практическа питанка за захранването

  • 700
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Почти се реших днес да дам на Ники малко варена тиква.Въпросът ми е следният - ще сваря едно парче, ще го пасирам в каната на робота, ще дам на хлапето една-две лъжички и другото какво?Да го хвърля ли?И така с всички продукти, които въвеждам....Може ли да го прибера в хладилника и утре пак от същото, какво ще й стане на тиквата за ден-два?После като стигнем големите порции нама да има проблем да се приготвя всеки ден, но за една-две лъжички сега не мога да използвам блендера, няма да се пасира добре Confused Или да замразя остатъка във формичка и утре едно кубче, вдругиден-две....Вие как правихте?

# 1
  • Мнения: 18 542
Можеш да я разделиш на части, едната я дръж в хладилника и я дай на по-следващия ден. Ако са повече части, можеш да ги замразиш във фризера.

# 2
  • Мнения: 3 379
Точно така, замразявай. Сваряваш, пасираш и замразяваш. Почти всичко става за замразяване, без банан, авокадо, манго...

Ако е по-малко количество, остави го в хладилника за 1 ден, до 48 часа горе-долу може.

Ако ти остане в купичката, от която даваш на бебчо, го хвърли или го изяж - не трябва да се дава останала храна, от която е ял, тъй като слюнката му се е смесила чрез лъжичката с храната в купичката и е разнесла бактерии.

# 3
  • Мнения: 2 529
Всичко хвърлям аз и много рядко замразявам. Винаги давам на бебето прясно приготвена храна. Обаче имам време, нерви и средства, така че не ми е проблем Rolling Eyes Ако ти нямаш възможност или желание можеш да замразяваш или понякога да даваш от хладилник, нищо лошо няма да се случи Grinning

# 4
  • Мнения: 7 831
Замразявай, след някой и друг месец ще си имаш тиква  Wink !

# 5
  • Мнения: 4 406
опция 1-не е проблем да си приготвиш и по- голямо количество, замразявай в кесийки, бурканчета. като му даваш да яде, му отсипи нужното количество в отделна чашка, а другото можеш да съхраняваш 2-3 дни в хладилника. на следващия ден пак отсипваш - както някой каза по- горе за да не попада слюнка в храната.
опция 2- изяждаш остатъка и така докато смениш целия си гардероб с 3 размера по- големи дрехи

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз лично правя 5 - 6 бурканчета с пюре  и после ги завирам на водна баня, за да хлътнат капачките. Така стоят в хладилника, докато им дойде реда да ги папкаме.
А иначе като отворя едно бурканче - ядем 3 пъти / и аз скоро започнах със захранването/, защото на купешките прочетох, че може до 48 часа да стоят в хладилник. Винаги отсипвам в друг съд - да не попада слюнка в останалото пюре.
Не съм замразявала до сега, но може би като започна да правя по-големи порции различни пюрета, ще пробвам.

# 7
  • Мнения: 10 251
a ne e li malyk Niki za tikwa Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: vici75
a ne e li malyk Niki za tikwa Shocked

Защо да е малък?Аз с това го захранвам....и май не съм единствената тук.

Да се похваля - днес вече втори ден папкаме пюренцето.Много му харесва, направо зяпа за лъжицата.Утре мисля вече да му дам малко повечко - засега сме само на три лъжички, разредено с кърма.Няма никакви реакции/да чукам на дърво!/, обаче и надеждите ми за пълен памперс не се оправдаха Sad Нищо, аз още се надявам Praynig

# 9
  • Мнения: 830
Абе според мене , замразеното си променя вкуса малко или много . Не че и аз не замразявам , но и аз лично не обичам замразеното . Гледам да правя често , а колкото остане - оползотворяваме ние . Наличието на по-голямото дете  в случая помага Simple Smile . Не съм си сменила размера на дрехите с по-голям , напротив ....

# 10
  • Мнения: 3 379
Цитат на: belinda
Цитат на: vici75
a ne e li malyk Niki za tikwa Shocked

Защо да е малък?Аз с това го захранвам....и май не съм единствената тук.

Да се похваля - днес вече втори ден папкаме пюренцето.Много му харесва, направо зяпа за лъжицата.Утре мисля вече да му дам малко повечко - засега сме само на три лъжички, разредено с кърма.Няма никакви реакции/да чукам на дърво!/, обаче и надеждите ми за пълен памперс не се оправдаха Sad Нищо, аз още се надявам Praynig


Баро на вас!

Само се сетих... Не давай повече от 3-4 дни едно и също нещо. Сега дай утре примерно, изчакай после 1-2 дни и после прибави например малко картоф към тиквата...

# 11
  • Мнения: 3 927
И когато захранвах, и сега замразявам.
Не виждам нищо лошо. Иначе ще трябва по цял ден да стоя в кухнята и да готвя.....а времето е безценно и искам да съм повече с бебка.....

Е, малко ми е съвестно Cry , че при претоплянето изчезва една част от витамините, но.....не съм шесторъката Шива, че да смогвам със всичко Wink

В хладилника съхранявам най-много 2 дни, т.е отворено днес, давам и утре и край!
Не съхранявам остатък, от който е ядено, поради обяснението за слюнката, аз го хапвам....

# 12
  • Мнения: 1 616
Връщам тази стара тема, защото имам въпрос, а не искам нова тема да пускам. Нямам възможност да замразявам, затова слагам още горещото пюре в бурканчета, те вакумират и след като изстинат, ги слагам във хладилника. Та, питането ми е бурканчетата с пюре- вакумирани- колко време могат да траят?

# 13
  • Мнения: 3 927
nimfetka,
аз съдя по нашата храна, която държа в хладилника. Вакуумирани бурканчета съм съхранявала мах 3 дни - не смеех повече. Веднъж бях забравила една вакуумирана тиква и някъде към 6-я - 7-я ден се беше вкиснала ужасно Sick

# 14
Момичета, моят човек яде печена тиква когато беше на 4м. Без да я пасирам, с една кафена лъжичка му дадох 3-4 парчета /като кибритени кутийки/. Тиквата я има в пюретата за съвсем малки бебоци, така че може да се дава без проблем. Особено на 7 мес. бебе. Аз мисля че изобщо не е необходим блендер. Ние в 7м. папкахме абсолютно всички зеленчуци мачкани - изобщо блендер не пусках. А по повод замразяването мисля, че не променя състава на храната и едно10-15 дни може да се държи тиква или нещо такова. Аз замразявам пюретата му като ги приготвя за около 5-6 дни. Успех!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт