Домашни пюрета- сол, захар????

  • 1 369
  • 21
  •   1
Отговори
Искам да попитам на домашно приготвените пюрета трябва ли задължително да се добавя сол или захар???И по колко месо слагате в месните пюрета???Благодаря ви!!!!!

# 1
  • Мнения: 27 524
Задължително няма. Зависи на каква възраст е детето. До годинка не се добавя нито едното, нито другото. След годинка по малко сол - да. Захар по малко в грис, попара, овесени ядки...

# 2
  • Мнения: 3 500
Не само, че не е задължително, ами е и нежелателно.Не добавяй сол и захар в пюретата - в тях няма нищо полезно.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
До годинка не мисля да добавям нито захар, нито сол, нито масло в пюретата и кашите на бебка. В плодовете и зеленчуците има нужното количество, а добавянето на захар или сол ще натовари излишно нежния бебешки организъм и най-вече бъбреците.
Пък и каквито хранителни навици създадеш на детето до 2-3 годишна възраст такива ще останат. Така че аз лично предпочитам да ограничавам сладкото и соленото, за да може и в последствие да не прекалява с тях.

# 4
  • Мнения: 6 461
Никога не съм слагала в пюрета сол и захар.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз все още не слагам сол и захар в храната.А месото е колкото една формичка за лед в цялото пюре.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 605
Не само, че не е задължително, ами е и нежелателно.Не добавяй сол и захар в пюретата - в тях няма нищо полезно.
Съгласна съм. До 1 годинка знам, че не се слага нищо в пюрето!

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не съм слагала. Около годинката мина на обща храна. Месото в едно пюре беше 2 кубчета за лед.

# 8
  • Мнения: 2 019
не слагам

# 9
  • Мнения: 5 103
Не правя домашни, но не бих сложила Stop

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нито сол, нито захар до 1г.  Naughty

# 11
  • Мнения: 94
И аз не смятам да слагам сол или захар поне до една годинка.

# 12
  • Мнения: X
Не.
Чак преди около месец започнах системно да добавям АМ към пюретата, защото пием АМ само вечер и мисля, че е малко за нашата възраст. Та го слагам  в попарата  - 1 лъж. и наобед и вечер - когато няма месо - по 2 лъж... вкуса на пюретата значително се подобри. Дори съм пробвала - отварям бурканче Ганчев - без сол и захар - Тракийски гювеч - м/у другото го препоръчвам с 2 ръце - и аз бих го яла - той не ще. Добавям АМ - изяде го като стой та гледай.
Така че - за оправяне на вкуса - защото безсолно определено е отврат - препоръчвам АМ. Понякога ползвам и маслото с тази цел. Също и подправки- магданоз, копър, канела, карамфил - най-често използвам.
Но хич да не говорим, че в купешките има по доста и от двете - сол и захар - дори и в така прехвалените Хип.. в Семпер също има сол - в пюре след 6тия месец...

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 15:26 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 5 362
В домашно пюре-зеленчуково или месно-съм слагала сол,но съвсем малко.Захар-никога.

# 14
  • Мнения: 429
никога сол, захара или масло. При готвено от мен пюре добавям само 1-2 лъжички зехтин /ако е зелнчуково/, при плодовите - нищо

Общи условия

Активация на акаунт