Постни ястия без мазнина?

  • 9 339
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Понеже влязохме в коледните пости, та се зачудих дали някой не знае рецепта за постни ястия без мазнина? Щото по време на строгия пост мойто мъж яде предимно варени зеленчуци, а на мен все ми се иска да му сервирам нещо по-така. Моля, ако някой знае - да сподели! Heart Eyes

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Има много постни ястия, ама и олио ли неможеш да използваш?

# 2
  • Мнения: 3 550
Рождественският пост не е толкова строг, че да не можеш да ползваш мазнина.

Но на въпроса - мисля, че всичко, което готвиш с мазнина може да се сготви и без. Ако имаш навик в началото да запържваш лук, сега го свари в мъничко вода. После добави останалите продукти.

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тази вечер правих кюфтета от елда - съставките са елда, подправки, галета и брашно. Има олио само за намазване на тавичката.
Сваряваш елдата, смесваш с чубрица, пипер, мащерка, кимион, лук, галета, може и дом. пюре. После на топчета с малко брашно и сплескваш на кюфтенца и печеш.
Стават хрупкави и много вкусни.

Но и аз сега чувам за забрана за мазнина - растителна.

# 4
  • Мнения: 412
off: Арт мама, не мога да се сдържа - подаръците са прекрасни  Heart Eyes

за мазнината сега  Laughing...през Коледните пости наистина има дни в които не се консумира и мазнина - всяка сряда и петък. Коментирали сме го преди - източникът на тази забрана е, че едно време са съхранявали олиото в мехове от овчи търбух и така уж растителната мазнина все пак е в досег с....ясно какво  Rolling Eyes
Трябва сама да си решиш дали да се съобразяваш с това условие, иначе без мазнина наистина не можеш да приготвиш кой знае какво - супички, стар или зелен фасул...
Можеш към готовите ястия да добавяш счукани орехи или други семена и това донякъде компенсира липсата на оливце. И така... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт