Каква влажност на въздуха?

  • 5 738
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 564
Можете ли да ми кажете в какви граници е оптималната влажност на въздуха за стаята на бебето?

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 16:43 от Bobeto

# 1
  • Мнения: 8 163
35 до 45%

А ти с какво ще я измерваш? И как ще контролираш нивото?

# 2
  • Мнения: 564
Ами купих от ТСМ уред, който я измерва, а си имам и овлажнител... та за това питах...
Ама 35-45 ми се струва че е малко ниска... сигурно ли е newsm78 Все си мислех, че трябва да е над 50 %  Embarassed

# 3
  • Мнения: 13 512
И на мен ми е любопитно.

# 4
  • Мнения: 361
И на мен ми е интересна темата. Понеже у дома сме на  климатици и все пак въздуха е по-сух, аз реших да проветрявам по-често. Какво друго може да се прави за овлажняване на въздуха  newsm78 е, няма да мерим точно колко процента е влажността, а и не знам как се прави това Joy Joy Joy

# 5
# 6
  • Мнения: 361
Bobeto не знаех че има и такива уреди  Embarassed и би ли писала какви са тези овлажнители, какво представляват и дали са ефикасни. Предварително благодаря  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 803
а у нас се налага намаляване на влажността, защото е към 70-80%  Confused

# 8
Най-добрата влажност е между 30 и 50 процента, а измерването става много просто - има си такива комбинирани термометри и не са скъпи - от 5 до 10 лева. Най-лесното и евтино овлажняване на въздуха става като сложиш в стаята някое цвете. Иначе се продават и овлажнители, за които не знам как действат, но са скъпи...

# 9
  • Мнения: 683
Ами купих от ТСМ уред, който я измерва, а си имам и овлажнител... та за това питах...
Ама 35-45 ми се струва че е малко ниска... сигурно ли е newsm78 Все си мислех, че трябва да е над 50 %  Embarassed
Не съм много компетентна, но над 50% не са ли вече много  newsm78

# 10
  • Мнения: 564
Bobeto не знаех че има и такива уреди  Embarassed и би ли писала какви са тези овлажнители, какво представляват и дали са ефикасни. Предварително благодаря  bouquet

Ще видим колко е ефикасен.. че ми е от днес  Laughing но по принцип съм чувала добри отзиви.
Не е от нещата без които не можеш, по скоро е от 'глезотийките' -  аз си го бях поръчала за подарък, щото всичко друго си имаме. Ще ми спести поставянето на купички с вода и влажни кърпи върху радиаторите, защото у нас въздуха определено е сух зимата, въпреки че проветрявам редовно (миналата година ми се хербаризираха букетите :о) )
Ето този си избрах:
http://www.family-bg.com/catalog/prX_606.htm?osCsid=85dfeeaefccc … 7732bea8d92cfc1ab

# 11
  • Мнения: 8 163
Овлажнителите са много по-ефикасни, отколкото мокрите дрехи или купичките с вода на радиатора. Да не говорим, че ако има климатик, нищо друго не помага така, както овлажнителя. Отварянето на прозорците по-скоро проветрява, отколкото да допринася за нормализиране влажността на въздуха.

Що се отнася до процентите, абсолютно съм сигурна. Това е наистина оптималната стойност за влажност на въздуха в дома, особено за хора с алергия към домашен прах. Над 50% е твърде много. Когато влажността е над 50-60% акарите започват да се размножават със страшна скорост.

Има още едно предимство на овлажнителя: някои модели са със специално местенце, в което можеш да сипеш етерични масла (камфор, ментол и прочее), които облекчават простудните заболявания.

# 12
  • Мнения: 3 960
В нас е  74%  само на климатици и без да овлажнявам по никакъв начин въздуха newsm78

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Между 40 и 60 %.......над 60 е прекалено влажно

# 14
  • Мнения: 361
Днес ще проверя за такива термометри в аптеката. А дали измерват правилно newsm78

Общи условия

Активация на акаунт