До мамите преносили бебоците си?

  • 1 208
  • 17
  •   1
Отговори
Аз преносвам вече 3-ти ден и в събота трябва да вляза в болница(Хирургиите на Пещерска -Пловдив).Много ви моля разкажете какво се случва с вас когато влезете в болницата за преносване?Какви изследвания се правят,кога ви предизвикаха раждане?Вярно ли е че при предизвикване на раждането винаги има разкъсвания?Благодаря ви много за споделеното!

# 1
  • Мнения: 313
Аз преносих 8 дни. Тук, в София, от дата на термина /един вид щом започне преносване/ трябва да ходиш всеки ден в болницата да ти следят тоновете. На 7мия ден задължително те приемат в болницата за наблюдение. Аз постъпих точно така - на 7мия ден, без никакво разкритие и без да са ми изтекли водите. Взеха ми кръв и урина, прегледаха ме на доплер, за да установят колко е голям вече плода. Правят се записи по 3 пъти на ден. При мен и на 8мия ден нямаше никакви признаци за раждане, бебето си беше много високо и понеже беше петък /събота и неделя има само дежурни и няма кой да ти обърне внимание/, взеха решение да ми направят спешно секцио. Просто бебето беше почти 4 кг., а аз с тесен таз.
Бях лежала с една мама, която преносваше 10ти ден и си роди нормално на 13тия, но при нея си имаше разкритие и бебето слезе долу.
Това е от мен. Успех и ти желая леко и безпроблемно раждане!

# 2
  • Мнения: 549
Това още не е преносване. Просто в бг до 8 дни след термина, а по света 14 те приемат за да следят състоянието на бебето и да могат да реагират по-бързо,ако има проблем. След термина тоновете се следят всеки ден, правят се и записи на тоновете. Опитай се да си възможно най-спокойна - за мен най-добрата рецепта срещу проблеми. Мисли позитивно, за хубавото, което предстои - да гушнеш бебчето. Може ида не се наложи да предизвикват раждане, а има и случаи да го предизвикват, но не се получава и пак се чака. Бебето най-добре знае кога е готово да се роди, но и ти му говори, че го очакваш, кажи му какво му предстои. За разкъсвания - всичко е много индивидуално и зависи от множество фактори - еластичност на кожата, поза на раждането. Да по принцип природата не обича да и се противопоставят. Имаш време - почети още какво можеш да си помогнеш, вярвай че ще се справиш със ситуацията, недей да искаш да контролираш всичко, доверявай се на това което ти се случва, но знай какво искаш и го отстоявай. Леко раждане

# 3
  • Мнения: 90
Ами правят се стандартните изследвания кръв и урина , и всеки ден се слушат тоновете на бебето .   По принцип чакат 1 седмица и ако не е започнало раждане , ти слагат система . А за разкъсванията и самото раждане всичко е индивидуално . Леко раждане  bouquet

# 4
  • Мнения: 505
Споко - можеш и да родиш докато ни четеш във форума.  Mr. Green Mr. Green Не се притеснявай и слушай докторите.  Simple Smile   Аз преносих две от децата ни, не е страшно. Мисли си как ще гушкаш сладура после. Леко раждане!   bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 432
Много е разли4но при всеки,не с епла6и макар 4 енапрежението е голямо в този момент....На 6ия ден от моето преносване ме приеха в болницата да раждам ве4е!!! Rolling Eyes...Нямах нииикакаво разкритие...Сложиха ми глобула да предизвикат ,никакъв ефект за 3 4аса......Спукаха ми водите, контракциите запо4наха.....след няколко 4аса нииикакво разкритие.....Сложиха ми система - нииикакво разкритие.....ужас, пак никакво разкритите......при поредния по-обстоен вагинален преглед се установи 4е бебето се е така завъртяло,4е няма никога да си пробие път до '' тунела'' Crazy и веднага ем вкара в операционната ooooh!.Вси4ко  енаред сега и вси4ко се преживява и забравя......при теб вси4ко 6те е ок   Peace. УСПЕХ   bouquet

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
Първото си дете преносих 15 дни. Влязох на десетия след термина, бях под наблюдение 4 дни и на петия предизвикаха раждане с вагинална таблетка. Наложи се епизиотомия.
Второто преносих 18 дни. Влязох на 15-я, два дни се чудиха какво да ме правят, пуснаха ми система, детето не тръгна. На 18-я ден таблетката и родих. Този път имах само 1-2 шева.

Според това, което чета, явно всяка болница си има своята практика в тези случаи.

# 7
  • София
  • Мнения: 203
Аз преносих 12 дни. След като не родих на термин, ходих 1 седмица всеки ден на запис на тонове. След като мина и тази седмица, в която все си мислех, че ще родя на път за болницата - беше ми писнало с големия тумбак да се лангъркам в автобуса, и след като всеки ден ми се обаждаха роднини, приятели да ме питат: "айде бе, не си ли родила още?", ме приеха в болницата в понеделник. Прегледаха ме гинекологично за разкритие - такова липсваше, контракции също нямаше. На следващия ден ме сложиха на система с окситоцин - пак същата ситуация - бебето не мислеше да излиза. Казаха ми, че следващата стъпка е хапче за предизвикване на контракции и трябва да родя. При един от прегледите им казах, че преди време с бъбреците съм имала проблеми и лекарите взеха решение да не ми слагат хапче, а да родя с цезарово сечение. Аз съм доволна, защото не изпитах болките при раждане, а за възстановяването след операцията - бях подготвена, защото като бях във 2-ри клас ме оперираха от апендицит с местна упойка (спинални и епидурални преди 21 год. нямаше) и знаех приблизително какво е възстановяването след коремна операция. Итака, в четвъртък на 13.10 се роди моето момиченце, всичко мина нормално, както при нея, така и при мен. Успех и няма страшно!

# 8
Благодаря още веднъж за отговорите!

# 9
  • Мнения: 112
 Simple Smile Не се шашкай ! Аз преносих 3 дена. Бях луднала в моментите на очакване, едни ревове бяха, едни притеснения, а не е трябвало. Бебчето знае кога да си излезе.
Та, на 3-ия ден от преносването постъпих в Хирургиите на Пещерско шосе /Пловдив/ . Веднага ме пратиха на запис и след това на ехограф. Всичко беше наред, сърдечната дейност на бебока и околоплодните води си бяха в норма. Затова лекарите казаха, че ще изчакат до следващия ден и пак ще ме пратят на запис и на ехограф. Разкритие нямах. Никакви контракции, никакви признаци за предстоящо раждане.
През нощта обаче ми изтекоха водите и да благодаря на Бога, едно живо и здраво, доста едричко момченце ни се роди.
Не се притеснявай, всичко ще наред! Но те съветвам да постъпиш в болницата, ще си под наблюдение на лекарите Simple Smile Стискам палци ! Успех!

# 10
  • Мнения: 8 505
Взеха ми кръв за нови изследвания,провериха ме за разкритие (за първи път),гледаха ме на ехограф.На 6.ден след термина ми казаха,че ако не родя до следващата сутрин,ще ми предизвикат раждането.Предизвикаха го.С вагинална таблетка.Разкъсвания нямах,защото ми направиха епизиотомия.Всичко мина много бързо и леко.Пожелавам и на теб такова раждане!

# 11
  • Мнения: 2 677
Както са написали и другите мами - стандартна процедура.  Grinning Преносих 10 дни. След термина всеки ден ходих на запис. На седмия ден влязох в болница. Там ми направиха пълни изследвания - кръв, урина, ехограф, чести записи на тоновете. Накрая предизвикахараждането - първо опитаха със система окситоцин, след това и с вагинална таблетка.
Няма нищо страшно!  Peace
Пожелавам ти успех и леко и скорошно раждане!  Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 522
Аз преносих 7-дни,след което ме приеха в болницата,сложиха ми система да предизвикат раждането,но нямаше ефект.Като ми спукаха водите започнаха контракции през 1мин. Shocked,но разкритието напредваше много бавно,както и да е-след няколко часа си родих едно хубаво здраво голямо момченце без нито един шев Peace.Така,че мила не се шашкай ами смело и спокойно си отивай в болницата та да го махаш вече тоз голям корем Mr. Green.Успех и леко раждане ни пожелавам  bouquet!

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Преносих 7 дни и ме приеха в болницата за предизвикване. Имах само 2 см. разкритие, сложиха ме на система и след 10 часа родих. Трудни ми бяха контракциите, а самото раждане мина мн леко без нито един шев бях. Желая ти бързо раждане и възтановяване след това. Живо, здраво и красиво дете  Heart Eyes
Всичко друго се забравя бързо  Hug

# 14
  • Мнения: 5 362
Аз преносих шест дена.Отидох в болницата с контракции и 2 см разкритие.Не са ми слагали система,родих след има-няма осем часа.Много добре ми мина раждането.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт