На 6 месеца и още се кърми вечер

  • 1 894
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
и не само че ставаме да ядем вечер ами ядем и на 3 часа!!
ужас, докога така?споделете опит!
и през деня яде на 3 часа, от 10 дни се захранваме!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз отначало го бях ограничила моя син и нощем му махнах яденето..беше свикнал и се будеше 1-2 пъти, пиеше вода и после пак заспиваше. През 5-ия месец, обаче, го захраних и по същото време той започна пак да си иска гърдата нощем. Реших да си върнем нощното кърмене, защото явно детето имаше нужда от него, а и щях да си поддържам лактацията въпреки захранването, а и честно казано, вече се бях пристрастила към кърменето и не ми тежеше чак толкова много.
За да не се буди повече от 1-2 пъти, преместих следобедната каша в 19.00 и така сега като заспи вечер, се буди веднъж в 3.00 да яде и после чак сутринта.

# 2
  • Мнения: 2 381
На 10,5 месеца сме и още се кърмим нощем.Незнам докога ще е така.Сега никнат зъбки и единствено кърменето облекчава болката, поне при нас.

# 3
Аз продължавам да кърмя нощем по 3-4 пъти  Shocked, мисля да продължавам така докато сама престане да се събужда. Изморително е, но не виждам какво друго мога да направя.  

# 4
  • Мнения: 26
Ох
поне не съм сама...
много съм мислила какво да направя, дали да не давам каша вечер...или пък да го дохранвам с изкуствено мляко?все пак е вече голям и мога да си позволя...но най-интересното е, че като по-малък спеше по цяла вечер с едно кърмене я сега от месец и половина е буди на 3 часа, и перз деня е така...
стискам палци  исе надявам след като започне да яде сериозно и други храни да се наяжда и да спи!

# 5
  • Мнения: 26
забравих да кажа,че категорично отказва да пие вода и чай, така че съветите вместо да го кърмя да му давам чай не минават при нас
лекарката ни вече ме предупреди, че нощното кърмене не е добре за зъбчетата /когато изникнат/, и да пробвам да го приспивам без кърмене!но КАК да стане това не ми е ясно.....

# 6
  • Paris
  • Мнения: 1 727
zlaboeva да не те разстройвам, ама ние сме още така. Кураж и търпение ти желая! Не се отказвай!

# 7
  • Мнения: 6 461
Така бяхме и ние Peace.
До годинката основното ядене на бебчетата е млякото .Така,че спокойно първо предлагай кърмата след това другото с което се захранвате.
Една майка във форума беше писала това ще се опитам да я цитирам:
"До годинката първо предлагаш кърмата после слагаш масата .
След годинката първо слагаш масата после предлагаш кърмата."

# 8
  • Мнения: 8 242
Хех.. ако и мойто ядеше вечер на 3 часа хич нямаше да ми прави впечетление  Mr. Green А като си поцоква през час какво да кажа  Crazy

# 9
  • Мнения: 819
чЕСТИТИ 6 МЕСЕЦА...и да не те отчайвам,....ама ние още се кърмим нощем...!

# 10
  • Мнения: 169
И ние сме така... 2 месеца спеше непробудно по 10 часа нощем, после взе да се буди... когато си иска. Даже не гледам колко е часът, а понякога и броят на събужданията ми се губи... Вчера спа цяла нощ, но за сметка на това пък аз се будих самичка няколко пъти, та се чудих какво да правя посред нощите  Laughing

# 11
  • Мнения: 535
Бебетата си имат свой собствен режим и не са длъжни да се съобразяват с нас  Wink Синът ми яде повече нощем отколкото през деня- значи около 5-6-7 пъти се буди и си хапва доста добре. Мисля, че няма нищо неестествено в поведението на бебе то ти. Когато е готово, тогава ще се откаже от нощното хранене. Успех  bouquet

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ъъъ  newsm78 моят синковец е на 20 месеца и суче когато му падне, не само вечер. Няма значение какво и колко е ял през останалото време.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 381
лекарката ни вече ме предупреди, че нощното кърмене не е добре за зъбчетата /когато изникнат/, и да пробвам да го приспивам без кърмене!но КАК да стане това не ми е ясно.....

Не знам нощното кърменето колко вреди на зъбите, но бибероните със сигурност вредят.
Сигурно бебчо е в скок на растежа - 6-ти месец. Може и зъбче скоро да се покаже...
Бебчетата редовно си променят режима, особено нощния.

# 14
  • Мнения: 2 631
zlaboeva, все едно нас си описвала-1 към1!!!  Shocked Кърмим се нощем на 3 часа, като новородени и това е! Вода, чай и пр. не щем. И аз давам кашата след 19 ч., по късно я слагам да спи, оставях я да си поплаче нощем - нищо не помага. #Crazy
Ами да си суче детето като иска, няма нерви да си образуваме взаимно, я! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт