пюретата

  • 413
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Моля кажете ,могат ли да се съхраняват домашно приготвените пюрета и колко време траят ,че с свекито спорим и не ми дава да ги консервирам каза ,че е страшно .А на мен ми писва да стоя над печката .И още ние след 10 дена ставаме на 6 месеца ,още сме на кърма на пойскване ,ядем плодови пюрета вместо сок ,сокове и вода не пие това лошо ли е ?А за обед педито каза че вместо кърма вече трябвало да яде месно пюре първо пилешко 4 пет дена после заешко ,пуешко ,телешко и свинско ,това нормално ли е бебе на 6 месеца да яде свинско ?Посред нощ ме буди да яде ,става ли да му давам към 20     21 часа каша от бананни или друга някаква каша ,за да го засити? МАЙ МНОГО ВЪПРОСИ ЗАДАДОХ ,НО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА АКО МИ ОТГОВОРИТЕ !  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 559
1. Mогат ли да се съхраняват домашно приготвените пюрета и колко време траят?
Аз не съм консервирала  и не знам колко време траят домашните пюрета, но със сигурност няма проблем да ги консервираш.
2.Сокове и вода не пие това лошо ли е ? Не просто не е лошо, ами си е чудесно. Grinning Синът ми още не е пил сок, не мисля, че нещо е пропуснал. По-добре давай направо плодови пюрета (както разбирам, че вече правиш). За водата - след захранването предлагай. Ако бебето иска, ще пие, ако ли не- не го насилвай, все някога ще пропие (синът ми все още изпива символични количества вода, но това ни най-малко не ме тревожи - суче си често).
3. А за обед педито каза че вместо кърма вече трябвало да яде месно пюре първо пилешко 4 пет дена после заешко ,пуешко ,телешко и свинско ,това нормално ли е бебе на 6 месеца да яде свинско ?
Пилешко, пуешко, заешко - ок, стига да ги въвеждаш с пауза поне от 5-6 дни между тях (както и между всяка нова храна между впрочем), за да следиш за евентуална нежелана реакция.Телешко и свинско Shocked Ами не, майчиният ти инстинкт не те е подвел - не е нормално, хич даже (това за свинското ме потресе).  Препоръчително е телешкото да се въведе след годинката (алерген е),а пък със свинското да се изчака до 3 (три!) годишна възраст на детето. И до годинката твърдата храна се предлага след кърмене, не се цели "постигането" на някакви количества и заместване на кърмене.
4.Посред нощ ме буди да яде ,става ли да му давам към 20 -  21 часа каша от бананни или друга някаква каша ,за да го засити?  Ако това ще те накара да се почувстваш по-спокойна, опитай. Simple Smile  Само да предупредя - въвеждай едно по едно храненията с твърда храна, като въведеш второто поне месец-два след първото.  Дано не ти прозвучи обезкуражаващо, но е твърде вероятно и след солидна вечера бебето да продължава да се буди да суче нощем - поради незрялост на нервната си система или защото го мъчат зъбки например. Wink

# 2
  • Мнения: 966
Аз си консервирах пюрета от моркови и мисля ,че няма да има проблем.
Сварих ги ,после ги оцедих от водата ,намачках ги и ги пасирах и хоп в бурканчета.Сега всеки ден и варя картофки,че сега сме на такова пюре.Ако имаш микровълнова четах,че може и там да се варят зеленчуците за пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт