Сърнешко месо, моля за идеи!

  • 2 879
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Ако някой има изпитани рецепти със сърнешко месо да помага. Няма значение какво ще е ястието. Възложиха ми задача да се справя с такова месо, като няма предпочитания какво ще се хапва от него. Важното е да е мнооого вкусно. Наемам се и на трудоемки рецепти. Имам цяла седмица за размисъл докато ми го доставят, надявам се да събера добри предложения до тогава Praynig.

# 1
  • Мнения: 712
Здравей!

Аз не мога поне засега да съм ти полезна с конкретна рецепта, но от баба ми знам, че всякакво дивечово месо е добре да се покисне известно време в прясно мляко, за да не остане сухо. После можеш да го правиш, каквото си искаш.

# 2
  • Мнения: 1 951

Imam mnogo hubava rezepta za marinata. Samo vednaj sam ja polzvala no ostanah mnogo dovolna. Ako iska6 6te ja potarsja.

PS: Sajaljavam za latinizata, no mi iz4ezna kredora

# 3
  • Мнения: 6 461
Сърнешко месо си мисля най-добре да се смеси с някакво друго по-мазно месо и да се направи на кайма,понеже е сухо.
Готвила съм от сърнешко месо :
Яхния Peace
С гъби Peace
с картофи на фурна го изхабих на цяло. Embarassed

# 4
  • Мнения: 177
Ами у нас сърнеШкото месо в смес със свинско се мели на кайма и после таzи кайма може да се иzполzва zа абсолутно всичко, zа което може да се иzполzва и кайма от домаШно месо. само че е малко по суха отколкото свинската кайма. Но пък на мен ми харесва така повече.

# 5
  • Мнения: 382
Едно е сигурно- месото е сухо и затова го мариновай добре, а после го приготви по ваш вкус.

# 6
  • Мнения: 3 647
 Peace кисна в бяло вино поне един ден
щпековам със сланина, малки моркови и целина корени
завивам с парченца тънка сланина -> в домакинко фолио  и  пека
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт