Колко са 70 хил евро годишно в Англия

  • 10 230
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Мислих,мислих и не можах да избера друго заглавие EmbarassedПитането ми е към мамите в Англия.Британска агенция набира български стоматолози за работа в Англия,това е заплащането,,обещават ми жилищно настаняване,помощ в избора на забавачница и т.н.Въпросът ми е какъв стандарт ще ни осигурят тези доходо при положение,че сме трима в семейството и мъжа ми по всяка вероятност няма да работи,за да гледа малката?Все още нищо не сме решили,аз много искам,емигранта в мен зове Laughing,но мъжа ми не е никак ентусиазиран и просто ми се иска да получа от вас и някаква информация повече за всичко,което се сетите,че би ми било от полза.Предварително благодаря на всички,които ще отделят от времето си,за да ми отговорят  bouquet

# 1
  • Мнения: 13 512
Това прави малко под 4000 паунда на месец и не е никак лошо като доход,като се има предвид,че няма да плащате наем.

# 2
  • Мнения: 1 404
Монда,благодаря за бързия отговор.Наем ще плащаме,само 28 дни е настаняването,търсенето е за малки градчета,по-конкретна информация ще имам другата седмица.Аз малко по български си се чудя къде е уловката,защо официално не ни признават дипломите,а чрез тази фирма хоп и готово newsm78

# 3
  • Мнения: 1 363
70K доста добър доход. Както и за Лондон. Каква е агенцията? Възможно ли е част от тази заплата, всеки месец да отива за  тях?
Може би след 1.01.07 ще се признаят нашите дипломи, както стана с Полша (полските зъболекари.) Попълниха доста дупки, но за заплатата не мога да коментирам Thinking

http://www.emedcareers.co.uk/cgi-bin/advsearch Един линк за ориентация

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 18:54 от miravmbd

# 4
  • Мнения: 1 404
Avalon се казва фирмата,тя е същата,която кореспондира и с полските зъболекари.На фирмата се заплаща определена такса,после не взема процент от печалбата.Интересува  ме как стои въпроса с другите разходи-наем,бавачки,храна,самолетни билети и т.нКато цяло идеята е да се пренесем семейно,а не аз да отида...как да кажа на гурбет?И изобщо-доволни ли сте от живота си там,колкото и общо да е зададен въпроса Embarassed

# 5
  • Мнения: 13 512
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145985.0
ето тук попитай английските мами за живота там

# 6
  • Мнения: 818
Били изясни в детайли всичко,че не винаги което казват е крайният резултат.Квартира е около 1000 лири,дет.градина около 700 и нагоре,транспорта е скъп.Нека и другите помагат с цифри,но стандарта тук си е доста висок(специално за Лондон де другаде не знам).

# 7
  • Мнения: 1 363
Ориентировъчно, мои приятели в Лондон, говорим за много хубав квартал на Лондон успяват с малко по- малък доход да покриват голям моргидж, поддържат кола - хубава, и трима човека да живеят с една заплата.
Тук хората не се питат кой, какви пари получава и правят сметки на заплатите и разходите на приятелите та не мога с цифри да говоря. И да можех не бих им обсъждала публично аферите. 
Детска градина няма да ти трябва понеже мъжа ти ще го гледа, а ако той тръгне на работа, то тогава неговата заплата ще покрива градината, а с твоята пак ще живеете добре.
Дупе знае две и двеста.

Това ще ти даде след това шанс да се преместиш в по - настрани от Лондон, където с такава заплата ще живеете идеално и по- спокойно.

Колкото до живота в Англия, много е субeктивно. Лично на мен ми харесва . Но много хора могат цял роман да напишат затова, какво гадно и противно място  Лондон или Англия е.

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 20:49 от miravmbd

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Мисля, че предложението не е за изпускане. Само доуточни детайлите.
Да знаеш, че цените при нас за квартири и градини са доста по-ниски, от споменатите от Diorella. Има значение в кой район ще работиш и живееш.
На нас лично, подчертавам личното Wink, тук ни хартесва и за децата считаме, че е по-добрият варант. В Лондон никога не съм живяла, там е друга губерния  Laughing
Само ми стана любопитно, защо парите са в евро, а не в паунди  newsm78 Аз не знаех какъв е курса евро-паунд  Embarassed

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
В паунди е около 48000. Това според мен е много добър доход особено,ако ще живеете извън Лондон-наемите там са много по-ниски.

# 10
  • Мнения: 1 363
Браво Мери, как забелязваш подробностите -евро, лири Simple Smile

Наистина, защо заплатата е в Евро,след като в Англия се работи с Лири newsm78
Дали защото сумата звучи по - внушително?
Обърнато в лири, е значително по- малко от това, което се предлага на този уебсайт, който аз намерих? И дали, понеже ще си към NHS т.е държавна работа, затова заплатата е по- ниска и затова английските зъболекари всички бягат на частно, след като са работили за малко стаж като NHS dentists?
Малко размисли на глас, сори, но и да е 48К пак не е зле за Лондон.

# 11
  • Мнения: 1 404
Момичета,благодаря на всички HugНе знам защо заплатата е в евро,може би за да се ориентираме по-лесно в България.Определено търсят кадри не за частния сектор,това ми е ясно,ясно е също,че заплащането ще е доста по-малко от това на местните зъболекари.Просто нещо отвътре много ме тегли,аз съвсем случайно прочетох обявата,не сме мислили преди това подобни вариянти с мъжа ми,но ми се струва като знак някакъв знам ли newsm78Тук всички ме плашат с некоректни британски работодатели,пазар за евтин труд и т.н и затова исках един вид по-достоверна информация.Причините да се замисля не са от финансово естество,по-скоро нещо като професионална амбиция,но не ми се иска разбира се семейството ми да страда заради моите...миражи май Sad

# 12
  • Мнения: 2 032
Bili, това е нелоша начална заплата, пък макар и да е за скъпия Лондон (нали за Лондон става въпрос, ако не, игнорирай примерите ми). Сметни приблизително 30% ефективни данъци на тези 48К.

-Най-големият месечен разход ще ти е сигурно наемът, погледни сайтове на различни estate agents да се ориентираш, погледни например
http://www.winkworth.co.uk/propsearch/search.asp?p=s,
виж тука и частни обяви
http://www.loot.com/property
Сметни, да кажем, 1200 на месец, плюс 100 за сметки и 100 за общинска такса;
-транспортът е скъп; сметни 100 лири за карта за месец
-ако мъжът ти ще гледа детето, спестяваш поне 800 лири на месец за градина;
-храната е евтина;
Значи дотука, basics, за които се сещам.
Друго:
-ресторантите са позорно скъпи;
-намират се много евтини полети за къде ли не, за ваканция;
-услугите са потресаващо скъпи;
-цените на кино-билети/концерти и театри (и места за деца) в началото стряскат.

Има недостиг на зъболекари в NHS. Аз те съветвам да опиташ, да видиш как е. Дай си една година за адаптация, и после си дай само-отчет дали ти харесва. Има немалка вероятност да ти хареса.

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 23:43 от Алиса

# 13
  • Мнения: 1 363
Bili, непременно опитайте. Само ще спечелите и ще се обогатите, и ти на професионално ниво, и като лични преживявания за цялото ви семейство, сблъсъка с различна култура, с  една страна с вековна и световна история. 
А вратата към Б-я винаги ще е отворена.

Хайде идвайте при нас, че тук няма NHS зъболекари в цялата област, които да приемат нови пациенти от няколко години вече. Simple Smile

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И тук има недостиг на зъболекари. Моята зъболекарка е унгарка  Mr. Green Младо и симпатично девойче. Отначало й нямах доверие, но веднъж се престраших и вече смело ходя при нея  Peace
Цените, които ти споменават момичетата са за Лондон. Извън Лондон квартирите са определено под 1000, детските градините с около 200-300 поунда по-малко.
Сега разбирам защо мъж ми отказа една оферта, доста примамлива според мен, за работа в Лондон. Но той беше категоричен, че стандартът ни щял да се понижи  Tired

Общи условия

Активация на акаунт