държите ли на образованието на мъжа до вас и какво образование имат вашите мъже

  • 14 800
  • 368
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Здравейте,
решех и аз да пусна една тема, която все още не е дискутирана тук или поне не видях? Държите ли на образованието на мъжа до вас и дали то е от значение при началото на една връзка?И какво е образованието на вашият мъж или приятел?Моят приятел е с висше от Спортната академия ! Спортист  Laughing
Според мен образованието не е от значение, познавам мъже със средно образование, които са в пъти по-интелигентни от т.нар. висшисти, които са с претенции на всичко знаещи, но без грам човешки ценности!Е разбира се има и много със средно образование при които не може да се говори и за елементарно ниво на общуване, но също така това мога и да го кажа и за висшисти, за които да им се чудиш кой им е дал дипломата!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Това за мен е напълно без значение. Образованието на съпруга ми е  висше-икономист.

# 2
  • Мнения: 179
  Не.Не всеки човек го влече да учи.Аз съм с висше икономическо,мъж ми със средно специално.И се разбираме чудесно.Според мен образованието не прави човека - ЧОВЕК,то просто го допълва.

# 3
  • Мнения: 1 581
Ами - накъде без визшо!!! Даже доктор ще става, иначе не го щъ  Mr. Green
Не е толкова важно образованието, колкото това, дали има цели и дали ги преследва. Има толкова висшисти, които само се жалват - как ето, учили сума ти години и никой не ги иска на работа, а има и толкова среднисти, които си реализират мечтите.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не държа! Мъжът ми е със средно- спортно училище е завършил! Peace
Познавам много висшисти, които се държат по-лошо с околните от тези, които нямат висше образование! Rolling Eyes Важното е да си Човек! Wink
Пък и в днешно време май мита за образованието вече не е много в сила! ooooh!

# 5
  • Мнения: 46 436
Не държа.
Но е с висше (инженер)  Sunglasses

# 6
  • Варна
  • Мнения: 246
Здравейте, няма да си кривя душата за мен образованието е много важно. След като аз съм с висше образование, редно и той да има. Не мога да го обясня, може и да ви звучи странно, но така мисля. Все  пак мъж с образование може да си намери по-престижна и високо платена работа, което е от значение при издържането на семейството. Мъжа ми завърши една бакалавърска степен и две магистратури.

# 7
  • Мнения: 15 619
Не образованието прави от човека Човек. За мен то е просто допълнение, разширява кръгозора при някои, не при всички, така че не дава гаранции за "високо качество".
Да, с висше е, но това не е най - важното.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Да, държа. Но също така мисля, че
Не е толкова важно образованието, колкото това, дали има цели и дали ги преследва.

Завършил е маркетинг в САЩ.

# 9
  • Мнения: 5 370
Здравейте, няма да си кривя душата за мен образованието е много важно. След като аз съм с висше образование, редно и той да има. Не мога да го обясня, може и да ви звучи странно, но така мисля. Все  пак мъж с образование може да си намери по-престижна и високо платена работа, което е от значение при издържането на семейството. Мъжа ми завърши една бакалавърска степен и две магистратури.
Освен да допЪлня  тоЗи постинг нямам какво друго да кажа Hug
ВисШето обраЗование не е гаранция За Човека, но се предполага, Че Човек, който е полагал усилия да уЧи 4/5/6 години, все пак е поЗабЪрсал и малко културица, нали? И Че мирогледЪт му Ще се е пораzШирил.
Освен това доста Често мЪжете страдат от някакво кривораЗбрано Чувство zа малоценност, когато жената до тях е с по=висока степен на обраzование. Това го каzвам от лиЧен опит.....имах гадже, което на " стари години" реШи да се мЪЧи и да кандидатства наред с новоиzлИУпените абитуриенти, и то zадоЧно, което, сЪгласете се, никак не е лесно.
ИнаЧе моят мЪж е инженер електронЧик и д=р на науките.

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Здравейте, няма да си кривя душата за мен образованието е много важно. След като аз съм с висше образование, редно и той да има. Не мога да го обясня, може и да ви звучи странно, но така мисля.

Напълно съм съгласна. Може не всеки да го влече учението, но в един момент при наемане на работа наличието на тапия играе решаваща роля.  Peace

# 11
  • Мнения: 511
мъжът ми е със средно специално,но е реализирал мечтата си,а тя е да е на хубава работа с висока заплата.работи като мърчандайзер и взима заплата по голяма дори от на повечето вишисти в тяхната фирма.затова смятам че образованието не е важно чак до толкова че да мислим че без него  няма да се реализираме,моят съпруг е жив пример за това

# 12
  • Мнения: 6 167
Не държа на образованието на мъжа до мен.
Държа да прави максималното в сферата, е която работи.
Това е много по-важно, отколкото дипломата.
Ако видя,че един мъж е отговорен и се страе - дори улицата да мете аз съм ОК.

Държа на моето образование и това на децата ми.
Смятам, че светът е тесен за хора без образование.

# 13
  • Мнения: 9 990
Все  пак мъж с образование може да си намери по-престижна и високо платена работа, което е от значение при издържането на семейството. Мъжа ми завърши една бакалавърска степен и две магистратури.

Може, ако иска Wink
Моят започна таква работа като среднист.Доста след това се изучи, но не беше свързано пак с работата му.И обратното-познавам мъже с по няколко специалности-все още се лутат и търсят...

# 14
  • Мнения: 780
за мен няма значение образованието му - когато се оженихме беше със основно , после завърши средно , а сега учи за специалност . с малко повече настояване от моя и негова страна дай боже да завърши и висше / макар че работата му е добра и висше не  му трябва/. познавам мъже с висше и ръцете им вързани на възел , докато само мога да се радвам че моя мъж не е такъв

Общи условия

Активация на акаунт