България на корицата на National Geographic в чужбина

  • 1 287
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Ако искате България да е на корицата и да е главна тема на National Geographic в чужбина, влезте в този сайт и кликнете на третата снимка:
 
http://www.nationalgeographic.de/php/magazin/vorschau/vorschau.htm
 
Изпратете го на колкото може повече БЪЛГАРИ !

 Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 4 546
 Shocked наистина ли така пише  Shocked
аз бъкел немски не знам и гласувах  Embarassed

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
И аз не знам немски, нека разбиращите немски се включат Peace
Пускам го, защото мнението ми за всякакви такива класации е като на автора на статията Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 532
Ох, и аз не разбирам немски.Явно се подведох,но откъде да знам ,че статията е с такава насоченост?
Иначе ми се иска да напишат наистина нещо хубаво за България,защото тук има какво да се види!

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако това пише, моето мнение е че са прави......а ако това са разкопки, и тук до нас , строителите правят такива........Всички филми, които съм гледала за откриване на съкровища на NGM, показват страхотно внимание към всеки намерен предмет.....копаят с години, със шпаклички и четчици и всеки пласт се документира и нанася в карта - план на обекта.......Не мога да повярвам, че Китов копае с багер.......да не говорим пък за реставрацията и консервацията на археологическите обекти у нас.......копаят и после се сещат, че трябват пари за консервация......ами, спечели си някакъв  проект с чуждо участие и инвестиции, примерно да дойдат и американчета да покопаят у нас, след като на нашето министерство не му пука за тези неща и тогава се юрвай да копаеш......Тия неща при него са наистина иманярска работа и с цел известност....а не с цел да се запази някаква историческа ценност......незнам, но си е така.......а екипа на списанието наистина има реален поглед, защото не са натоварени с нашия емоционален товар за тези неща......

# 6
  • Мнения: 3 423
Не знам какво пише в статията,
има само няколко реда препратка,
където е упоменато само, че
археолозите бързат да спасят
от иманяри богатствата. Това,
което се крие в гробовете, хвърля
в оркестъра дори и професионалистите.
Страшно имане!!!

А, и след гласуването пише, че
редакцията се надява на нашето
разбиране, че дори и с най-много
гласове, нашата страница може
и да не бъде избрана. Защото
правото на избор е все пак на
главния редактор. Та нищо, че
България води с около 16000,
като нищо ще изтъпанят Дубай.

# 7
  • Мнения: 4 555
Като стана дума за отношението на държавата към археологическите ценности, нека ви запозная с тази статия, която почти ми разби сърцето:

Екип на Националния археологически музей готви списък на всички частично или цялостно унищожени исторически паметници при строителството на инфраструктурни обекти. Това съобщи за "Стандарт" проф. Васил Николов.
Сред тях са:

 1. Праисторическо селище Дана бунар 2 - цялата централна част унищожена при строеж на магистрала "Марица"

 2.  Праисторическо селище - Дана бунар 1 - частично разрушено при същия строеж

 3. Курткале над Любимец - взривена стена на средновековна крепост

 4. Средновековно селище и некропол северозападно от Любимец - сринато при строеж на паркинги

 5. Праисторическо селище Дервишов оджак - разрушена при пътно строителство

 6. Римска вила до с. Доситеево - напълно разрушена

 7. Надгробни могили край Чирпан - вадени камъни под могилите и използвани за строителство на магистрала "Тракия"

 8. 2/3 тракйско селище от II-I хилядолетие преди Христа, разрушено южно от Карнобат заради магистрала "Тракия" през изминалото лято

 9. На 8-ия км след Пловдив унищожена нискоселищна могила, половината от светилища от бронзовата епоха

 10. 1/3 от праисторическа селищна могила липсва до Свиленград

 11. Могилата Коджа Дермен до Шумен, едонимен паметник на къснохалколитна култура, наречена на нейно име, напълно разрушена при пътно строителство

 12. Праисторическо селище край с. Хотница, Търновско, затрито заради газопровод

 13. Няколко археологически обекта затрупани при разработките в комплексите "Марица-изток"

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ужаси са това Карина

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гледала съм как разкопават огромни статуи на Буда, хората им бяха колкото малките пръстчета на краката.......не мисля, че са копали с багери........по- скоро като ненормални години наред с техмните шпаклички........а Китов, копае в малата могилка с багер  #Crazy......

# 10
  • Мнения: 1 114
Аз пък не мога да разбера едно нещо.  Rolling Eyesкорицата на списанието не е ли еднаква за всички страни, в които излиза.
преди месец трябваше да гласуваме за същата корица в сайта им на английски. тогава конкурентите бяха Сатурн и някакъв кълвач, които естествено дишаха праха на "нашата" корица. После по едно време  опцията за гласуване се "скапа" и страницата беше "временно ънавейлъбъл"... И после...хоооп...Сатурн на корицата.
Айде сега пък корицата за Германия. Лиска е превела това, което пише вече.
Да ви кажа само , че след като гласувах, излезе надпис, в който се казва, че трябва да проявим разбиране... Крайният избор все пак е на гл. редактор...
Авторът на статията Willkommen, иманяри откъде разполага с пълния й текст след като още не излязло списанието???

# 11
  • София
  • Мнения: 5 826
Willkommen, иманяри!

упс, имало го по-горе  Embarassed

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 10:24 от Amidala

# 12
  • Мнения: 3 423

Добре, де, това го прочетохме вече,
но въпросът е, откъде авторът на
това вилкомен, иманяри, знае какво
точно ще пише в списанието.
Свободни съчинения!

# 13
  • София
  • Мнения: 5 826
Аз доколкото разбрах на въпросния сайт е публикувана статията, за съжаление не знам немски.

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Някакво чудо трябва да стане, за да се оправи положението с археологията в България.
Изнасянето на древни съкровища и унищожаването на праисторически селища или каквито и да било останки си е държавна политика.

Дори реставрираните неща са трагични.
Който се е качвал в кулата на хасковската крепост ще се сети за какво говоря...

Общи условия

Активация на акаунт