Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Помагате ли в обличането и събличането на 4 годишните в градината, а и в къщи?
Ами това искам да ви питам.
Въпросът ми е продиктуван от следната случка в градината. Чакам Детелина да се облече, за да си тръгваме и и казвам, хайде обувай се ти можеш. В същото време един татко който обуваше ботушките на дъщеричката си като ме чува и пита детето с подигравателен тон - Ти, можеш ли да се обуваш?
Стана ми гадно.
Аз се опитвам да си възпитавам детето да бъде самостоятелно, то чудесно се справя и само и не искам да го обличам и събличам, когато може. Това, което виждам в градината обаче е майки, баби и таковци, които са се навели и събуват пантофи, обуват ботуши, панталони, обличат якета, слагат шапки. Въобще дечицата стоят, а този който е дошъл да ги взема или води ги облича и съблича. Вярно е че така става по-бързо, а родителите все бързат.
Почвам да забелязвам, че моята се опитва да се ослушва и да хитрува, че не можела да се събуе или да се обуе и облече.
Как е при вас?

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Да ти кажа честно, и аз май съм от родителите, дето обуват и събуват. Но в никакъв случай не бих се присмяла, ако друго дете се оправя само. Просто нямам нерви да стоя по 1/2ч. в градината, а и като я оставям сама да се оправя, е все разгащена. Иначе си може прекрасно да се справя с тази част, но определено не си дава зор.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Помагам САМО когато искам да стане по-бързо!
И мен ме гледат като извънземно другите родители, но никога не и помагам да се обуе.
Не виждам причина да го правя, след като ЗНАМ, че тя може сама...

Малко ми е странно, че това точно може да бъде обект на подигравка и то от страна на родител.... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 937
Не.
Прави го каката.  Mr. Green

Сериозно, 4-ри годишните трябва да се оправят сами.
Подсещам, ако се ослушва, помагам, ако много бързам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Помагам САМО когато искам да стане по-бързо!
И мен ме гледат като извънземно другите родители, но никога не и помагам да се обуе.
Не виждам причина да го правя, след като ЗНАМ, че тя може сама...

Малко ми е странно, че това точно може да бъде обект на подигравка и то от страна на родител.... Simple Smile
Същата работа и понеже не знам в такъв момент къде да си дяна ръцете, обикновено стоя с ръце в джобовете и сигурно изпълвам с възмущение околните.  EmbarassedЗастанала там майката и зяпа детето как се бори с обувките или дрехите си. Да ама те не знаят, това същото дете, когато ще се ходи на детският кът или на разходка как се е облякло и обуло за няма и 5 мин. Mr. Green

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Когато бързам за работа и нямам време да я чакам я обувам,но обикновенно го прави сама. Hug

# 6
  • Мнения: 155
Рядко, но се случва и то като закъснея и отида към 17.30 и има куп родители, баби и дядовци. Тогава започва една суматоха и лутане, започвам да си разтроявам погледа ту след единия , ту след другия, те пък се зазяпват по големките деца и се заговарят с тях и накрая след множество натъртвания "Обувките!!!" и "Якетата!!!" нервите ми не издържат и грабам якета и обувки и им ги слагам. Като излезем навън направо пара се вдига от мен  #Cussing out от "борбата" с дрехите и присъстващите 20 души в и без това миниатюрен коридор!
А иначе се справят идеално и сами Crazy!

# 7
  • Мнения: 3 367
ne pomagam, а направо обличам при екстра мотане;
иначе я оставям да прави всичко сама,справя се чудесно ако и кажа коя обувка на кой крак е;
ставам с около 30 мин по-рано за да и дам време да се натута ; на "не мога" хич и не реагирам вече като знам че може ;

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обличам и обувам 5-годишно... Какво да го правя като се тутка и ме изнервя Confused Е, когато имаме време я чакам по 15-20 мин. и подканям непрекъснато... А малката винаги ми вика "аз мога сама, голяма съм" и не ми дава на мен Simple Smile

# 9
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Когато бързам за работа и нямам време да я чакам я обувам,но обикновенно го прави сама. Hug

И ние така...
Иначе вкъщи сам се обува и облича.. Wink
само цип и копчета не може да закопчава сам Simple Smile, но има време да се научи...

# 10
  • Мнения: 7 821
В градината на децата така или иначе не мога да вляза. Така че дори и малкия се оправя сам, както и колкото може, ако все пак с нещо не се оправи помагат лелите, но той още не и на 3  Wink.

# 11
  • Мнения: 5 140
Искам да започне да се облича и съблича сама, но тя ми казва, че не можела и започва да се тръшка.
Показах и как да си съблича блуза през главата, направи го и каза, че било лесно и след това се започва пак наново...обличай ме тиииии.
А иначе когато бързаме я обличам и обувам аз.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Ух, а в нашата детска градина не дават на майките и бабите да помагат в обличането....Моята няма още 3, а на мен госпожите ми се карат да не я обличам и събличам в къщи Embarassed Embarassed И дребната не дава да я обличам, справя се доволно бързо...ама само ако тя самата поиска..иначе... #Crazy ставам луда от увещаване да започне процеса ooooh! ooooh! Но се надявам на 4 като стане да е малко по-бърз този процес? newsm78

# 13
  • под тепетата
  • Мнения: 9 270
Поздравления за майките,които оставят децата си да се справят сами! Щото съм била свидетел на следната сцена : въпреки забраната за влизане на родители (2-ри етаж), бабата най-редовно нахлуваше в групата да си вземе  внучката,при което около гардеробчето и в радиус от 2м не може да се стъпи от разхвърляни дрехи. и се започва едно тръшкане  -не искам тази дреха, искам онази пола и така около 30мин.Не помагат ни увещания, нито отклоняване на вниманието, 3годишно в криза ли-не знам, но се ужасявах само като я зърнех таз жена...

# 14
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз да си призная съм от майките, които нервно потропват по стъклото и непрекъснато повтарят "Хайде по-бързо". Но и олимпийското спокойствие на Мия е за завиждане.
Скоро една от госпожите на друга група ми направи забележка, че й помагам, но просто не издържам да я чакам 10 мин. да слезе и още толкова да се обуе.

Общи условия

Активация на акаунт