Ще ми правят комбинирана лапароскопия & хистеректомия...

  • 1 943
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,

вчера бях при доктор Тюфекчиева.

Диагнозата ми е двурогова матка и тя препоръча да направи комбинирана лапароскопия & хистеректомия. Целта ни е както се изрази тя, да изрежем септума и да огледаме тръбите, пък ако е и нужно да ги отпушим.

Има обаче и вариант при който се налага класическа операция, ако не е деформирана само вътрешността ами и стените на матката. Но това се разбира при самата хистероскопия.

Операцията се прави 1-2 чист ден след цикъл. Ще бъде в Майчин дом и ми каза че е необходимо поне няколко дни да остана в болница.

Може ли някой който е правил такава комбинирана операция да ми каже по-вече. Какви са рисковите които на вас са ви известни, след оперативно възстановяване?

Благодаря на всички ви. Много ми притеснено и страшно.

# 1
  • Мнения: 2 259
Аз лично много не мога да ти помогна,даже хич.Само мога да ти кажа,че моята операция премина от лапароскопия към лапаротомия.Не от най- леките и престоя в болницата ми бе 13 дни.Това значи от така наречена безкръвна се събудих с 14+3 шева.Търпи се и се преживява като се знае с каква цел се прави.Желаяти успех и не се страхувай!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 919
Пожелавам ти всичко да мине добре, да няма сериозни проблеми и бързо да се възстанавиш.
С друго немога да ти помогна  Grinning

# 3
  • Мнения: 592
Не хистерктомия, а хистероскопия имаШ сигурно в предвид????
Стеснах се. Хистерктомия оzна4ава отстаняване на матката ,недай си боже, а другото е оглед на матката отвътре с оптика и светлина.
На моя колежка установиха двурога матка със септум, но мисля, 4е при нея септима го махаха само при хистероскопия, тя май нямаШе лапараскопия. Но и тоzи вариант  е добре поzнат, стига само докрорът да е специалист и zа бего и неговия екип това да е рутинна операция.
желая ти късмет и бърzо въzтановяване.  Peace

# 4
Stava duma za procedurata pri kojato praviat ogled na matkata.

Blagodaria za popravkata Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт