За градините "Step by step"

  • 2 839
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Майчета, какво може да ми кажете за градините по програма "Step by step". Има ли в Младост такава градина и как става записването в нея?

# 1
  • София
  • Мнения: 194
Да вметна като предисловие - аз съм от Казанлък и моят син ходеше в такава детска градина там.
Според мен и според него - това е една от най добрите в които е ходил:-) разбира се много е важно и какви са самите възпитатели в градината - нашите бяха супер. тези градини са спонсорирани от международни организации - и съответно условията за децата са доста по добри...

знам че има такава градина в Дружба 1 до 67 блок , но за младост нямам информация. Обикновено места няма - поне ние когато трябваше да го прехвърлим от Казанлък в София не успяхме... Дано да намериш в Младост и да се запишете.

От друга страна разпитай около теб майките - може да се окаже, че не е необходимо да е STEP BY STEP... Ако детето се чувства добре в гардината с госпожите и децата ... не е ли това най - важното..
Мария  [/i][/b] Simple Smile

# 2
  • Мнения: 272
Моят син също посещава такава градина,но в Плевен.Страшно сме доволни!Обръща се много внимание на всяко дете поотделно.Родителите също взимат дейно участие във всичко .Можеш да посещаваш градината когато и по което време искаш и да стоиш по колкото време искаш там.Това за мен е страхотно,защото аз мога да виждам как се чувства детето ми там,с какво се занимават и ред други неща.Пък и за мен винаги е било удоволствие да постоя там,когато съм имала възможност.Лично аз ти препоръчвам да запишеш детето си в такава градина.Ще останеш доволна.Успех! Tada

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
А можете ли да дадете малко повече информация за тези градини, какво точно представляват, защото за първи път ги чувам аз.
Благодаря.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
... и има ли ги в Пловдив? Определено ме заинтригувахте!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Добре де, а на какъв принцип са тези градини?
Нещо като частните или какво? И изобщо каква е разликата между държавните градини и тези и в София има ли такива?

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Преподавах английски в такава градина. Нищо особено не са. Взаимствали са американския принцип на организиране на учебно-възпитателните дейности, но разбира се е страшно побългарено. Все пак си отговорете сами, могат ли да се пречупят даскалици, завършили в Бг и работели по 15 и кусур години в системата и да се придържат към нещо супер различно, от това на което са навикнали?
Освен това базата не беше кой знае какво и родителите пак участваха с "дарения" И все пак градината беше добра на фона на други градини, в коиото съм работила.
Идеята е, че детето само определя начина си на учене. Стаята е разделена на няколко къта (вода и пясък - но легенчетата на всякъде бяха празни; математически; рисуване; готварски и т.н.) Та определени знания трябва да се овладяват така както на детето му е кеф. Ако иска да учи за числото 3, докато строи къща с дървени модули, учителката трябва да съобрази с него и да го остави там, да организира играта му така, че строейки да научи всичко за числото 3. Да, ама определено си мисля, че не се правеше точно това.
Смятам, че традиционното обучение в детските градини е по-добро, защото с американската система се произвеждат "бачкатори", а не хора с широка култура и различни умения. Все пак е добре да се съобразяваме с желанията и интересите на децата ни, ама ако му харесва да си играе само с пясък, това не означава, че ще го правим строител.

В Младост1А има такава градина - 9 ОДЗ.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
logo5ka, благодаря за инфото. Мисля, че добих представа за акво става дума Wink
Аз съм на мнение, че трябва да попаднеш на добри възпитатели, които си обичат работата и я вършат с удоволствие. А това детето ти каква градина ще посещава в повечето случеи си остава един родителски каприз.
Не бих искала да втълпявам на детето си, че е с нещо по-различно от другите деца и че едва ли не е над тях Neutral Face
Малко се отклоних от темата, за което съжалявам Embarassed

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И в Младост 1 има...ама не й знам номера  Blush . Зад Читалището Детската градина - дано се ориентираш.  Bulb

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: logo5ka

Идеята е, че детето само определя начина си на учене. Стаята е разделена на няколко къта (вода и пясък - но легенчетата на всякъде бяха празни; математически; рисуване; готварски и т.н.) Та определени знания трябва да се овладяват така както на детето му е кеф. Ако иска да учи за числото 3, докато строи къща с дървени модули, учителката трябва да съобрази с него и да го остави там, да организира играта му така, че строейки да научи всичко за числото 3. Да, ама определено си мисля, че не се правеше точно това.

Това звучи малко като метода на Монтесори. В България знам,че има едно такова училище , и естествено, то е в София, но не зная нищо за преподавателите му. За градини не бях чувала.
А тези Степ бай степ има ли ги във Варна? Защото за тях пък ХИЧ не съм чувала.... Neutral Face

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Цитат на: logo5ka

Идеята е, че детето само определя начина си на учене. Стаята е разделена на няколко къта (вода и пясък - но легенчетата на всякъде бяха празни; математически; рисуване; готварски и т.н.) Та определени знания трябва да се овладяват така както на детето му е кеф. Ако иска да учи за числото 3, докато строи къща с дървени модули, учителката трябва да съобрази с него и да го остави там, да организира играта му така, че строейки да научи всичко за числото 3. Да, ама определено си мисля, че не се правеше точно това.

Това звучи малко като метода на Монтесори. В България знам,че има едно такова училище , и естествено, то е в София, но не зная нищо за преподавателите му. За градини не бях чувала.
А тези Степ бай степ има ли ги във Варна? Защото за тях пък ХИЧ не съм чувала.... Neutral Face


Туфи и Мария Монтесори вече не е това, което ТИ си мислиш че е - повЕрвай ми!

# 11
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани


Туфи и Мария Монтесори вече не е това, което ТИ си мислиш че е - повЕрвай ми!

Ама тук в България ли говориш или изобщо? Щото ако питаш мен, за тук не може да е на високо ниво, след като нямаме траиции в тази част....

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Шани

Туфи и Мария Монтесори вече не е това, което ТИ си мислиш че е - повЕрвай ми!


Какво имаш предвид?

# 13
  • Мнения: 1 881
Много благодаря на всички за отговорите:)

# 14
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: Шани
И в Младост 1 има...ама не й знам номера  Blush . Зад Читалището Детската градина - дано се ориентираш.  Bulb


Цитат
В Младост1А има такава градина - 9 ОДЗ.

Общи условия

Активация на акаунт