За 200-та лева при раждане

  • 491
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Здравейте! Наскоро четох такава тема, но понеже търсачката е претоварена... ще Ви питам пак - освен акта за   раждане...къде да отида и какво да направя за да си взема 200-та лева. При това това ми е трето дете. Има ли значение? Благодаря Ви. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 9 050
По принцип се ходи в общината или в подразделенията на социално подпомагане. Но това е ралично за всяка община. Като отиваш да получиш акта за раждане, питай. Там ще ти кажат. В акта за раждане на сина ми си имаше едно листче, на което всичко това беше обяснено.

# 2
  • Мнения: 270
И на мен в общината като си взимах акта ми казаха къде да отида, за да си взема парите. В социално подпомагане. Там си носиш акта за раждане и след известно време или ти превеждат парите по сметка, която е задължително да е на твое име, или ти пращат в най-близкия клон на поща по адресна регистрация.
Честито трето детенце!!!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 666
Вземаш акта за раждане + един документ, мисля, че се казваше удостоверение за семейно положение (броя деца) от отдел ГРАО в твоята община (оттам ти издават и акта за раждане) и отиваш в Дирекция Социално подпомагане по постоянния ти адрес. Там попълваш молба-декларация и на другия месец си вземаш парите.


П.П. Всъщност, като се замислих, не съм сигурна дали това удостоверие за семейно положение трябваше за еднократната или за детските. Аз подавах молби и за двете наведнъж и затова носих всичко накуп.

# 4
  • Мнения: 6 461
Вземаш акта за раждане + един документ, мисля, че се казваше удостоверение за семейно положение (броя деца) от отдел ГРАО в твоята община (оттам ти издават и акта за раждане) и отиваш в Дирекция Социално подпомагане по постоянния ти адрес. Там попълваш молба-декларация и на другия месец си вземаш парите.


П.П. Всъщност, като се замислих, не съм сигурна дали това удостоверие за семейно положение трябваше за еднократната или за детските. Аз подавах молби и за двете наведнъж и затова носих всичко накуп.
PeaceТози документ така или иначе задължително се изкарва и се подава в Социални грижи.

Общи условия

Активация на акаунт