Много съм разочарована!

  • 3 387
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Много се радвам на всички бъдещи и настоящи мами, но много съм разочарована от господата управляващи които така ни ощетиха.  Първо говореха да направят детските по 20 лева / не че са много парите , ама кой ти ги дава/, второ вместо да ни поощрят за това че увеличаваме населението  и да ни дадат майчинство както е било до сега поне минималната заплата, те решиха че е много и вместо тези 150лв. те решиха ,че ще се оправим и с 130лв.  Това ли е възнаграждението което трябва да получим  че отглеждаме бъдещето на България?  Вие съгласни ли сте с мен?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ох...много може да се пише...
но какво от това.....

# 2
  • Мнения: 7 430
Ох....и аз искам да се връщам в България Cry  Cry  Cry

# 3
  • Мнения: 46 488
Какво да ти кажа, ако чакахме на държавата да ни издържа децата............

# 4
  • Мнения: 421
ами може би ако съкратят срока от 2 години, което е адски много и го няма никъде, може и да увеличат сумата....ама...

# 5
  • Мнения: 863
ТЪПО, господа управляващи, МНОООООГО ТЪПО...
Ама то да беше само това no

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: DidKa
Ох....и аз искам да се връщам в България Cry  Cry  Cry

Не ти трябва.

# 7
  • Мнения: 4 358
А как мрънкат, че раждаемостта е ниска...  Imp

# 8
  • Мнения: 219
За съжаление е достатъчно само за циганките и то си личи по броя им..... Не че искам да обидя някай ама много са им дечицата май?

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Gutnik
ами може би ако съкратят срока от 2 години, което е адски много и го няма никъде, може и да увеличат сумата....ама...


за някои може да е адски много, но за други е адски малко... Sad

# 10
  • Мнения: 46 488
Цитат на: Erica
Цитат на: Gutnik
ами може би ако съкратят срока от 2 години, което е адски много и го няма никъде, може и да увеличат сумата....ама...


за някои може да е адски много, но за други е адски малко... Sad


Наистина е малко, но мисля, че Gutnik имаше предвид в сравнение с други държави, а не по принцип. Наистина ние сме единствената държава с такъв срок, навсякъде е по няколко месеца Thinking

# 11
  • Мнения: 421
Във Швейцария е 2 седмици(за да не се стимулира раждаемостта на малцинствата и емигрантите), във Франция - 3 месеца, за Щатите доколкото ми е известно майчинството не е платено, всичко е уговорка с фирмата в която работиш.

В съвременните условия в България, в повечето фирми е немислимо да ти пазят мястото повече от 6 месеца...просто за този период си вече доста назад с инфото. Само в държавните учреждения е по 2 години. Във фирмата, в която работя, е 6 месеца. Моя позната, която работи за едни авиолинии (няма да ги споменавам) също и пазят мястото само 6 месеца.

Това си е реалистичен срок според мен. На другото му се вика професия домакиня и държавата не е длъжна да ти плаща. Ако си намериш богат мъж и нямаш претенции за кариера, това е варианта.

А иначе относно времетраенето и на мен ми се иска да съм максимално дълго с детенцето си, но както вече споменах по-горе, това е друга професия...

# 12
  • Мнения: 128
не ми се ще да си развалям настроението и за това няма да пиша по тази тема. само ще кажа, че ако можех да избирам къде да се родя няма да бъде тук.

# 13
  • Мнения: 411
Аз работя в частна фирма и след като излезнах по майчинство назначиха на мое място друга жена която да изпълнява временно длъжността ми. През месец април по принцип трябва да се върна на работа ,но говорих онзи ден със моя шеф които ми каза че не е хубаво да давам детето на ясла и че мога да си всема платените и неплатените отпуски докъто Алекс навърши 3 години. Това се казва готин шеф, защото той не е длъжен да ми плаща , а аз да си седя вкъщи. Ако беше някой друг може би както и вие казвате надали щеше да ме изтърпи и 6 месеца. Предполагам че се отнася така с мен понеже дъщеря му / която също работи във фирмата/ има дете с два месеца по малко от Алекс.
Пожелавам на всички да се разбират така добре с шефовете си. И се надявам пустата държава да се погрижи поне малко за бъдещето което ние майките  отглеждаме.

# 14
  • Мнения: 421
Браво на шефа ти, но понякога не става въпрос за неразбирателство със шефа. аз понеже работя в софтуерния бранш и при нас времето е от решаващо значение, нещата се развиват с бясна скорост, а кадрите са кът, поради спецификата на работата. Тоест за да наемат някого на мое място, то някой трябва да го обучи, освен това аз като се върна, ако е след 2 години, и аз ще трябва наново да се обучавам, а обучения вече човек, какво да го правят....не е рентабилно...
Въпрос на професия ....
А моята позната с авиолиниите...те през няколко месеца са на курс в чужбина и после на изпит, и ако не го вземат- довиждане...не си компетентен за мястото си....

Общи условия

Активация на акаунт