ще ми помогнете ли?

  • 536
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Предварително се извинявам ако въпроса ми не е подходящ за този форум.
Въпреки всички усилия/някои могат да кажат недостатъчни/които положих да кърмя,се наложи да дохранвам. CryИ в тази връзка искам да попитам дали има схема за захранване на бебета на смесено хранене newsm78
търсих такава,но не можах да намеря.А може би ,не съм търсила където трябва Thinking
благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем за тук си е въпроса Grinning Браво на теб за усилията, които полагаш да продължиш да кърмиш бебето - като знам какъв труд изисква смесеното хранене, ти се възхищявам за упоритостта и волята  bouquet
Ако искаш, може да разкажеш още веднъж какъв е проблемът при вас и какви мерки си предприела - може би ще можем да ти дадем още някоя идея?
Иначе смесеното хранене определено е възможно и е за предпочитане пред изцяло изкуственото хранене. Някои неща, които може да имаш предвид, за да удължиш периода, в който бебето ще получава кърма, са винаги да даваш и двете гърди на всяко кърмене и едва след това да предлагаш добавката. Има и начин за хранене с шише, който помага бебето да не се отбива от гърдата в полза на шишето - как се храни с шише кърмено бебе може да прочетеш тук:
http://www.kellymom.com/bf/pumping/bottle-feeding.html
Относно захранването - няма никаква разлика дали бебето се кърми, храни се изцяло с АМ или е на смесено хранене. Готовността на бебешкото стомахче да приема други храни и начина им на включване не зависят от това с какво мляко се храни. Така че може да използваш която схема за захранване при минимум 4 навършени месеца сметнеш за уместна Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 858
hedra,Благодаря ти за подкрепата  bouquet
определено очаквах по критични отговори,можи би защото още ни спирам да се обвинявам че не можах да удържа и започнах да давам добавка.
Та накратко Blush
проблема започна когато малкия стана на месец и половина/сега е на 4м.и 10дни/Тогава започнада не му стига кърмата.какво ли не направих не стига и това е.още от раждането си е много ящен/ако трябваше да изпива 30мл,той изпиваше 50/.като започнах да давам добавката лека полека започна да отказва да суче.Започнах да го кърмя на тъмно,да му пея,да се разхождам и да му говоря докато го кърмя,ако не направи някоя истерия ще сукне малко и пак рев.предлагам и двете гърди,цедя колкото мога за да не ми спре кърмата,пия чайове,тикви и пр.Няма да се откажа,макар че много пъти ми е идвало толкова зле съм се чуствала, Sadкато види гърдата ще кажеш че ще го колят,няма успокоение.Assinka също много ми помогна за да продължа  напред  bouquet  bouquet  bouquet
последното което окончателно затвърди това че "не ми стига"кърмата беше когато преди около месец реших че ще махна добавката и ще кърмя ако трябва и през час.след 10 дни на рев от негова страта и страшни нерви от моя се оказа че детето е отслабнало.започна да пиша по малко и т.н.все показатели че е гладно
е поне ми остава утехата че през нощта суче.надявам се да мога да кърмя още.Ако има нещо което не съм направила с удоволствие ще го опитам
Благодаря ти още веднъж  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина си била много упорита и си опитвала с постоянство и търпение - няма за какво да се обвиняваш Hug Сега също правиш много - цедиш, опитваш се да поддържаш интереса му към сукането и количеството кърма - а това е колкото важна, толкова и трудна работа.
Може би когато сте правили опит да увеличите сученето, е трябвало да подходите с постепенно намаляване на добавката, а не с рязко спиране - зависи какво количество добавка се дава дневно и трябва внимателно да се прецени дали може с рязко спиране или трябва да е с намаляване, за да не седи бебето гладно и да спада на тегло.
Но за ситуацията сега - много е хубаво, че бебето суче нощем без протести. Това ще ти помага за поддържане на кърмата и ти подсказва какво може да правиш денем - да предлагаш гърдата когато заспива и преди още да се е разбудил съвсем. За да поддържаш интереса му, може да пробваш нещо различно - ако упорито отказва да суче, да дадеш шишето, а гърдата да е след това - за да може да започне отново да я свързва с приятно усещане и да изгради емоционална връзка с нея (това на практика означава двойни опити - веднъж в началото на храненето, по възможност докато е сънен и още не протестира -  и веднъж след като се нахрани от шишето, просто за удоволствие). За съжаление това няма да отмени задачата по изцеждането, за да се поддържа количеството, но ще помогне на бебето да започне отново да приема гърдата като нещо приятно. Би могла да я предлагаш и вместо залъгалка (ако ползвате биба, по-добре да я замените с гърдата), за успокоение и приспиване.
Сигурна съм, че ще откликнат и други мами с идеи Grinning И да си знаеш, че това, което правиш, е важно и има смисъл Hug

# 4
  • Мнения: 3 926
Хм Thinking Мисля, че и аз бях предложила да се намаля добавката, но Жоржито е много упорита майка и с огромно желание да кърми  bouquet Излиза навън, за да ми се обади и говорим по много мреме, но като не мога да пипна и да видя на живо Embarassed
Жоржи, никой тук няма да те обвини, мила Hug Ние скачаме само на тези, които отказват да пробват и дават кисело мляко Mr. Green (това майтап, сега да не вземе пак да ес заформи битка Peace )
Пробвай постепенно да намаляш добавката с по 5 мл. Като знам той всеки път изяжда различно количество добавка. Я дай една примерна схема на хранене и добавка - как изглеждат нещата, че да имаме представа Hug

# 5
  • Мнения: 3 760
Аз само да добавя, че е желателно бебчо да получава поне малко кърма на всяко ядене, тъй като (освен всички други ползи) кърмата подпомага разграждането и усвояването на АМ.
Браво, че не се отказваш!!!!
Една виртуална прегръдка и от мен  Hug   bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Асе,  bouquet  bouquet  bouquetтам е работата че примерна схема няма Naughty
Яде когато си иска,каквото си иска и поколкото си иска.и вчера като казах че суче нощем се урочасах #Cussing outи тази нощ не искаше,пак направи страшна истерия.ама ще се мъчим няма как.Затова се чудя дали да не захраня сега newsm78спира ме само това че имам алергии към туй-онуй

# 7
  • Мнения: 3 926
Това с алергиите е притеснително. Поне ориентировъчно... сутрин добавка даваш ли? Поне сутрин количеството в двете гърди би трябвало да му стига? По колко стои на гърда? И опиши подробно как разбираш, че не му стига (като изключим пампите) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт