Нанасяне на крем около очите

  • 2 183
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 366
Кажете ми посоката за слагане на крем около очите и прави ли се някакъв специален масаж против бръчиците там

# 1
  • Мнения: 27 524
Нанася се с лекичко потупване на възглавничката на пръста, не се прави масаж (там не бива да се опъва и разтяга кожата) и се нанася от вътрешния ъгъл на окото навън и отстрани. По клепача не се слага.

Аз обаче мажа, не потупвам, и клепам навсякъде   Flutter

# 2
  • в къщи
  • Мнения: 467
...и се нанася от вътрешния ъгъл на окото навън и отстрани. По клепача не се слага.
  Аз го правя точно обратно Shocked:от вън-на вътре.Аз ли бъркам newsm78

# 3
  • Мнения: 27 524
А, може и да не бъркаш. Аз така съм чела, но не го твърдя със сигурност. Мисля, че така беше, нека някой друг да каже.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
Аз съм чела препоръки и за двата варианта  Crazy Но си мисля, че като само потупваш без да масажираш едва ли има значение, ама знам ли  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 243
Малко встрани от темата,но да попитам - на каква възраст е добре да се започне ползването на околоочен крем?  newsm78

# 6
  • Мнения: 27 524
След 20 хидратиращ. След 25-30 (зависи от кожата. Сухата кожа по-рано започва) подхранващи и след това против бръчки.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
Според мен нанасянето се прави от вътрешния ъгъл на окото към външния с цел избягване пренасянето на някакъв проблем /в смисъл болестен/ към слъзното каналче. Подобно е обяснението за този начин на мазане на офталмологичните кремове.

# 8
  • Мнения: 13 512
Отвън навътре ,с потупване с възглавничките на  безименния пръст

# 9
  • Мнения: 22 867
Отвън навътре ,с потупване с възглавничките на  безименния пръст

Това е начина - отвън навътре с леко потупване с пръст/и/, без да се разтяга кожата. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт