КонюНКТивиТ при 5 меСЕЧен бЕБОк

  • 2 018
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Здравейте - искам да попитам дали се е случвало на някой от вашите мъничета.

Значи батко "прихвана" от яслата конюнктивит и сега му слагаме Тобрех и за съжаление на малкото ми мишленце и на него му гурляса и зачерви оченцето. Да, но не мога да слагам от Тобрекса, понеже то е за деца над 3г (даже). Промивам с лайка, но за сега резултат няма Sad

Моля за съвет  Hug
Благодаря  bouquet

# 1
  • у нас
  • Мнения: 660
Моята малка мадама имаше такъв проблем и слагах имено Тобрекс и едно мехлемче Фуситалмик(само вечер от кремчето).Проблема отшумя за 1 седмица.За твое лично успокоение се консултирай с очен лекар преди това.Успех Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
опитай първо с Офталмосептонекс-капки за очи,подходящи са за бебета .може да се капят през два часа първия ден, после три-четири пъти дневно.Ако не помогне за 1 седмица,може и тобрекс или цилоксан(аз слагах на малкия още първия месец)

# 3
  • Мнения: 6 461
Фуциталмик ще ви сврши работа. Peace

# 4
  • Мнения: 4 076
Карали сме го в бебешка възраст.Офталмосептонекс няколко пъти дневно и Гентамицин (крем за очи) 1 или 2 пъти дневно,вече не помня.

# 5
  • Мнения: 7 430
Благодаря Ви момичета - още утре ще купя и ще започна да слагам
А без рцепта дава ли се?

Мерси  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 66
 Офталмосептонекса се дава без рецепта.Успех newsm10

# 7
  • Мнения: 7 430
Офталмосептонекса се дава без рецепта.Успех newsm10

МЕрси Гале Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
Дидолинке, много е гадно това със секрета в оченцата на бебко. Ени беше така в първите два месеца, сутрин не можеше да си отвори очичките, толкова бяха залепнали. Аз пробвах какви ли не капки, без особен резултат. Накрая настоях да се изследва секрета. Тогава се установи, че има гъбички и с правилните капки нещата се оправиха. Междувременно всеки ден поне по 3 пъти избърсвах с тампонче потопено в чай от лайка.
"Тобрекс"-а може да се слага на бебета, поне според очната лекарка при която бяхме.
"Офталмосептонекс"-а всъщност е борова вода. На Ени изобщо не й помогна.
И след толкова приказки да синтезирам мисълта си - Съветът ми е да вземете секрет за изследване, за да не експериментираш с разни капки без да знаеш дали ще има ефект или не. Искай да ти направят и антибиограма, за да се види от кой антибиотик се повлияват евентуални гадинки.
Стискам палци бързо да му мине на мъничето!  Hug

# 9
  • Мнения: 764
В Родилното на Майчин дом слагаха на малкия Тобрекс. newsm10

# 10
  • Мнения: 506
Още след родилното очите на момиченцето ми имаха гурели, след две опаковки Тобрекс положението временно се подобри, но след това отново се появи на едното око. Дава се без рецепта. Аз лично най-доволна останах от Макситрол - още първия ден нямаше следа от гурели и досега няма. Изписа ми го педиатър, но мисля, че го дават и без рецепта.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Maxitrol-a са хубави капки наистина - освен антибиотик имат и противогъбично действие. На Ени точно те й помогнаха. Но зависи от какво естество е бил секрета, така че по-добре лекар да каже!

# 12
  • Мнения: 7 430
Още след родилното очите на момиченцето ми имаха гурели, след две опаковки Тобрекс положението временно се подобри, но след това отново се появи на едното око. Дава се без рецепта. Аз лично най-доволна останах от Макситрол - още първия ден нямаше следа от гурели и досега няма. Изписа ми го педиатър, но мисля, че го дават и без рецепта.

Tobrex-са вече не се дава без рецепта - от него слагам на баткото, но в указанието пише, че е за деца над 3г Tired Аз даже на Викинце не би трябвало да го слагам Naughty но това му изписаха...

Таталинка, мерси   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 506
На приятелките ми, които родиха заедно с мен август месец, на всички до една й изписаха Тобрекс за гурелчетата. А ходим при различни педиатри. Странно, че докторите не са наясно за възрастта, при която се прилагат. На нас обаче тези капки въобще не ни помогнаха. Смених педиатъра и капките и засега всичко е под контрол.

Малко off: Tatalina, много хубаво име си избрала за рожбата си!   bouquet

# 14
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Малкият ми син се зарази с конюктивит когато беше на 7 месеца.
Педито ни изпрати на очен лекар и той ни изписа Тобрекс по 1 капка 3 на ден.
Преди да купуваш каквито и да е капки отидете първо на очен лекар.

Общи условия

Активация на акаунт