Няколко въпроса за ролетни щори?

  • 5 052
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Да питам за ролетните външни щори!?

Ориентировъчна цена ? на кв.м. ли е?
При поръчка за какво да внимавам - механизми и др. подобни, какво да гледам и кои са по-добри!? Изобщо ориентир какви да бъдат, защото изобщо не разбирам от тия щори нищо?!
Влияят ли на конденза по дограмата?
Могат ли да служат за защита срещу крадци?

# 1
  • Мнения: 155
Имаме ролетни щори от 3 години и съм много доволна. Правят по-добра изолация, спират светлината и държат хладно лятото, дори не се наложи да слагаме климатик. Мисля, че са алуминиеви като дограмата, механизмът е ръчен и май се оказва по-удачен. Този с дистанционно управление  бързо се раваля. Мисля, че са достатъчно солидно препятствие и срещу крадци  newsm78. А за цена - нямам никакъв спомен  Money

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз мога само на последните два да отговоря, с останалото се занимава мъжа ми.
Не влияят на конденза, т.е. не образуват конденз.
Защита срещу крадци-не мисля. Материалът е мек и може би лесно ще се среже дори с нож.

Да се намеся в темата, ако разрешиш, с един въпрос-може ли комбинация ПВЦ дограма с външни ролетни? Защото нали всъщност се пробива дограмата заради механизма, какво ще й се случи, ако е ПВЦ?

# 3
  • Мнения: 4 300
Не мисля, че биха влияли кой знае колко срещу крадци, защото има мънички процепчета между хоризонталните планки и там може да се подпъхне нож и да се вдигнат. А сигурно могат да бъдат и срязани.
Ние сме с източно изложение и големи прозорци. През лятото пече ужасно и само такива щори ни спасиха- никакви пердета или други щори.
Затъмняват перфектно, през лятото температурата чувствително спадна. През зимата нощем ги пускаме и според мъжа ми е по топло, но аз не мога да преценя.
Нашите са с ръчен механизъм. Цената му е значително по ниска от механичните ( тези с дистанционно) и затова го предпочетохме. Имаха 2 години гаранция за механизма и 5 за материала ако не се лъжа.
За един огромен прозорец + 2 малки ( обща ширина около 3 метра, стандартна височина) + 2 комарника + первази платихме около 470 лв. По спомен цитирам сумата, защото ги сложихме преди 2 години, а фирмата беше Ролпласт.
Мисля си че всички фирми предлагат едни и същи щори, така че фирмата едва ли има значение. По скоро трябва да обърнете внимание на гаранцията.

# 4
  • Мнения: 953
Аз мога само на последните два да отговоря, с останалото се занимава мъжа ми.
Не влияят на конденза, т.е. не образуват конденз.
Защита срещу крадци-не мисля. Материалът е мек и може би лесно ще се среже дори с нож.

Да се намеся в темата, ако разрешиш, с един въпрос-може ли комбинация ПВЦ дограма с външни ролетни? Защото нали всъщност се пробива дограмата заради механизма, какво ще й се случи, ако е ПВЦ?
У нас дограмата е ПВЦ и е с външни щори - проблем никакъв. Ако щорите са алуминиеви защо да не могат да предпазят от крадци. Алуминиевите щори са по-добрите от към предпазване от конденз, вътре са с някаква пяна..
Механизма е от ръчните и смятам а и мъжо смята че е по-добре, по-издържлив е.
За това какав е цената им на кв.м. не мога да ти кажа, но има значение каква е дължината на прозореца. За прозорец с дължена 2.50м. струва 330лв.

# 5
  • Мнения: 8 917


Да се намеся в темата, ако разрешиш, с един въпрос-може ли комбинация ПВЦ дограма с външни ролетни? Защото нали всъщност се пробива дограмата заради механизма, какво ще й се случи, ако е ПВЦ?

При нас е така - ПВЦ и ролетни щори. Много съм доволна Hug Задържат топлината през зимата, и хладът на стаята - през лятото. Затъмняват идеално. Не мисля, че има кой знае какви особености, за които да се гледат. Само да напомня - дръжте ги по-далеч от децата, защото Гери щеше да се удуши с една такава връзка на щора. Леглото й е така, че достига почти прозореца - тя дръпнала шнура и щората се вдигнала, освободила още повече шнур, играла си с него и си го замотала около главата...като я видях с омотан шнур, щях да припадна....просто внимавайте.

# 6
  • Мнения: 4 300
Със сигурност не предпазват от крадци, защото могат да се вдигат механично нагоре с подпъхнат нож или нещо подобно. Ако нямат някакъв заключващ механизъм как ще предпазват??

# 7
  • Мнения: 7 474
Със сигурност не предпазват от крадци, защото могат да се вдигат механично нагоре с подпъхнат нож или нещо подобно. Ако нямат някакъв заключващ механизъм как ще предпазват??
(

Говоря за 13 етаж и евентуално слизане от покрива. Няма да имат много място за въртене в цветарника Thinking

От тук и въпроса как ще ги монтират? newsm78

# 8
  • Мнения: 155
Доколкото знам - свалят стъклопакета и така ги монтират. Колкото до крадците - решат ли наистина няма нещо дето да ги спре, но на 13 етаж ще бъдат значително затруднени. Я си представи - трябва да се спуснат от покрива, висейки на въже и да отстранят щората някак си  #Crazy , и всичко това само на около 30м от земята. Те големи акробати ще дойдат нещо  Joy! Но зависи си от каузата, все пак! Гаранция - няма  Mr. Green!

# 9
  • Мнения: 4 300
Лео, ние сме на 14-тия етаж.
Ако някой е толкова мотивиран да виси с въже от покрива, за да ни обере на тази височина 100 % ще има свободна ръка да вдигне щорите.
Аз и в друга тема писах, че ако има толкова луд крадец нищо няма да го спре- ни щори, ни СОТ, ни врати.

Иначе при монтажа нищо не махат, пробиват малки дупчици май. При нас ги слагаха без никакви въжета, стъпили само на перваза от външната страна. Което си беше висене направо. Аз седях в другия край на стаята и не поглеждах към тях и въпреки всичко ми се бяха изпотили ръцете.

# 10
  • Мнения: 780
за крадците: лесно е като хванат щората за двата ограничителя и спокойно си я вдигат. аз това го правя всеки ден / живея в къща/ . имаме ги от околко 3 години и изобщо не съм доволна - 3 пъти се къса въженцето за вдигане - мъжът ми я направи , но последния път каза че ще ги викне да видят какво са направили и докато го чакам да им се обади  си ги вдигах на ръка/отвън/ и ги подпирах с едно дръвче , но преди няколко дни щората се заклещи и се скъса на 2  . и така я вдигах докато днес не се и извади. сега чакам и въженцето на кухнята да се скъса. аз мисля че е до фирмата която ги поставя / не слагат едни ролки за лесно придвижване на въжето/ . по принцип съм много доволна - държат тъмно /е нашите имат малко луфт отгоре но...../ лятото държат и хладно  а бе с две думи ако имаш доволни познати питай тях коя фирма им ги е поставила и тогава действай

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Една година направиха нашите щори, ама все едно вечно са ми били на прозорците. До такава степен свикнах да ги има  Grinning
Миналата година тук вървяха между 20 и 25 лв. на квадрат цените май  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт