Да изварявам ли кърмата и как?

  • 532
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Изглежда пипнах някакъв грип с болки в корема и гадене. За всеки случай спрях за малко да давам на бебо да суче и му давам от адаптивното мляко. Дали може по някакъв начин да изварявам кърмата и да я давам на мишето, защото е само на 26 дена и му е рано май за адаптивна.

# 1
  • Мнения: 3 092
Здравей !
Имаш предвид адаптирано мляко , нали  newsm78
Не е нужно да изваряваш кърма или да спреш да кърмиш освен ако не пиеш лекарства , който са несъвместими с кърменето.

# 2
  • Мнения: 18
Благодаря. Тъй като ми беше много зле през нощта и нямаше как да се консултирам с лекар. Вчера бяхме с мишето при педиатърката, но тогава не ми беше зле. Значи няма проблем да кърмя:) А ако ми предпишат някакви лекарства за грипа (ако е грип де), може ли да се изварява кърмата все пак?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако изваряваш кърмата, това означава да убиеш всички антитела, които се изработват в млякото ти, за да предпазят бебето от разболяване - мисля, че не искаш това, нали Grinning
Почти всички обичайно прилагани лекарства са безопасни за прием при кърмачки - внимавай само с комбинираните препарати за настинки, които съдържат и антихистамини, те могат леко и временно да намалят кърмата (докато ги пиеш), затова по-добре чист парацетамол, отколкото Колдрекс и подобни (макар че няма друга причина да не ги вземаш, няма да навредят на бебето). Когато вземаш лекарства, преваряването на кърмата няма да доведе до нищо - то не премахва лекарството от нея (макар че вероятно от високата температура ще се разруши, но не знаеш в какви химични съединения ще се превърне и дали няма да са вредни). Смисъл от преваряване има само срещу бактериално или вирусно замърсяване, но това унищожава антителата и макар кърмата да запазва в голяма степен хранителната си стойност, губи способността си активно да предпазва бебето от разболяване.
Затова не се занимавай с трудоемки процедури, а си лягай да почиваш, пий течности и се кърмете честичко с бебчето Grinning

# 4
  • Мнения: 18
Благодаря пак Simple Smile Аз се наспах, той таткото се занимаваше да подготвя млякото и да я приспива.  Вече ми е по-добре, ще питам личната лекарка за парацетамола.

# 5
  • Мнения: 94
Благодаря пак Simple Smile Аз се наспах, той таткото се занимаваше да подготвя млякото и да я приспива.  Вече ми е по-добре, ще питам личната лекарка за парацетамола.

Няма проблем да взимаш парацетамол.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз съм кърмила моята принцеса и с 38 градуса температура и на бебка нищо й няма. Пиех Парацетамол и Осцилококцинум. И двете стават за кърмачки, без да вредят на бебето. Консултирала съм се с лекар за тях.

# 7
  • Мнения: 2 039
Мен също тези дни ме полази един мнооого гаден грип с температура и пълна програма-хрема,болки и т.н. Изписаха ми Оспамокс,пия и парацетамол,нооо не съм спирала да кърмя,защото кърмата в случая е ваксина за детето  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 414
Мен също тези дни ме полази един мнооого гаден грип с температура и пълна програма-хрема,болки и т.н. Изписаха ми Оспамокс,пия и парацетамол,нооо не съм спирала да кърмя,защото кърмата в случая е ваксина за детето  Peace

Именно, още повече, че вирусите вече са предадени на бебчето, и то доста преди каквито и да било симптоми да са се появили при майката...

И ако точно сега не се кърмите, бебчето остава съвсем безпомощно пред вируса, без изработените от теб и предадени чрез кърмата антитела. А при вирусни инфекции обикновено са ефикасни само понижаващи температурата медикаменти - и в леглото, много чай, течности и витамини и мнооого почивка и гушкане с бебчо..

Общи условия

Активация на акаунт