20+1 зъбки при дете на 2год.?

  • 545
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте синът ми е на две и мисля че трябва да има 20 млечни зъбчета да ама не от 2седмици насам забелязвам подутина зад долния последен кътник уж обаче все си въобразявам че е афта или нещо друго и аз не знам какво.От днес е със отвратително разтройство и се сетих за зъбче бъркам в устата и какво ли Нов зъб.Ами въпросът ми е нормално ли е? newsm78 newsm78 -и този зъб постоянен ли ще бъде или млечен?Ако някой има подобен случай нека ми пише моля не че се притеснявам много ама все пак за мое успокоение!Дали ще му излязат и други зъбки скоро цело мъчилище ще бъде! Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 558
 Grinning  Това трябва да е ПОСТОЯНЕН ЗЪБ - първи от постоянните пониква шести /кътник/. Малко му е раничко, но какво пък в днешното време на акцелерация.... Wink Нормално се появява към 6 години. Кога  поникна първото зъбче на сина ти - ако е било рано и всичките 20 зъбчета са изникнали за кратко време е напълно възможно... При моят син първото зъбче се появи на 5 мес. и на 1год. и 6 месеца имаше 20 зъба, така че може да сме следващите с повече зъби  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 37
първото зъбче поникна нормално мисля на 8 месеца.

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Дано се включи някой стоматолог да каже, но знам, че много често поникването на първото постоянно зъбче се пропуска от майките, тъй като обикновено е шестото по ред.  Ще трябва да погледна утре в устата на синът ми  Laughing

# 4
  • Мнения: 57
  Първият постоянен зъб е 6 зъб,т.е. първия голям кътник.пробива около шестата година зад временните зъбчета.Между втората и шестата година долната челюст нараства и вече има място за пост. зъб.Искам да кажа,че е малка вероятността да е пост кътник,защото за него трябва много място,а на 2 год. челюстта е много малка, сигурно е афта.За да си спокойна го заведи да го погледне и стоматолог.(когато му мине разстройството де)

# 5
  • Мнения: 1 334
Ако е постоянен зъб попитай стоматолога дали могат да го намажат  с нещо, за да го запазят да не се разваля.Това са кътниците които се развалят най-бързо при децата.

# 6
  • Мнения: 1 063
И ние си имаме 21 зъба, само че е от долните предни т.е. вместо 4 има 5. И  аз ще се радвам да се включи стоматолог и да разясни.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт