моля за съвет относно болезнена бучка

  • 667
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
мами мили моля за съвет
малкия много разреди нощното сукане и тази сутрин се събудих с огромна болезнена буца в лявата гърда като подутината стига чак до под мишницата-дадох му да суче от нея за закуска,после изцедих 40-50мл с помпата под горещ душ но пак ме боли много.
моля дайте идея какво да правя
имам някакъв спомен за компрес от зелево листо newsm78това реално ли е
опасно ли е да давам на малкия да суче от тази гърда,защото доста ме боли и се чудя да не започнало възпаление и  като го кърмя той да поеме нещо кофти newsm78

мерси предварително Hug

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 811
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145101.0
виж тази тема Simple Smile има много идеи.
Накратко - лецитин (4 х 1,000/1,200 мг на ден), затопляне, изпразване на гърдата, почивка.
Зелевият лист помага, да.
Определено не е опасно да даваш на детето да суче от болната гърда, напротив - много е добре. Хем ще изсуче и ще яде, хем на теб ще помогне. Кърмата вътре е наред.

# 2
  • Мнения: 3 423
Бу мерси сега ще пратя мъжо за лецитин Hug

# 3
  • Мнения: 3 423
Бу лецитина на Валмарк ли е-хомеопатично(капсули,защото в аптеката са казали на мъжа ми че това е против холестерол,нещо за стимулиране на мозъка

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 811
Wallmark или Jameson (канадски); който от двата вземе, няма значение. Не е хомеопатично.
Той е емулгатор - пречи на мазнините да се слепват (примерно мазнините в кърмата да не се слепят и да запушат каналче). Хранителна добавка без странични действия, само полезности - примерно действа добре както на кърмачки, така и на мозъка Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
prasentze, от болезнен опит потвърждавам за зелевия лист - помага наистина.
И аз като теб осъмнах една сутрин с такава буца, която даже беше червена и пареща. Освен зелевия лист, правех горещи компреси преди кърмене, за да тече по-лесно кърмата. А след кърмене пък правех студени, за облекчаване на парещата болка. Зелевия лист го намачках с ръка и го сложих на засегнатата част на гърдата и така остана цяла нощ. Имам чувството, че той изтегли горещината от гърдата и значително облекчи болката.
Стискам палци да мине бързо!

# 6
  • Мнения: 3 423
много мерси за отговорите Hug
чак днес бучката почти изчезна,предполагам благодарение на лецитина и температурата ми се нормализира

направих консултация и с лекар и ми каза,че вместо горещ компрес като имам и температура трябва да правя студен компрес защото студеното ограничавало възпалението-това в случай ,че и някоя друга кърмеща мама има моя проблем-да не дава Господ Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Да, наистина при температура не е добре да се слага горещо, а студено!  Peace
Аз като слагах студените кърпи изобщо не ги чувствах върху себе си, толкова беше гореща бучката Sad

# 8
  • Мнения: 1 559
Късно видях темата, радвам се, че проблемът вече е отшумял. Grinning Темата, към която Бу те е насочила, бях пуснала аз преди няколко дни, когато също осъмнах с буца.
Студен компрес е добре да се слага след кърмене и между кърменията/изцежданията, за да облекчи болката. От опит мога да кажа, че студената извара доста облекчава положението. А затоплянето (с памперс с топла вода, с бутилка с топла вода, с топли кърпи и т.н.) е препоръчително преди кърмене/изцеждане, за да улесни изпразването на гърдата.

Общи условия

Активация на акаунт