Накой гледа ли маслина вкъщи?

  • 22 532
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Има ли си някой маслинка оцеляла зимата  Laughing че аз миналата година уморих една. Уж четох, уж изпълнявах и накрая й окапаха всички листа и умря. Това лято пак ми донесоха и просто полудя. Много добре се развиваше и почти се удвои на височина. Обаче сега пак ме е страх да не я изгубя зимата. Кажете вие как ги гледате зимно време, къде на топло ли, студено ли, а за поливане какво да правя?
Събирам съвети и благодаря предварително  newsm03

# 1
  • Мнения: 189
Хайде де няма ли кой да ми каже какво да правя? По сайтовете за цветя не се намира нищо, а аз снощи като се прибрах намерих 10-тина окапали листенца...
Help plssss  newsm17

# 2
 Здравей, и аз имам същия проблем с моята маслина. Но при мен има само по едно-две листа на края на клончетата. И аз се чудя как и дали ще мога да я спася. Дано някой да каже Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 924
 аз имам ,обаче да си призная честно не знам как трябва да се грижите за нея.
На терасата  е- от време на време я поливам-  не изискват много вода. Тук температурата не пада под 0 градуса . По мои наблюдения маслината не се нуждае нито от много поливане,нито от много студ. Все пак вирее именно в райони където е сухо и топло. Мисля,че и трябва светлина.Не може да се каже ,че става за стайно растение.
Ако намеря малко повече информация ще пиша пак:))

# 4
  • Мнения: 189
Здравей, и аз имам същия проблем с моята маслина. Но при мен има само по едно-две листа на края на клончетата. И аз се чудя как и дали ще мога да я спася. Дано някой да каже Simple Smile

Ох дано да можеш, ама малко се съмнявам  Sad защото моята миналата година капа, капа и умря  Cry
Сегашната ми се е стопирала и засега (чук-чук) се държи добре  Praynig
Държа я на студено, но и аз така не пада под 0 градуса и поливам най-много 1 път седмично. Мислех да я слагам на топло, но тези хора дето ми я донесоха и си гледат и те вкъщи казаха, да не я местя, а на топло пък хич.
И такива работи. Все пак до известно време може да се гледа вкъщи. Малко удължавам, ама да кажа, че тия приятели едната им маслина даже върза и обраха 7-8 маслинки  Laughing

# 5
  • Мнения: 122
Нашата и тя върза 10-тина! Joy

# 6
  • Мнения: 606
Аз имам маслина.Държа си я в кухнята.Зимата я поливам по рядко и е на сянка.Лятото  я изкарвам на терасата и поливам по често.Зимата в кухнята ми е хладничко,така че студа не и пречи. Sad

# 7
  • софия
  • Мнения: 379
и аз имам, но първата година я гледах в саксия и зимата изкара на топло. после я засях в двора и в момента е 2метра висока. дървото не го поливам често и се развива прекрасно навън. а кога дава плод?

# 8
  • Мнения: 1 465
И аз като Хипатия имам маслиново дръвче на терасата, но и при нас температурите не падат под 5°С. Обаче миналата есен имах 3 маслинки,  сега нито една. Sad Имаме и в двора големи маслинови дървета - гледам че ги кълцат от време на време като лозята в България, и после са отрупани с маслини. Тук маслините са като джанките в България. Но със съгурност за да имаш маслини трябва да се подрязват - как и аз незнам. newsm78 А иначе си е топлолюбиво дърво. Със сигурност на есен.

# 9
  • Мнения: 9 095
зарибих се с кафе, сега и с маслина Blush, как се хваща, купува се дръвче ли?че вкъщи е постоянна температура и е топло, и ако не иска много грижи, това е то, смао за мен Joy

# 10
  • Мнения: 189
Да разкажа набързо - моята маслина изкара зимата /вече я броя минала Simple Smile / на студено, в стая където не се отоплява, но темп.не пада и под 5С. Поливам най-много  1 път в седмицата и по малко. Запази си листата и сега забелязвам нови разклонения  Laughing
Само да кажа и че видях такава, на която бяха окапали всички листа, а сега е така хубаво напъпила  Laughing

tedy_e, незнам как се хваща. На мен ми я донесоха от Турция и беше вече и срязана и след това пораснала около метър още.
А иначе и аз се чудя дали не трябва да се подрязва сега пак, че ще стане една пръчка, не че няма разклонения, ама  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 120
и аз се заинтригувах,подобно на теди_е
този форум е като шарката при децата.една каже,че има нещо и всички други прихващат.мъжо,вече ми забрани да чета темите за цветя-много скъпо му излиза  Mr. Green
та по темата-и аз искам да захвана маслинка.дали ще стане от тези,които ги ядем.много не ми се вярва,ама мисля да опитам,ако не ще търся в някой разсадник

# 12
  • Мнения: 9 095
да ти кажа ли и в гугъл няма нищо за захващането  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 120
да ти кажа ли и в гугъл няма нищо за захващането  Thinking

хм,ще се обадя на няколко телефона на оранжерии и ще проверя цената на дръвчето,дано да е евтинко
 Peace

# 14
  • Мнения: 9 095
викай ако намериш нещо, въпреки че не ми се вярва да няма откъде да се захване, много ме е яд като си купя цвете и някоя комшийка да каже, що не се обади, имам #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт