Рецептата на Звездев с картофките

  • 4 520
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Дали някой може да ми я напише че звучи интересно като ми я описаха на бързо но точната рецепта никой я няма.Или вчера или онзи ден е била излъчена. Peace

# 1
  • Мнения: 2 495
Тази ли е newsm78
Картофи пане - на бирата мезе


Списък на необходимите продукти:

1 кг картофи
3 филии хляб
2 яйца
1 к. ч. настърган "Пармезан"
1/2 ч. л. червен пипер
1/2 ч. л. сушен копър
1/2 ч. л. кимион
1/4 ч. л. смлян кориандър
1 щипка сол
 
Начин на приготвяне:


 1. Филиите хляб се пекат във фурна продължително време на ниска температура. След това се охлаждат и се смилат на трохи заедно с всички подправки и настъргания "Пармезан".
 
 
 2. Картофите се измиват много добре с четка, нарязват се на филии и се сваряват в подсолена вода, като в никакъв случай не се оставят да се разварят. След това се отцеждат, охлаждат се със студена вода и се подсушават.
 
 
 3. Картофените филии се овалват първо в разбитите яйца, след това - в приготвената галета.
 
 
 4. Пържат се във фритюрник за 1-2 минути и се изваждат върху салфетка, за да се отцедят от излишната мазнина.
 
 

# 2
  • Мнения: 38
 Grinning  Супер са снощи направих с 1/2кг картофи само за проба и се ометоха за нула време. Тази вечер смятам да повторя. Много са вкусни/ аз ги направих с готова галета/.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, ама как изглеждат само - моя мъж е почитател на бирата - май ще стане и на това мезе, усещам...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Леле, ама как изглеждат само - моя мъж е почитател на бирата - май ще стане и на това мезе, усещам...
[/quИ при нас е същата историйка!Дори може да ги спретна още тази вечер,защото днес не съм готвила.

# 5
  • Мнения: 702
Да тази е много благодаря  bouquet Laughing
Само да питам разбрах че хляба трябва да е черен нали ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 657
Обезателно ще пробвам Peace

Общи условия

Активация на акаунт