обрив и ваксина

  • 1 513
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
в петък моето бебче стана на 3 месеца, бяхме на консултация и ни сложиха редовната ваксина. На следващия ден забелязах съвсем ситно обривче на брадичката, тя вече доста се лигави и предполагам от това. Знам че при обрив ваксината се отлага, понякога с месеци, питам се - на нас ни я сложиха, какви ли са рисковете?

# 1
  • Мнения: 1 860
 Предполагам, че ако беше реакция от ваксината до сега щеше да е по-сериозно. Щом е малък обрив под брадичката, може да е от много неща. Акоя няма температура или други неразположения няма за какво да се притесняваш.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
Обривите от алергия се разпространяват по тялото, не локално тук-там. По брадичката е вероятно от лигите. На сина ми му се обрива около устата винаги като почне по-обилно лигавене заради зъб, особено ако е по-продължително с бибата в устата.

# 3
  • Мнения: 47
Мисълта ми е за това, че ако има обрив не бива да се поставя ваксината, а ние я сложихме, защото не бях го забелязала още. Какви може да са последиците?

# 4
  • Мнения: 1 860
 Ако има странична реакция, до сега трябваше да се появи.  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
Мисълта ми е за това, че ако има обрив не бива да се поставя ваксината, а ние я сложихме, защото не бях го забелязала още. Какви може да са последиците?

откъде знаеш, че ако има обрив, не се поставя ваксина? аз съм чела противопоказанията на всички бебешки ваксини, не си спомням такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт