На пет месеца - силна хрема.Моля за съвет

  • 755
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте всички. В неделя бебчето ми става на 5 месеца, а имаме вече две зъбчета. От събота имаме много силна хрема, с гъст секрет. Баткото беше болен с кашлица, температура и хрема, но вече е добре. Сега тя. Хремата е много гадна, не може да спи, плаче много. Лекарят ни изписа в понеделник виброцил, но само спря гъстият секрет и сега сякаш всичко тръгна назад към гърлото. Кашли и плаче. Незнам за 5 месечно бебе, колко време да слагам този виброцил, дали пак да ходим на лекар? Какво да правя?Моля помогнете ми? Видях че има подобна тема, но бебата е на 5 месеца ненавършени и за това се притеснявам с лекарствата и мазилата.

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Заведи детето на лекар.....

# 2
  • Мнения: 822
в понеделник я водих. каза че за сега е само хремата и се въздържа да изписва антибиотик на малките бебенца.каза ако вдигне температура или кашлицата се задълбочи тогава да я водя. но май пак ще ходим. има доста болни деца по коридорите на поликлиниката. в понеделник имаше дете болно от шарка. не ми се води много, за това си мислих дали не е само хремата, но в момента я държа и кашли, даже малко повърна.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Стеримар пръскаш, след това изтегляш секретите с помпичка. Това ще помогне временно за изчистване на нослето. Капете вибросила, колкото ви е казала лекарката (май не е повече 5 дена, но може и да греша). На нас ни действаше добре Коларгола (за 3 дни).
Просто се въоръжи с търпение, ужасно трудно понасят малчовците хремата. Sad

Обади се на лекарката!  Peace

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, физиологичен разтвор......и се обади все пак на лекарката.....

# 5
  • Мнения: 822
Обадих се. Каза да и купим помпичка за да облекчим дишането. хремата обикновенно минавала за една седмица. А като казах че се притеснявам да не е слязла инфекцията надолу каза да купим оспамокс и да даваме, но аз отказах и се разбрахме, ако не се оправи до утре вдруги ден да я водя да я чуе. иначе продължаваме с виброцила до петък. Това Стеримар спрей ли е?

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.sterimar.com/

спрей с физиологичен разтвор

# 7
Пръскаш стеримар, изчакваш 1-2 минути и дърпаш с помпичката.
Ако не е отпушено - повтаряш процедурата. След това слагаш виброцила, който би трябвало да отпуши хубаво.
Вероятно има препоръчителни дози, но на моите деца съм слагала неограничено количество и сме минавали без капки за нос. Смятам че физиологичния разтвор е най-безвредното нещо - такова ми дадоха още в родилното да му капя внослето. Виж за стеримара не съм сигурна дали няма ограничение във възрастта заради налягането на струята, но ще с и прочетеш листовката като го купиш.
Повръщането мисля че е нормално, доколкото така се освобождава от погълнатия секрет.

Но след като баткото е бил с кашлица и температура, както и ти предполагаш може да слезне надолу, така че мери температурата.

Общи условия

Активация на акаунт