Ha kakva vazrast moje da se izvadi Bg pasport na deteto ? Procedura, tzeni ?

  • 1 828
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Zdraveite skapi mami,

Iskam da popitam dali niakoi znae kakva e procedurata po vadene na BG pasport na deteto, na kakava vazrast triabva da e deteto, kolko vreme otnema, kolko stuva, izobshto informacia po tozi vapros ?
Blagodaria vi.  Peace

# 1
  • Мнения: 1 947
   Здрасти, miao!
 Не знам в коя страна си, но понеже се занимавах с това, за което питаш,
а изискванията се определят в България, ще ти кажа, каквото знам.
 Регистрация на раждането (+ЕГН) искат до 6 месеца след раждането, а за
паспорта не ми казаха да има точен срок, може би година...? Ние направихме
пълномощни (1 за ЕГН и 1 за паспорт) на майка ми, която ще свърши тази
работа, защото не искам зимата да пътуваме с бебето. За това се сещам.
 Най-добре се обади във вашето посолство или консулство и питай - аз им
досадих доста, но докато не ми се изясни всичко, не ги оставих на мира.  Grinning

# 2
  • Мнения: 6 390
Здрасти
1.
горе в ляво се натиска цветното квадратче, докато не излезе бг и пишеш на кирилица  Wink

2.
щом се роди детето, и му извадиш кръщелно - Българско ЕГН, веднага можеш да му извадиш БГ паспорт


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74774.msg1294395#msg1294395
------------------------
Задължителни изисквания

Заявлението за издаване на паспорт се подава в паспортната служба на РПУ по постоянен адрес. Единствено за експресните услуги в рамките на 8 работни часа столичани подават документите в паспортната служба на бул. "Мария Луиза" 48. Това става лично, а по изключение документите могат да се подадат от друго лице. То обаче трябва да има нотариално заверено пълномощно, в което изрично да е посочено, че е за подаване на заявление и за получаване на паспорта. Заедно с попълненото на машина или четливо на ръка заявление трябва да представите предишен паспорт, ако има такъв, или лична карта, две цветни снимки, правени преди не повече от 6 месеца и поименен документ за платени такси.
В случай че паспортът е за лице под 18 години, задължително е и удостоверението за раждане. При подаването на документите трябва да присъстват двамата родители, които да положат подписите си пред служителя в паспортната служба. Ако единият е възпрепятстван, може да се представи нотариално заверено пълномощно, в което изрично е посочено, че е за издаване на паспорт.
При промяна на името, ЕГН, пола или постоянния адрес документите се подменят в срок от 30 дни. В случай че има разминаване в данните, постъпващи в паспортните служби от база данни "Население", е необходимо да се отрази промяната за гражданското състояние в общината. Това може да се наложи, в случай че има например сключен граждански брак, а не е отразена промяната на името на съпругата. Разкарването до общината е неизбежно и в случай че промените постоянния си адрес. Тогава задължително представяте в паспортната служба и копие от адресната си карта.

Таксите

За 30 раб. дни  За 3 раб. дни  За 8 раб. часа

Първи паспорт на лица до 14 г. 7 лв. 15 лв. 35 лв.
Следващ паспорт на лица до 14 г. 15 лв. 30 лв. 75 лв.
Паспорт на лица между 14 и 58 г. 30 лв. 60 лв. 150 лв.
Паспорт на лица между 58 и 70 г.  15 лв.  30 лв. 75 лв.
Паспорт на лица над 70 г. 7 лв. 15 лв. 35 лв.

Таксите могат да бъдат платени във всяка банка по сметката на СДВР или съответната РДВР

Леко ражданете ти желая  bouquet

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя син се роди в БГ. Още на 6-я ден, когато го изкарахме навън му направихме снимка. Трябва да присъстват и двамата родители и да се подпишат, че са съгласни детето да има паспорт. Дават ви формуляр, който трябва да се попълни на печатна машина. Всишко отнема 5 мин. Ние изкарахме паспорта за 3 дни и стружаше по-малко от 20лв.  Детето трябва също да присъства!!! При взимане на паспорта се изисква паспорт на родителя.
Това е , успех  Hug

# 4
  • Мнения: 205
Blagodaria Vi ot sartce za podrobnata informacia. Az sam V Brazil i zatova pitam , she se obadia kakato me posavetvahte v bg posolstvoto. Dobre, che mi kazahte, che i bashtata triabva da prisastva inache niamashe da znam.

Merci mnogo.
PS - Ne zazbrah kade da natisna v chervenia prozoretz, za da pisha na bulgarski  Embarassed

# 5
  • Мнения: 6 390
KREDOR
до него натискаш цветното прозорче, докато не излезе БГ  Wink

Друга мама от Бразилия май няма  Party Grinning
Къде си там, я разкажи малко за Бразилия  Blush Wink Grinning

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374

Merci mnogo.
PS - Ne zazbrah kade da natisna v chervenia prozoretz, za da pisha na bulgarski  Embarassed

Горе, до надписите :Начало, Помощ, Търсене, Профил, Календар и изход има квадратче което като натиснеш показва BP. Тогава можеш да използваш клавиатурата от латиницата, но да пишеш на БГ

Сори за оффа  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 205
Zdraveite pak. Kato natisna kredor polochavam tova v otgovor - Service Unavailable

Az sam v Sao Paulo, no do tozi moment ne sam se sreshnala s drugi bulgari...prosto niama takiva....
Pozdravi na vsichki maiki ot slancheva Brazilia  Hug

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ама не натискай Кредор, а квадратчето до него!

# 9
  • Мнения: 205
Благодаря ти от сърце  Hug супер е....ураааааааааааааааааааааааааа

# 10
  • Мнения: 6 390
Aaaa браво  Grinning
Давай с разказите за Бразилия сега  Wink
Има една мама от Коста Рика, тя доста смешки ни разказва  Wink Grinning

Сан Пауло
супер град- разкажи, яка ли е лудницата навсякъде, там ли ще раждаш, и въобще как се озова на такова екзотично място  Party
Ооооо и нещо за карнавалите разкажи  Wink

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Да, разкажи как попадна чак там?

Коя майка е в Коста Рика? Аз съм в Ямайка.... има ли някой наблизо?  smile3514

# 12
  • Мнения: 6 390
Кита 99 е в Коста Рика - Сан Хосе  Wink Grinning
Еййййй
много екзотично станаи Ямайка  Party
А ти как се озова там, там ли ражда, разкажи нещо  Blush

# 13
  • Мнения: 6 390
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74262.0
Ейтук може да видите кой къде е, а й може да се допишете  Wink

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Голямо благодаря!  Hug
За да неразводним темичката ако искаш ми пиши на лични, мога и снимки да пратя  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт