тест за 6 месеца

  • 415
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Направих следния тест с нашето бебе на 6 м.
Показах и една след друга 2 играчки и и ги представих.Това е пате това е мечо.
След това и казах - вземи мечо, вземи патето.И се оказа че безпогришно ги разпознава и взема правилната играчка. Повторих теста 6 пъти докато и омръзна.
Възможно ли е да разбира?

# 1
  • Мнения: 4 555
Не съм сигурна, но според мен не разбира, по-скоро по нещо в твоето поведение разбира какво искаш да направи. Може би гледаш играчката, която искаш да вземе.
Спомням си, че аз правих подобен "тест" на дете на около година и половина. Казвам (когато я обличах) "дай си левия крак" и тя изпълнява, после "дай си десния крак" и тя пак изпълнява правилно. И така я обличах и обувах по няколко пъти на ден и нито веднъж не сбърка, а много ме съмнява да е знаела какво е ляво и какво дясно.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 630
В тестовете от 0-1г. (които включват и езиково-говорно развитие), критерият за разбиране на думи се дава след 10месец. Първо се търси дали детето може да разбира и изпълнявай прости инструкции като дай и ела. Разпознаването на две предмета се пробва като те се поставят на различни места и детето трябва да се обърне за да ги потърси или посочи.  Wink

# 4
  • Мнения: 683
Не съм сигурна, но според мен не разбира, по-скоро по нещо в твоето поведение разбира какво искаш да направи. Може би гледаш играчката, която искаш да вземе.
Спомням си, че аз правих подобен "тест" на дете на около година и половина. Казвам (когато я обличах) "дай си левия крак" и тя изпълнява, после "дай си десния крак" и тя пак изпълнява правилно. И така я обличах и обувах по няколко пъти на ден и нито веднъж не сбърка, а много ме съмнява да е знаела какво е ляво и какво дясно.
И аз мисля, че по-скоро усеща отколкото разбира

Общи условия

Активация на акаунт