Подариха ми Коледна звезда - как да я гледам?

  • 10 983
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 245
Преди две седмици една колежка ми подари Коледна звезда. Проблемът е, че мен хич ме няма в отглеждането на цветя.
Моля ви, помогнете ми със съвети!

# 1
  • Мнения: 189
Засега само я поливаш и й се радваш. Може да я наторяваш от време на време. Като прецъфти поливаш по-рядко. Март-април се реже на 10-15 см и теква едно бяло като мляко, което е отровно и някъде четох да се обгаря със свещ. Лятото поливаш много и ториш на 2 седмици. През октомври почваш да я криеш по 18 часа, трябва да е на тъмно-някой шкаф, кашон... и след около 4 седмици почват да се зачервяват листата и да да цъфти отново.
Аз имам от миналата година и след 1 година опит мога да се похваля, че вече ми цъфна и прилича на тези от магазините  Embarassed  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 245
Благодаря ти за отговора!
Тя до сега не е цъфтяла (колежката ми я имаше от година, нои при нея не е цъфтяла), да я крия ли в такъв случай и през колко време?

# 3
  • Мнения: 189
Ами почвай да я криеш, дано поне за Нова година цъфне (до Коледа едва ли ще може). Аз моята я прибирах в един шкаф към 18ч. и я вадех сутрин към 7-8ч. и както казах след около месец почна да се зачервява.
Успех и на теб  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 245
Благодаря, ше почна!

# 5
  • Мнения: 701
Охххххх мале леее,те каквито са капризни!Аз толкова много искам да ги отглеждам а те все ми мрат... Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 399
anym, потърси тук: http://www.zadoma.com
Там я има - на "Цветя", вчера четох за нея.

# 7
  • Мнения: 5 026
Охххххх мале леее,те каквито са капризни!Аз толкова много искам да ги отглеждам а те все ми мрат... Crossing Arms

И аз така.До сега съм "уморила" 2-3 и мислех да пускам темичка, че на свекърва ли са й подарили 2 и ми се ще да ги опазя-много са хубави и големи.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 604
Аз мойте винаги ги уморявам, за разлика от майка ми, чиято коледна звезда цъфна през лятото #Crazy

# 9
  • Мнения: 91
OOOOO така съм им ядосана на Коледните звезди, че думи нямам smile3513. Повече не мисля да се пробвам с Коледна звезда.
А толкова много ми харесват и носят невероятно коледно настроение newsm03
По принцип ми върви с цветята и имам доста, как пък все Коледните звезди ми умират не знам.
Вече четвърта година майка ми я посажда расте цяло лято супер и към ноември изсъхва. Ето и тази година- тази на майка ми вече почервеня, а моята изсъхна.

# 10
  • Мнения: 3 251
Моята е вече 4 годишна и стеблото й е като на дръвче. Всяка година ми "червенее", само миналата я изпуснах и цъфна чак февруари.
Към края на февруари я изрязвам, като се старая да оставя поне 2-3 "пънчета"- там където е имало лист, после от там израстват новите филизи. Торя я с течния тор за цъфтящи растения - веднъж месечно, от началото на октомври я завивам с торбичка , направена от индиго/ за да не я местя/, през деня. За около месец, най-много 50 дена започват леко да се зачервяват листата, и не спирам изведнъж покриването, ами я откривам за половин ден и постепенно увеличавам времето през което е открита, и в средата на декември е просто разкошна . Поливам само чинийката на саксията, не мокря пръстта й /желателно да има добър дренаж /. Миналата година я разсадих през май и може би затова се обърка възстановяването й.

# 11
  • Мнения: 2 257
Аз моята я прибирах в един шкаф към 18ч. и я вадех сутрин към 7-8ч.

А защо се крие нощно време - какво е обяснението? Нали нощем си е тъмно и без това? И аз съм им сърдита на коледните звезди и не ги ща, но в същото време така ме блазни пак да си купя няколко, да ги уморя и туй то....Но ако все пак има поне малка надежда да я опазя, бих пробвала. Та? Обяснете ми момента с криенето. Бях чела някъде за това, но забравих вече какво беше обяснението....

# 12
  • Мнения: 22 521
А не се ли пресажда на есен?

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 09:30 от Деси-мама х2

# 13
  • Мнения: 189
Аз моята я прибирах в един шкаф към 18ч. и я вадех сутрин към 7-8ч.

А защо се крие нощно време - какво е обяснението? Нали нощем си е тъмно и без това? И аз съм им сърдита на коледните звезди и не ги ща, но в същото време така ме блазни пак да си купя няколко, да ги уморя и туй то....Но ако все пак има поне малка надежда да я опазя, бих пробвала. Та? Обяснете ми момента с криенето. Бях чела някъде за това, но забравих вече какво беше обяснението....


Така пишеше по сайтовете. Например тук: http://rozali.com/zadoma/index.php?l=2&p=22
Може би й оказва влияние и изкуственото осветление, незнам  Rolling Eyes , но аз изпълнявах стриктно (като никой път) и сега много й се радвам  Laughing

# 14
  • Мнения: 6 039
тази вечер ми подариха 3, различни размери, едната е висока около метър, много са красиви, ще прочета внимателно как да полагам грижи за тях Laughing

Общи условия

Активация на акаунт