаление се записах в групата на първото неуспешно инсе. Та въпросът ми е понеже 14-тият ден се пада в неделя, (а това беше денят ми на овулация миналия месец) дали док. ще ме извика да направим инсето тогава или ще го направим на другият ден, от което естествено шансът намалява. Докторът ми е Владимиров, така че ако има негови пациентки, с подобен случай да споделят. И вторият въпрос-при първоначален разговор, докторът ми каза, че в цената са включени 3 инсеминации, а ние направихме само една на неспукан фоликул, докторът ме извика на последващия ден, фоликулът вече се беше спукал и каза ами това сега ще чакаме резултати. Чудя се дали не ме претупа, все пак доста хора имаше newsm78. Надявам се че не.
Малко дългичко стана, дано сте разбрали нещо.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
Владимиров работи без почивен ден, когато има процедури - инвитро или инсеминация. ако прецени, че трябва да се направи инсето в неделя, ще ти каже и ще го направите в неделя.
но то не е задължително моментът да бъде точно на 14-тия ден. ако си със стимулация, нещата се развиват по различен начин.

колкото до цената - казал ти е, че се включват до 3, а не 3 - според нуждата. ако се е спукал фоликулът в деня след инсето, естествено, че няма да ти прави останалите 2 процедури. не мисля, че те е претупал. но все пак - ти си длъжна като пациент да си контролираш нещата, ако имаш някакви съмнения - да ги коментираш и изясниш с лекаря. не бива да се притесняваш да го направиш.

аз съм негова пациентка, правила съм 3 инсеминации. само в един от случаите се наложи двукратна процедура. до 3 пъти не съм стигала, защото фоликулите все се пукаха.

# 2
  • Мнения: 7 718
При две от инсеминациите ми се наложи повторение, защото един от фоликулите не беше се спукал. Обикновено, ако фолкула/фоликулите/ са се спукали не се прави повторение, защото все пак животът на яйцеклетката е 12 часа, а пък е най-добра за оплождане първите осем часа.
Лекарят ще прецени кога да те извика. Няма значение събота, неделя, работен ден. Зависи от растежа на фоликула.
Специално за Владимиров съм забелязала, че обикновено мълчи.
Обаче ако му задаваш въпроси се оживява и отговаря охотно.
Не смятам, че претупва. Просто той не може да знае точно какво те интересува, за да ти говори. Репродукцията е толкова широка материя.
Затова следващият път - питай! Laughing

# 3
  • Мнения: 43
Моля ви да ми кажете какви са цените на инсеминацията при Владимиров - с материал от съпруга и от донор. Благодаря много предварително Peace

# 4
  • Мнения: 235



  Преди около 5 месеца, с материал на съпруга, беше 280 лв. За донор - не си спомням.

# 5
  • Мнения: 108
С донор 390 лв., но това не включва пегледите на видеозон. Инсеминациите при него са само вътрематочни, на мен поне ми каза че други не прави, понеже били отживелица, правена преди 15 год. и като се замислим е прав.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
С донор 390 лв., но това не включва пегледите на видеозон. Инсеминациите при него са само вътрематочни, на мен поне ми каза че други не прави, понеже били отживелица, правена преди 15 год. и като се замислим е прав.

така е, никой уважаващ себе си специалист или клиника не прави вагинални инсеминации вече.

# 7
  • Мнения: 43
А в цената една процедура ли влиза или три опита Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
А в цената една процедура ли влиза или три опита Thinking

мисля, че го написах по-горе - включват се ДО 3 инсеминации (според случая) в рамките на 1 месечен цикъл.

# 9
  • Мнения: 43
Мерси много за бързия отговор Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт