Какво давате за кашлица на бебето

  • 5 147
  • 21
  •   1
Отговори
От вчера беба кашля. Днес сутринта я водих на лекар. Оказа се че нямало нищо притеснително,но за всеки случай ни изписа Проспан-сироп. Купих го аз,но в листовката чета че се дава на деца над 1 годинка, а нашта  беба е на 3 месеца и 20 дни. Какво да правя???

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Преди да навърши година не съм давала никакви сиропи. Според нашата лекарка, няма нужда от тях, защото децата нямат отхрачваща способност или нещо от сорта. Така или иначе, колкото и да е боледувала с кашлици дъщеря ми, е била без сироп.

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
От вчера беба кашля. Днес сутринта я водих на лекар. Оказа се че нямало нищо притеснително,но за всеки случай ни изписа Проспан-сироп. Купих го аз,но в листовката чета че се дава на деца над 1 годинка, а нашта  беба е на 3 месеца и 20 дни. Какво да правя???
Ами то за тази възраст едва ли има лекарсва.Не се притеснявай щом лекарката ти е преценила,можеш спокойно да й даваш.

# 3
  • Мнения: 1 104
Попитай лекар.

# 4
  • Мнения: 3 069
Не се притеснявай.То и на Панадола пише, че се дава след 2-я месец ама като се налага се дава и по-рано.
За твое спокойствие се обади на педито да ти обясни какво е що е.

# 5
  • Мнения: 1 237
На 5 мес. съм давала капки Проспан.И те са за над 1г.,но изписаната доза беше по-малка,от това,което пише в упътването.Предполагам,че дозата е съобразена с възрастта,затова не се притеснявай.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 883
Препоръцвам ти сиропа на Др.Тайс за кърмачета.Нас само той ни оправи!
Но първо питай педито ти Peace

# 7
  • Мнения: 295
Давали сме само Stodal той е хомеопатичен. Но различни лекари-различни препоръки.

# 8
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Давала съм сиропа на др.Тайс - Мукоплант мисля,че се казваше.

# 9
  • Мнения: 114
Давала съм сиропа на др.Тайс - Мукоплант мисля,че се казваше.
Аз също съм супер доволна от този сироп .  Дребния беше на 4м. , когато му го изписаха и му подейства много добре  Peace и до сега при нужда купувам само   от него и винаги има ефект (но за всеки случай се консултирай с лекар) .

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз и давах билковия сироп на д-р Тайс. Дава се и на пеленачета. Дара също ми кашляше като бебе. Сиропчето е сладко и се радваше като и го давах. От Проспана въобще не съм доволна. Колкото пъти съм и го давала все до АБ сме стигали newsm78

# 11
  • Мнения: 8 917
Мукоплант, Проспан.
 Иначе са изписвали и Юроспал, Кларитин. Но най-добре да каже лекар Peace

# 12
  • Мнения: 116
Давала съм Stodal, помогна и!

# 13
  • Мнения: 6 461
Пламен беше на месец когато  се наложи да пие Проспан .
Но по добре на време да се вземе от колкото да се задълбочат нещата с нещо по-сериозно,защото при бебчетата много бързо инфекциите слизат на долу и тогава вече.......... ooooh!АБ
А след като сиропа е изписан от лекар  мисля ,че няма никакъв проблем. Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Препоръцвам ти сиропа на Др.Тайс за кърмачета.Нас само той ни оправи!
Но първо питай педито ти Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт