Германски капки против колики?

  • 10 746
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Преди няколко дни бях намерила една тема как една мама хвалеше едни немски капки против колики-не работи търсачката и не мога да я открия пак, ще ми кажете ли моля ви как се казваха капките?

# 1
  • Мнения: 3 116
Най-вероятно става дума за Lefax  Peace

# 2
  • Мнения: 9 050
Lefax или Lefaxin. Едни и същи са. Но общо взето, ефекта от капките е много различен при всяко дете. Аз например от тези капки не видях никакъв ефект. Освен това всички капки са с едно и също активно вещество - Симетикон. 25 капки Еспумизан например, съдържат 40 милиграма Симетикон. Две помпания Lefax ( колкото е препоръчителната доза ) съдържат 41,2 милиграма отново Симетикон.
Няма разлика.
То при нас и Еспумизана не действа, но поне спрях да тормозя мъжа ми при всяка командировка да мъкне Lefax, при положение, че Еспумизан се продава във всяка наша аптека.
Честно да ти кажа, май няма лек. От две седмици моя дребосък е без капки и не съм видяла никаква разлика. Нито плаче и се свива повече, нито по-малко.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз пък от лефакса съм страшно доволна! пробвай го мисля, че няма да съжаляваш!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не мисля че нещо може да помогне ако ви се е "паднал" ревлив бебо, сестра ми живее в германия август роди второто си дете и сега дава sab simplex(мисля че правилно го изписвам) малката не е плакала в истинския смисъл на думата откакто е бебе, с големия си син изреди всички възможни видове и нищо не помагаше.С моя син ситуацията беше идентична - безсънни дни и нощи и нищо не помага.

# 5
  • Мнения: 2 616
Аз по-скоро ги искам да имам, защото приятелите ми се прибират по Коледа-после чак за лято ще си дойдат, а ни ще сме порастнали до тогава-предпочитам да ги имам и да не ги използвам, отколкото да ме е яд, че не съм ги поръчала. А и детенцето на кръстниците ще се роди месец след нас, все ще влязат в употреба-многооооооооо благодаря!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт