Липсва ли ви снега?

  • 1 538
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Предчуствам , че много ще ми липсва снегът. И студът. Здравият, Софийски сняг и студ.

Тук вали веднъж годишно, евентуално натрупва към 3 см. Температурите не падат под минус 10.
Продължава да е зелено. Палмите леко поовяхнаха и клюмнаха, листата поокапаха, но все още е някакво странно. Магнолиите ни в двора взеха да правят зелени пъпки.  Микроклимат някакъв.
Въобщееее. Няма сезони, както съм свикнала. Има едно безкрайно лято, последвано с още по-безкрайно мрачно, капещо и мъгливо време.

Как ви се отразява липсата на БГ климата, особено там, където няма сняг?

# 1
  • Мнения: 217
Mного ми липсва  Cry ,иска ми се когато погледна през прозореца да виждам една бяла приказка.А и коледата без сняг не е същата.Също така искам да гледам детето ми как си играе в снега и е щастливо както и аз съм била като дете.Но за съжаление тов не може да се слу4и тук.

# 2
  • Мнения: 907
Сняг не ми липсва, имаме си Simple Smile понякога даже в града, ама не се задържа, изчистват го Mr. Green . Липсва ми слънцето, дългото лято, а и можеше да има поне 3 месеца по-малко дъждове и мъгли, че това действа подтискащо.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 12:31 от MegiX

# 3
  • Мнения: 5 183
Сняг не съм виждала от на4алото на 2000 година и скоро не се о4ертава да видя - ходя си в БГ предимно лятото. Липсва ми по Коледа. Тук по Коледа е топло, даже горещо. Оби4ам да е лято, но някак Коледа не е Коледа, ако не е студено и заснежено... ама май, като се замисля, взе да ми харесва да купонясваме по летни дрешки на открито в поредицата от празници в декември.

# 4
  • Мнения: 2 825
Не ми липсва, обичам да ми е топло Simple Smile
Миналата година по празниците ходихме до Сиера Нежада, жидяхме студ и сняг, на мене на 30 мин вече ми беше омръзнал Blush исках слънце и топло.
Най-любим ми е август месец, става около 40 градуса, рай за мене  Crazy

# 5
  • Мнения: 811
И на мен ми липсва Cry,но не много,4е необи4ам хи4 студа.Истината е,4е не съм виждала сняг от 5 зими ве4е.А и студ кои знае какъв не сме имали.Даже като ме питат от БГ колко градуса е и аз кажа студено е ,а те настояват да знаят...и като кажа....амиии 10 и все ни завиждат.Миналата зима падна до 3 градуса и толкоз.За сняг и не мислим....не са виждали от 80 и някоя година тук във Валенсия.Но и няма коледно настроение без снежец.Обикновенно е все слън4ево.  bouquet

# 6
  • España
  • Мнения: 342
Да,много,особено сега по празниците.А и на сина ми му се иска да си поиграе в  снега,ама няма... Sad

# 7
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Предчуствам , че много ще ми липсва снегът. И студът. Здравият, Софийски сняг и студ.

Тук вали веднъж годишно, евентуално натрупва към 3 см. Температурите не падат под минус 10.
Продължава да е зелено. Палмите леко поовяхнаха и клюмнаха, листата поокапаха, но все още е някакво странно. Магнолиите ни в двора взеха да правят зелени пъпки.  Микроклимат някакъв.
Въобщееее. Няма сезони, както съм свикнала. Има едно безкрайно лято, последвано с още по-безкрайно мрачно, капещо и мъгливо време.

Как ви се отразява липсата на БГ климата, особено там, където няма сняг?

ми на приказки ми липсва. Реално като се замисля к'во става като завали и ми минава носталгията. Mr. Green Освен ако не завали докато съм си в къЩи, тогава става. Wink

# 8
  • Мнения: 7 914
Не ми липсва понеже аз и в БГ никога не съм се радвала на красив продължителен сняг...пък и по принцип съм си топлолюбка Crazy

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Липсва ми да! Затова и толкова искам да ходим на ски зимата, но не винаги се получава  Rolling Eyes
Тук и веднъж да навали сме много щастливи, въпреки, че се стопява много бързо, а температурите много рядко падат под нулата.
Не ми липсва обаче почистването на колата от снега или търкането на замръзналите прозорци  Mr. Green
Сега до нас има открита ледена пързалка и районът е покрит с нещо бяло като сняг, много е красиво и много обичам да ходя там с децата.
Звездичке, ама в Холандия няма ли сняг! Аз се надах поне като мина по вашите земи да видим малко сняг  Sad

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Липсва ми единствено гледката на затрупани със сняг борове или дори храстчета. Тук снегът няма никакъв шанс да се задържи по клоните заради силния вятър. Колкото и да натрупа, сняг има само по земята/покривите, а дърветата си стоят голи и сиви. Изобщо не искам да вали сняг! Това би означавало да паднат температурите, а паднат ли, ни държи по 5 месеца студ. Вярвайте ми, хич не е приятно на -20, с постоянен пронизващ вятър (температурите понякога падат под -40). Един от най-кошмарните ми спомени е от 3-ти март 2003г. Навън - 43, с толкова силен вятър, че разстояние, което обикновено взимах за 7 мин., преодолях за 22. От силния вятър, започват да ти текат сълзи от очите, които на момента замръзват. За отрицателно време придобиваш мигли като веждите на Дядо Коледа. Мерси, хич не искам сняг. Искам коледно украсени палми Embarassed

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И на мен ми липсва снега... Не обичам да ми е студено, но Коледа без сняг не е истинска Коледа. Искам като се събудя да видя как снега е натрупал и леко вали на парцали.
А тук при нас какво? Украсили разни палмички  Sick които никакво Коледно настроение не ми създават  Naughty

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 18:01 от Олинце

# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Липсва ми дааа Rolling Eyes, и особено на детенце, което все пита кога ще кара ски Shocked Shocked

А тук, ако евентуално  Naughty завали 3 пъти за зимата за по 15 минути, то задължително след като спре пече слънце, а и снега е един като изкуствен, много е странен, все едно, че някой го сипва отгоре....

И особено по Коледа и Нова Година много ми се иска да е снежно и бяло всичко, и точно тогава ми липсва снега и от там се сещам за снежните Коледи и Нови Години в Бг, и Cry Cry......т.н.

Поздрави
  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 390
Не, никак даже... пък и няма защо.. от липса на сняг зимата - съвсем не се оплаквам Wink
Повече ми липсва топлото през лятото  Crazy Laughing

# 14
  • Мнения: 3 478
Харесвам сняг, нооо определено не ми липсва. Мога и без него да карам, фен съм на топлото аз Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт