отново за играчките: 2 годинки!

  • 1 899
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 868
Скъпи мами,
Ето и моята молба: Посътваите ме каква играчка да купя на 2-годишно дете. Бих искала играчката да е образователна и да помага за ученето на буквите, числата, или геометрични форми. (Да, знам, че играчките не учат сами, но вие знаете какво имам предвид.)

Имаме много книги, разбира се, и блокс. Имаме Little People (the zoo and the preschool). Имаме къщата на Фишер Праис.  Имаме и Leapfrog Little Touch + още няколко от тоя род, така че търся нещо ново.

Някои мои идеи:
1. лаптоп (но кои е добър за две години?). Тези, които видях, не ми харесаха защото имаха много малко оптции.
2. Play kitchen (не знам колко образователна ще е, но детето ми се преструва че готви вече за мои ужас)
3. Нещо друго??

Моля споделете какво е било интересно, но и полезно за развитието на 2-годишните ви деца. Аз съм в U.S., ако това помага.



# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Този сайт е готин, виж тук:

http://www.growingtreetoys.com/age_group/2/

http://www.walmart.com/catalog/catalog.gsp?cat=432219

http://www.thanksmama.com/1_to_2_Years_toys_s/31.htm

http://www.ext.vt.edu/pubs/family/350-063/350-063.html#L4

# 2
  • Мнения: 3 880
Ние подарихме такъв телефон на дъщеря ми миналата Коледа (малко преди да навърши 2)

Интересен й е и още си играе с него, има няколко образователни игри....

Лаптоп за 2 годишни и аз не съм виждала хубав (обаче на тази възраст не са нужни много функции).... за от 4 години и на горе има по-голям избор....

Разгледай и тези тук

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Дъщеря ми тъкмо навърши две годинки и беше голямо чудене за подаръците, защото имам чувството, че повечето играчки са или до 18 месеца или за след 3 години  Laughing.
Ние за рождения ден й купихме количка с една кукла-бебе и така й хареса, че сега не може да направи две крачки без нея . Grinning
А за Коледа сме предвидили именно кухня-играчка (защото и нашата госпожица се опитва да готви). Аз лично смятам, че не е задължително всички играчки да са непременно с  образователно предназначение, нека детето само да си развие въображението и да се позабавлява, дори без специална цел понякога (лично мнение, с което не искам да засегна никого...  Peace)
Можеш да купиш също и едни табла, които от едната страна са черна дъска върху която може да се пише с безпрашни тебешири, а от другата - бяло магнитно табло, където хем може да се слагат буквички и цифри, хем да се пише с триещ се флумастер. Повечето са за деца над 3 години, но ние на Камбанка засега сме прибрали буквичките (че са дребни и може да ги налапа), но пък се вихри с тебешира, пък и ние се забавляваме да рисуваме покрай нея и да я караме да каже какво сме нарисували...
Иначе за лап-топите за двегодишните съм съгласна, че няма много голям избор, повечето са пак за 3-4 годишни...

# 4
  • Мнения: 1 363
За твоето дете ли става въпрос? Мисълта ми е, че ако е за рождения ден на дъщеря ти няколко пъзела са дребна играчка за рожден ден. Но на две години моя син много се заиграваше с пъзели. Това бяха единствените играчки плюс книжките, които му задържаха вниманието за по дълго.
Има такова изобилие от книжки flap books , pop - up books по книжарниците AMAZON

Кухня е супер идея, ние сме поръчали на дядо Коледа една за сина ми.

# 5
  • Мнения: 868
Благодаря ви за предложенията! Много добри саитове, наистина.

# 6
  • Мнения: 6 390
Аз за моята дъщеря за сега съм набелязала голям строител Мега Блокс - имаме малък, и определено много си играе с него, но ми се струват малко частите вече  Rolling Eyes
И дървено влакче, с дървени релси- например Теско, или в Икеа има разни видове, който също се докупуват релси и влакчета, и става голяяяяма работа  Wink

# 7
  • Мнения: 650
Има едни лаптопи в Таргет за 15 долара-моят син много обича да си играе-има букви,музика, звуци и всичко се показва на екранчето, с което му става по интересно и си е като лаптоп.

# 8
  • Мнения: 868
Lана,
Би ли казала как се казват тези лаптопи и на коя компания са?
Благодаря!


Има едни лаптопи в Таргет за 15 долара-моят син много обича да си играе-има букви,музика, звуци и всичко се показва на екранчето, с което му става по интересно и си е като лаптоп.

# 9
  • Мнения: 7 430
Лана, а би ли дала снимка да видим какво представляват тези лаптопи
МЕрси  bouquet

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ние ще подаряваме колело  Peace

# 11
  • Мнения: 2 757
Моят 2 и половина годишен племенник си умря от кеф да си играе с една печка комбинирана с хладилник, шкафчета, тенджерка, плодове, лъжици и кво ли още не - сигурно подобна куня имаш предвид. Много и се радва ама да ти кажа доста временно.
Така изглежда

http://www.br.dk/Store?SuccTPL=BRG2_st06bTPL&ProductId=60900 … amp;menu=KOKKENER

Иначе ми се струва рано за 2 годишно да учи числа и букви. Нещо музикално ще му е по-интересно. Всичко с времето си

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Гледам и ти си включила в списъка си кухня  Mr. Green
Ние на моята купихме кухня, за деца над 2 години е модела. Много добри отзиви прочетох в нета за нея! Дано оправдае очакванията.
Взимам допълнително към подаръка две ДВДта на предаването Boogie Beebies. Много интересно е направено. Избира се тема, например събуждане сутрин и водещите измислят текст на песничката по темата. Извършваш и съответните движения по темата, протягаш се и се прозяваш, правиш гимнастика, миеш зъби, обличаш се, закусваш и т.н. Всичко това под акомпанимента на музика. Моята обожава това предаване. Забавно и образователно е. не знам обаче дали ще го има в Щатите  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 363
LEAPFROG


Ей това е прекрасна играчка, също така. За деца от две +.

# 14
  • Мнения: 650
Лана, а би ли дала снимка да видим какво представляват тези лаптопи
МЕрси  bouquet


тази марка Kool Toyz определено не е популярна като Фишер Прайс , но аз съм доволна много-цените са наполовина поне. Даже му купих едно пиано за 10 долара, което ако е Фишер струва 60-не можах да намеря пианото,а на място има цял рафт, да не говорим за колички и подобни които за момчета са просто без пари-за 5 долара 10 колички и подобни
ето лаптопа-голям е и много се занимава с него, пианото също е поне 60см дълго. Относно качеството -мисля че е много добро-вече месеци са здрави играчките, пластмасата е добра и изобщо не изглежда евтино-много важно че не е Лийп фрог или фишер Laughing
http://www.target.com/gp/detail.html/sr=1-6/qid=1164741701/ref=s … p;asin=B000EPJJL2

А иначе има и едни килимчета с букви и цифри-на тях слагаме играчки и хем учи букви и цифри. аз мисля че зависи от това колко се занимаваш с детето-не че е рано за 2 години. Изобщо не мисля че моят син е изключение просто е 24 часа с баба и дядо, които го занимават непрекъснато и знае буквите на латиница и кирилица и брои и разпознава до 10. Но всичко е до това че му се отделя много време.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 21:35 от Lana2004

Общи условия

Активация на акаунт