успех при инсеминация

  • 2 916
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Какъв е % на успели от първи път при инсеминация и какво трябва да се направи преди това . В Пловдив има ли успешни такива или трябва непременно да е в София? Лаборантката от една клиника ми каза " при този чудесен материал на съпруга ти ,ако не стане до нова година ти правим инсе и готово".Не ми се вярва  и за това какво бихте ме посъветвали ? Задължително ли се проверяват тръбите и дали стимулацията не се отразява зле за следващите месеци .Май станаха много въпросите .Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 4 298
Според мен трябва да сте наясно за проходимостта на тръбите. Все пак иначе става като стрелба в тъмното. Още повече, че при инсеминация често се прибягва до стимулация на овулацията. В Пловдив правят в Торакс, д-р Даскалов.

# 2
  • Мнения: 4 324
И според мен проверката за проходимостта на тръбите е задължителна преди инсеминация. Ако евентуално има проблем с тях, само ще си дадеш парите на вятъра, а за търпението и надеждите няма да говоря....
Кали, защо Ви препоръчват инсеминация?
Аз също препоръчвам д-р Дасаклов.
   п.с Вера, ти пациентка ли си му?

# 3
  • Мнения: 304
Май нямам добра овулация.Естрадиола ми е нисък, а сигурно и прогестерона .Може би след стимулиране  ще стане . От близо 6-7м.правим опити  с прекъсване и вече сигурно  на психическа основа не става.Дали си струва да даваме доста пари за инсе или да пробваме още .аз съм на 24г.

# 4
  • Мнения: 4 324
Как се установи, че нямаш овулация? Какво означава "добра овулация"?
Какви са показателите на спермограмата?
При кой лекар ходиш?

Ох, много въпроси задавам, не се сърди, ама са нужни за да ти дадем някакви съвети. Hug

# 5
  • Мнения: 304
Спермограмата казаха ,че е хубава-101000000,55%жиснеспособни и т.н.Лекаря каза ,че е добра .При мен естрадиола на 5-ти ден беше 38 при норма 39-189 и лекаря каза ,че това нищо не значело и не случаино бил толгова голям диапазона.shbg 34 при нолма 18-118 и пролактина е хубав .Прогестерон не са ми изследвали .Лекаря каза ,че няма причина за притеснение ,но лаборантката предложила на съпруга ми ,ако не стане доН.Г. да направим инсе. Лекаря каза ,ако искам да си меря базалната темп. ,но това ме стресира още повече .Възможно ли е на 24г. да имам намален яйчников резерв.Майка ми е на 46г. и е добре с цикъла .

# 6
  • Мнения: 304
Благодаря за заинтересуваността Таня .Да добавя ,че февруари имах много ранен сп.аборт в 5г.с и се оправих от самосебе  си .Казаха ,че се случвало много пъти на др.жени . След това имах гъбички  и 3 м.без опити .Да ,но цикъла от супер постоянен от 28 дена се промени и взе да идва на 23-25ден

# 7
  • Мнения: 43
Мила мисля, че на 24 г. и с опити за толкова кратък период избързваш с притесненията. Чак след опити минимум година, година и половина, но редовни и със следене на овулация можеш да имаш такива тревоги. За да забременееш се иска време и не става толкова бързо, дори и да си перфектно здрав. Не може на 24г. да имаш намален яйчников резерв. Според мен трябва да спреш да се притесняваш и да си купиш тестове за овулация. Правете секс във фертилните дни и чудото ще стане.

# 8
  • Мнения: 1 329
Кали 61, хубаво те е посъветвала Нели.
Правете секс, щом веднъж си забременяла бързо, явно нямате сериозен проблем.
Това че си на 24, не означава обаче, че всичко е наред. Не искам да те плаша, но аз от 23 се боря за бебе, вече съм на 26 и продължавам.

Съвета ми е - почини си, правете секс и ако не се случи до 6-9 месеца си направете сериозните изследвания:
- спермограма - направена в клиника по стерилитет
- фоликуметрия - следене поне на 3 цикъла
- хламидии
- цветна снимка на тръбите
- и др.
Пожелавам ти да не се налага да ги правиш Peace

# 9
  • Мнения: 304
И все пак какъв е % на забременелите от първа инсеминация ? И въобще има ли такива?

# 10
  • Мнения: 1 419
Аз успях от първия път, когато спуках фоликулите - материалът на мъжа ми беше повече от отличен  Peace

На теб успех и най-напред послушай момичетата - добре са те посъветвали  Wink

# 11
  • Мнения: 461
Според бившата ми лекарка процента е като при полов акт. Естествено при двойка без проблеми. Т.е. около 30%, но всичко е божа работа.

Общи условия

Активация на акаунт