нефротичен синдром

  • 14 274
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Привет на всички майчета и техните дечица Hug
Моето момиченце е на 2г.8мес. и е с диагноза нефротичен синдром от близо година. До сега я лекувахме със стероиди (предполагам, че и в България лекуват със същото), но от тях се оплаква от болки в гърба. Пробвахме и с хомеопатични лекарства, но те не помогнаха въобще.
Ако има някой с това заболяване на бъбреците нека сподели опита си, ще бъда благодарна  bouquet

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 06:10 от agito

# 1
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
НА МОЕТО ДЕТЕНЦЕ Я ПОСТАВИХА ТАЗИ ДИАГНОЗА КОГАТО БЕШЕ НА 1Г И 9 М ЛЕКУВАМЕ СЕ С ПРЕДНИЗОЛОН ОТ 5МГ КАТО ДОЗАТА Я ИЗЧИСЛЯВА ЛЕКАР ТОВА Е КОРТИКОСТЕРОИД И СЪЩО ИМА МНОГО СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ НО КОГАТО Е САМО МАКСИМАЛНАТА ДОЗА СЛЕД ПОВЛИАВАНЕ ТАЗИ ДОЗА СЕ НАМАЛЯВА ПОСТЕПЕННО НИЕ СЕ ЛЕКУВАМЕ ПРИ ДР БУЕВА СОФИЯ АКО ИМАШ ДР ВЪПРОСИ МИ ПИШИ

# 2
Привет на всички майки със сроден на нашия проблем.Моето момченце е на 5 г и страда от НС,откриха му го когато беше на 2 г лежа 2 мес б болница,лекуваха го с кортизон по схема позната на вас ( с месеци) след няколко рецидива на заболяването ни изписаха ENDOKSAN ASTA незнам известно ли ви е това лекарство ,но то се изписва на онко болни...и то не помогна . От тогава постоянно правим рецидиви и с всеки антибиотик пием кортизон, интересувам се много от нашия проблем,чета литература по въпроса и установих че ще премина към народната медицина тъй като при нас появата на белтък в урината се провокира и от най-малката настинка,т.е.трябва да подсиля имунната система на детенцето си ,за да спре да боледува.Ясно е че в инкубатор е невъзможно да го гледам и че немога да го предпазя от всичко , но поне трябва да опитам. Та по този въпрос открих няколко неща,ако желаете опитайте и вие,ако и при вас рецидивите се появяват при слаб имунитет:за 1 кафена чашка - настържете ябълка,хрян, малко бяло вино и мед (в равни количества) разбъркайте и давайте по 1 с.л. всеки ден. Това ми го каза най-признатия билкар в цяла Б-я Дядо Кольо от Асеновград, който е лекувал и най-страшните болести да не споменавам кои... ако желаете да се допитате до него ще ви оставя и тел:033169097. Все още не съм видяла ефекта от този лек ,защото го давам отскоро,надявам се това да помогне,защото тия кортизони и антибиотици ни умориха, и пораженията от тях никакне са розови. Другото което правя е давам пчелно млечице на детето си всяка сутрин под езика почти на върха на чаена лъжичка...какво да ви кажа,бих опитала всичко щом става въпрос за най-милото ми същество,въпреки че хич не съм фен на бабината медицина...

# 3
  • Мнения: 686
Здравейте,докато видях темата и нещо в мен трепна.Когато съм била на две години и половина съм се разболяла от нефротичен синдром.Не помня почти нищо но до ден днешен майка ми със сълзи на очите ми говори,какво е преживяла тогава и как не е била сигурна дали ще оживея или не.Когато съм се разболяла тя не е знаела какво да прави с болно дете в малък град като нашия.Знам само,че можело да умра ако съм останела в малкия град.Години наред са ме лекували при различни доктори в България и съдбата се оказа благосклонна към мен,сега съм жива и здрава и всичко е само лош спомен(надявам се никога отново да не се сблъсквам с това заболяване)
Исках да ви вдъхна

# 4
  • Мнения: 686
Исках да ви вдъхна малко кураж.Дано де оправят дечицата ви Praynig

# 5
здравейте  може ли да обясните по точно какво е нефротичен синдром Аз живея в чужбина       предварително ви благодаря

# 6
  • Мнения: 612
Здравейте, аз бях пускала такава тема, но нямаше отговори тогава. И моят син е с нефротичен синдром, кортикорезистентен е ,не се влияе от кортизон, а може би и неорало зависим  . Сега се лекува със Сандимун Неорал. Разболя се на 1г. 8м. не се повлия от преднизолон, от ендоксан и накрая премина на неорал /имуносупресор/. Даже от 2 дни е в криза с белтък и ще увеличим дозата, дано се овладее. Лекуван е в Детската Нефрология Сф през 2005г, при д-р Лилова, познавам и д-р Буева, всъщност всички там май. Един съвет относно преднизолона, ако можете заменете го с Calcort 6mg, съответства на преднизолон 5мг. Много по-щадящ е и с не толкова силни странични ефекти.
Мария Стойкова , всъщност когато имунната система реагира на вирус примерно , тогава се отключва синдрома, т.е. когато се активира, на теб лекар ли ти каза да повишаваш имунитета , и кой ви лекува ? Защото нашето лекарство всъщност подтиска имунната система за да не се прояви синдрома.

mamaYanni , благодаря за куража, радвам се че е преминало при теб. Предполагам, всички на това се надяваме, с развтието на организма и пубертета да изчезне и проблема, но ще видим   bouquet .

На кратко, svemim , това е автоимунно заболяване, когато имунитета реагира на нещо/примерно вирусна инфекция/,при което в надбъбречната жлеза като през сито  преминават белтъците и не може да се задържат в организма, при което реагира като спира пишкането за да си ги задържи, следва подуване, хипертония и лечение съответно. Белтъка се следи в урината и в кръвта. Дават се спиронолактон и диуретици, за да спомогне спада на оттоците. За нефроза може да се говори след 3г на литър при количество белтък в диуреза 24 часа. При сина ми беше стигнал 14г./литър. Ами това се сещам набързо.
Пожелавам на дечицата дълга ремисия   bouquet . На майките сила и кураж   bouquet .

# 7
  • Мнения: 914
Биляна  благодаря ти
Сега разбирам Виждала съм такива дечица при лекарката ни нефроложка Предполагам на тези дечица им се забранява солта Дано да се намери лекарство и за тях Желая ви много здраве

# 8
  • Мнения: 612
svear , благодаря ти за пожеланията и на вас много здраве ви желая   bouquet .
За солта, да не трябва да ядат солено в криза, за да не задържат водата допълнително. Дано за всяко дете се намери лекарството.
agito , Честит Рожден Ден на твоето момиченце! Да ти е много , много здраво. Пожелавам ви много здраво и безгрижно детство!   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 09:38 от Биляна *

# 9
  • Мнения: 914
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на малкото момиченце  bouquet

ВЕСЕЛО И ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО  bouquet  bouquet  bouquet
АЗ не ви се представих Моето детенце бе боледувало от рефлю ,никой не се досети макар че ходихме на лекар всеки 15 дни от раждането Бавно наддаваше и така получи абцес в бъбречето Бе опериран и сега след 2 години ходене по лекари ще се готвим за трансплонтация Донора ще е някой от родителите ,още не са определили Моето момченце е на почти 3 год без 1,5 мес Живеем в Мароко Имаме и три големи какички Това е за сега
Относно меда аз също му давам в млякото ,благодарение на него хемоглобина се покачва а и меда има протеин 1 На нас ни е назначена диета ниска на протеин с добавка на сол,която никак не обича Много поздрави на всички майчета

# 10
  • Мнения: 612
svear , пожелавам ти момченцето да ти е здравичко! Извървели сте мъчителен път и вие с малкия юнак, но и след трансплантацията много трябва да го пазиш. Предполагам ще бъде на имуно супресори след това. Пожелавам ви успешна трансплантация, много здраве и кураж !  Hug  bouquet
При вас е по-различна диетата значи. При нас се приемат мн. белтъчини и без сол, аз иначе по малко мед/но не пчелно млечице или някакви концентрати/ си му давам в чай или мляко.
А рефлю, това някакъв рефлукс ли е било, което сте оперирали ?

# 11
  • Мнения: 914
Здравейте момичета
Биляна как сте
Аз написах протеини,но на български е белтъчини Да ние сме на нискобелтъчна диетаХодихме миналата седмица на лекар,каза ни да даваме 1,5 литър вода ама малкия хич не иска да пие повече от 1 литър Назначи ни ново лекарство от което получи повръщане и сега ще чакаме да ни го донесат от Франция,специално за деца дано да го понася добре
Планираме през следващия месец да отидем пак във Франция в Париж там сме зарегистрирани и после ни отправиха към лекарката ни тук но тя не е много компетентна а и диетолог добър няма Ние сме единствения случай за такава възраст на дете обикновенно не доживяват защото е трудно с такова детеНие сме чували някои да казват Ами защо се мъчите оставете го пък после си родете друго Слава богу ние всички си помагаме Кагато се роди бе на 1кг и 500г отгледахме си го в къщи До 8 мес нямаше проблеми После получи инфекция с почти месец на температура но антибиоците които му не отговаряха на микроба и получи абцес на единия бъбрек ,а другото му бъбр е недоразвито по рождение Рефлю е връщане на урината което е при деца с ниско тегло и трябва да приемат често антибио до 3 год после обикновенно нещата се оправят сами Ако не се оправят се прави операция засега привършвам ако имаш идеи за рецепти за нискобелтъчна диета пиши ми ,моето момченце все не иска да яде

# 12
  • Мнения: 53
Може ли някой да ми даде информация за Сандимун Неорал. Вместо Преднизолон ли се дава? Лекуващия лекар ли трябва да го изпише?

# 13
  • Мнения: 612
svear , Значи за рефлукс става въпрос при вас, диагнозата ви е по-различна от нефрозата, затова и сте на нискобелтъчна диета. При нас е обратното, трябва да приема повече белтъчини за да компенсира загубата. Дано при вас всичко мине леко и безпроблемно. Поне във Франция има добри специалисти и може да разчитате, че ще направят най-доброто за малката. А сега какво лекарство чакате да ви донесат?
agito , Сандимун Неорал е Циклоспорин, имуносупресор/имунопонижаващо действие/ , няма общо и не е от крупата на кортикостероидите- кортизон. Ако вие сте на кортизон и ви действа лечението, по-добре е да го продължите. Неорала е много по-силен препарат, той е химиотерапевтик, с много повече опасни странични реакции. При сина ми се наложи, защото на него кортизона и Ендоксана не действаха, кортикорезистентен е и затова се лекува с циклоспорин. Но лекарите най-добре знаят как да процедират , защото всеки случай на НС е различен, има специфика. Затова довери им се, в щатите санаясно с това заболяване. Дано сте добре   bouquet .
А иначе Дани все още е с белтък , чакам всеки ден да мръдне показателя и да премине тоя рецидив, че иначе не ми се мисли какво го чака.
Приятни почивни дни от мен и кураж!   bouquet

# 14
  • Мнения: 53
Биляна, благодаря ти за инфото. На нас за сега ни действа преднизолона и миналото лято 3 месеца беше без протеини и не взимаше никакви лекарства. Сега намаляме дозата и уж беше добре, но преди няколко дни ми се обадиха бабите, че е хванала някакъв вирус и пак са се появили протеини в урината  Sad (тя е на гости в Бургас при бабите за лятото). Вие при кой лекар ходите в Бургас...или в София?

Общи условия

Активация на акаунт