Bliznatsi, rodeni mnogo predi termina!

  • 2 007
  • 14
  •   1
Отговори
Ima li maiki na bliznatsi, rodeni mnogo predi termina?
Az rodih moite momicheta v 30-ta g.sedmitsa i v momenta te sa v otdelenie za prejdevemenno rodeni detsa.Ako ima maiki kato men, kajete kak se spraviahte s ogromnoto naprejenie, kak se uspokoiavahte, kak namirahte sili da gledate polojitelno na nashtata i da viarvate, che vsichko shte e ok?
Blagodaria vi predvaritelno za otgovorite!

# 1
Jasmin да с жива  и здрава и ти и те всичко ще се оправи бъди сигурна. Аз съм в 25 седмица и съм от чакащите ,но просто искам да знаеш че ти стискаме палци и ние тримата.Колко се родиха .

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Момичета,
нали гледахте новините за близначетата, родени в 26 седмица-вече всичко е наред, а 30та седмица къде-къде по-напред е.
Стискам палци да ги гушкате по-скоро.

# 3
Не се притесняваи ,моите се родиха в 28 г.седмица .Момчето ми тежеше 1250 ,а момичето 1150.Стояха 2 месеца в АГ докато станат 2200 и ни изписаха.Сега вече сме на 1г и3м живи и здрави но ми вървят по-дребни.Аз също много се притеснявах,но нали затова сме майки.Ако те интересува нещо конкретно питай.

# 4
Blagodaria na vsichki za okurajitelnite dumi!
Novak, mai i ti si prejiviala tova, koeto  az prejiviavam v momenta!Iskam da te popitam kakvi problemi imaha tvoite pri prestoia v bolnitsata?Moite niakoi put zabraviat da dishat, zaradi koeto im puskat malko poveche kislorod ot vreme na vreme ili prosto gi pobutvat, za da gi napraviat po-aktivni.Sega puk ednata e hvanala niakakva infektsia i e na antibiotik.Obshto vzeto , ako ne e edno, shte e drugo..A surtseto mi se e svilo, ta znae li se..

# 5
  • Мнения: 2 051
Ох, Жасмин, не ти е леко. Стискам ви палци бързо да започнете да растете! Не се притеснявай, ще се активизират мъничките, отначало всички малки бебенца са по-вяли, но ще се съвземат. Повечето от недоносените прекарват белодробни инфекции, не е необичайно, преодолява се.
Пускат ли те при тях?
На колко дни са сега?

# 6
  • Мнения: 1 895
ние също се родихме 40 дена преди термин-той изкара 20 дена в болницата,тя премина през неонатологията,после през отделението в първа градска-не я бях виждала от раждането до изписването и на месец и няколко дена.
стискам палци на теб и малките човечета-бебоците имат удивителна жажда за живот!дано скоро се приберете у дома-дотогава бъди силна и заради тях!успех!

# 7
Жасмин,моите също бяха на антибиотик ,защото ме бяха заразили при серклажа с вътреболнична инфекциа.Наложи ни се и две кръвопреливания поради анемиа.Знай че първите 5 дена са рискови.Твоите бебоци колко кг. се родиха?Другият проблем при недоносените е зрението ,но те им го следят докато са в болницата и като ви изпишат ще ти кажат .Всичко е поправимо.След като излезете сте ги следят още известно време.Сега на колко дни сте?Преживяла съм го с много рев и след-родилна депресиа.Кураж!

# 8
  • Мнения: 4 458
И аз да се включа в разговора!
Няма нищо страшно, децата ще са добре! Не се притеснявай!

Моите се родиха 45 дена по-рано, едната беше тъкмо влязла в осмия месец, а другата беше с развитие на седми месец. Стояха в кувиози и ги виждах по един път на ден, но сега са на почти 4 години и са толкова палави колкото и другите деца Twisted Evil Нищо им няма.
Единственото с което се съобразявахме бяха имунизациите, захранването и други неща които вярвам личната лекарка ще ти каже.
Успокой се и мисли, че това е за доброто на децата. Така имаш повече време да се възстановиш и да си стъпиш на краката преди да се захванеш на безкрайното хоро по отглеждането на децата. Почивай си и използвай всеки ден да събираш сили които ще ти трябват след като ви изпишат.
Желая ви успех и мноооого здраве

# 9
  • Мнения: 4 965
Жасмин, не се притеснявай.
Разбирам какво ти е. Моите бебки се родиха само 35 дни преди термина и изкараха в кувьоз само 1 седмица, но се разкъсвах от мъка, че не мога да ги гушна. После останахме близо месец в болницата, но те бързо си наваксаха.
Моята братовчедка изживя това, което ти се случва и на теб. Момченцата й се родиха още в 28-ма г.с. и бяха съвсем мънички - 800 г. и 950 г. Останаха много дълго в кувьози (единият 2.5, другият 3 месеца), а нея я изписаха. Те имаха също проблеми с дишането и с белите дробове, караха дълга и тежка жълтеница, а единият имаше кръвоизлив. Слава Богу, успяха да се възстановят - след кувьозите останаха още 1 месец в болницата. Дълго бяха много мънички и им трябваше време, за да настигнат връстниците си. По 2-3 пъти в годината ходиха на скенер, за да проверяват дали мозъкът им се развива правилно и дали нямат спукани съдове. Зъбки им поникнаха чак след годинка, проговориха на 2 г., но сега (на 4 г. са) си наваксаха и по нищо не им личи, че са се родили толкова рано и са прекрасни, палави и общителни деца.
Надявам се твоите бебчета да се възстановят много по-бързо и съвсем скоро да можеш да гушнеш малките слънчица.
Мисли само положително. Айлин е права - почивай си максимално, защото съвсем скоро те ще имат нужда от теб.

# 10
  • Мнения: 1 710
Здравей,
Искам и аз да се включа в разговора - не, нямам близнаци.Имам момченце обаче, което лекувам в Болницата за деца с церебрална парализа. Звучи страшно, но не искам да те плаша, а само да споделя нещо.
Децата родени по-рано са рискова група и трябва да бъдат наблюдавани. За твое успокоение - заведи ги на преглед веднага щом ви изпишат. Д-р Чавдаров е страхотен специалист и през ръцете му са минали много такива деца. Ще ти даде посока и помощ. В Западна Европа прегледите на такива деца са задължителни, ама тук я карат много през просото.
Направете ехографии на мозъка, ЕЕГ
Вярвам, че с твоите сладури всичко ще е наред, но защо пък самите ние да не сме спокойни, нали.
Дръж се и успех

# 11
  • София
  • Мнения: 512
Имай вяра миличка , вдъхни им сила на маничетата . Знам , че ти се къса сърцето като ги виждаш такива малки и безпомощни , но те са юначета и ще се борят за да се гушнат при  мама . Кураж !

# 12
Здравейте всички.И аз съм майка на недоносени бебета.Моите котета все още са в болницата.Родиха се в 31 г.с. и вече трета седмица са дълеч от мен.Трудно е.Единият се роди 1,760 а другият 1,640 .Страх ме е,но нищо не мога да направя.Обвиниха ме дори,че заради мен са се родили по-рано,но и това превъзмогнах.Сега остана само страха за зрението им.Незнам колко от вас са чували за Търново и АГ-то тук,но отново има случай,на близначета със увредено зрение от предозиране на кислорода.Това е четвъртият случай за който чета и събират пари за лечение.Освен да се молим и стискаме палци-само това остава.

# 13
  • Мнения: 1 895
Цитат на: milka
...Сега остана само страха за зрението им.Незнам колко от вас са чували за Търново и АГ-то тук,но отново има случай,на близначета със увредено зрение от предозиране на кислорода.Това е четвъртият случай за който чета и събират пари за лечение.Освен да се молим и стискаме палци-само това остава.


Милка,ние се родихме в 32 седмица,само тя беше на 100% кислород ,но в момента и двамата са с очила.Тоест отклоненията в зрението се срещат по-принцип по-често при недоносените бебета.Дано всичко с твоите малчугани е наред и скоро да си ги прибереш у дома.Стискам палци да са добре.Просто към годинката ги заведи на офталмолог профилактично.На мен при изписването ми казаха,че са добре с очичките,но в последствие ни откриха далекогледство.Уверяват ме,че ще го израстат с годините...това е което мога да споделя.Още веднъж-успех на теб и бебчовците

# 14
Здравейте,както ви писах и мойте близнаци се родиха недоносени.Сега са на 1г и4м и само момичето има далекогледство 4,5.На мен също ми казаха че трябва да сложиме очила на 2г възраст.

Общи условия

Активация на акаунт