Традиция на 40-тия ден от раждането

  • 487
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Здравейте.. Моята Вики утре прави 40 дни от раждането..Чувала съм за някои неща, които се правят на този ден.. Някои казват,че бебето се води на църква..втори правели питки..трети ходели задължително на гости..Кажете за вас беше ли специален този ден..? Кажете какво сте правили вие..?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 488
Ами лично аз прочетох за това във страницата тук на бг мама.Ходихме на църква и се чете специална молитва питахме в църквата не са ни искали пита носихме по наша преценка каквото си решим така ни казаха.И общо взето почерпихме се  Drunk и така мина специалния 40 ден  baloni

# 2
  • Мнения: 83
Здравей,ние ходихме на църква и да я ръкопомажи попа и от там на гости ,а домакините се бяха погрижили за питка и май имаше нещо да се вдига на високо над дрешника или нещо подобно ,но не съм много сигурна точно за това.Успех!

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ние ходихме на църква с бебчо и тати, после - в къщи! Това е.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
На 40-тия ден се ходи на църква с детето и се чете "чиста молитва" на майката. А за пита не си спомням, май се носеше нещо по желание.

# 5
  • Мнения: 832
Ние погачата я направихме преди 40-ия ден, а на 40-ия ден ходихме в църквата да му четат чиста молитва - тя се прави точно на деня.

# 6
  • Мнения: 5 401
Ние заведохме дребчото в църква заедно с бабите и дядовците. След това се събрахме 3 бебета и 3 мамита у дома, но вместо да почерпя момичетата за здравето на бебето, бебетата се почерпиха с порядъчна доза кърмичка.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт