страшни болки в кръста! какво да пия?

  • 15 093
  • 17
  •   1
Отговори
здравейте момичета
цяла нощ имах страшни болки в кръста, ама направо не можех да мърдам. нито можех да лежа, нито да седя, направо полудях ...от сутринта ми е малко по-добре, но пак е трагично положението.
някой имал ли е такива проблеми? дайте съвет ....
 ooooh!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За пиене не знам какво може...  Confused
По-скоро се мажи с нещо от рода на Индометацин, Фастум гел и подобни, но пак се консултирай с лекаря си.
Съчувствам ти, знам каква болка изпитваш  Hug

# 2
  • Мнения: 6 164
Абе, маме, да не правиш бъбречна криза? Какви са ти болките точно и къде ги усещаш?

# 3
  • Мнения: 1 183
И аз си мисля,че можв да са бъбреци,къде точно те боли(в ляво,дясно или на всякъде),казаха ми,че ако са бъбреци като се удариш малко по-силничко отзад трябва да те заболи още повече,трябва да пиеш много вода,но най-важното е да отидеш на лекар Peace

# 4
никога не съм страдала от бъбреци ....
боли ме целия кръст много ниско долу, все едно и костите ме болят...
като сам в стационарно положение не ме боли, но като мръдна-ужас

# 5
  • Мнения: 27
Защо не отидеш на преглед?

# 6
  • Мнения: 6 164
В такъв случай боя се, че можеш да пиеш парацетамол - слаб аналгетик, или ефералган.
Явно е от тежестта, нормално, лежи и почивай повече.


казаха ми,че ако са бъбреци като се удариш малко по-силничко отзад трябва да те заболи още повече

Ама не е гаранция това - лежах цяла седмица в Шейново с бъбречна криза, а колкото и да ме удряха в кръста не ме болеше повече... Laughing

# 7
  • Мнения: 6 164
За пиене не знам какво може...  Confused
По-скоро се мажи с нещо от рода на Индометацин, Фастум гел и подобни, но пак се консултирай с лекаря си.
Съчувствам ти, знам каква болка изпитваш  Hug

Не трябва да се мажеш с такива! Naughty Те предизвикват загряване, което е ужасно противопоказно при бременни!!! Никакви Фастум гел, Волтарен емулгел и не знам си какво. Обади се на лекаря, следящ бременността ти. Аз имах болки в таза, но стисках зъби, те и не бяха чак толкова силни. Пий парацетамол, поне ще те поотпусне за да спиш нощем!

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Тъкмо да пиша да не се мажеш с нищо и са ме изпреварили Wink
Аз имах страшни болки в кръста, по-точно мисля че в бъбреците като бях бременна, но продължаваха най-много няколко минути и то най-често се появяваха като ходех в тоалетната! Попитай доктора си! Моите с раждането изчезнаха, дано не се появяват отново Praynig

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз също страдам от ужасни болки и при консултация с личния лекар и с гинеколога - казах ами да си търпя.  Cry

# 10
  • Мнения: 8 917
Може би е от натоварване на кръста от бебчето - вече си тежи. Четох преди, че когато бебчето започва да навлиза в таза, може да се получат такива болки, но аз не го изпитах и не знам как боли.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За пиене не знам какво може...  Confused
По-скоро се мажи с нещо от рода на Индометацин, Фастум гел и подобни, но пак се консултирай с лекаря си.
Съчувствам ти, знам каква болка изпитваш  Hug

Не трябва да се мажеш с такива! Naughty Те предизвикват загряване, което е ужасно противопоказно при бременни!!! !

тук не пише, че чак са противопоказани Wink
http://www.bda.bg/bdias/2441d.pdf
информирайте се, моля - преди "ценните" съвети!

# 12
  • Bapнa
  • Мнения: 762
и аз ходих и се оплаквах на лекаря, че ме боли зверски - все едно са ме завързали за два коня и ме теглят...боли ме таз, опашка, бедрени кости, кръст ... съвета беше - да търпя и да не пия нищо  Sad

# 13
  • Мнения: 6 461
Аз бях така ,направо не можех да мръдна на моменти .Това беше през първата бременност.
Не можех да мръдна и в леглото от болки.Но при мен беше временно .Болките ту започваха ,ту спираха.
Не съм вземала нищо и не съм търсила консултация с лекар ,защото една приятелка ми беше казала ,че и тя е била така.
Добре ,че в крайна сметка е било от самата бременност. Whistling

# 14
  • Мнения: 2 040
И мен ме наболяваше кръста, ама го отдавах на бремеността .. пък и все пак ти остава малко над месец, нормално е на тоя етап да имаш болки ... консултирай се за твое успокоение с лекаря си ...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт