болезнени зърна

  • 1 547
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 177
Здравейте ,от 8 дни кърмя новороденото си бебе,ичач ужасни болки на зърната на гърдите,отначало кървяха,станаха рани,които заздравяха,но болките продължават,на 2,3 часа мажа с гармастан но уви нищо....Как да се справя с болката,някой имал ли е подобен проблем?Ще бъда благодарна за всеки съвет! newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Честито бебче! Да ти е здраво и послушно!
За зърната ми е познато. Да те успокоя че минава за 8-10 дни. Аз мажех с Гармастан след всяко кърмене и ходех из къщи по цицки за да съхнат зърната на въздух. Може да пробваш докато ти зарастнат рагадите с изкуствени зърна- силиконови са и се залепват върху твоите. Има ги на Авент и на Чико.  Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 5 401
Честито бебче и от мен!   bouquet

Аз се мажа всеки ден с крема на Авент за разранени зърна..

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Болезнено те разбирам  Cry, мен ме боляха така почти до края на 3-я месец. Плачех от болка докато бебка сучеше. Това, което ми помагаше е мазане с Лансинох преди кърмене, за да не ми се протрива кожата по време на кърмене. Лансинох-а е безвреден за бебето, така че може и да не се отмива. Недостатък  на Гармастан-а е, че преди кърмене трябва да се измиват гърдите, а всяко миене изсушава още повече деликатната кожа на гърдите.
Аз ползвам и силиконови накрайници още от самото начало, но не толкова заради рагадите в началото, а заради плоски зърна. Недостатъкът при тях е, че ако бебето свикне с тях после по-трудно ще се върнеш към "натуралното" кърмене. Моята госпожица не иска да суче без тях.
Важно е и как засуква бебето, защото неправилното засукване може да причини болка. Виж в Библиотеката има статии за това. Дано да ти помогнат! През цялото кърмене ли те болят или само в началото. Опиши болката, за да могат повече мами да дадат съвет в конкретния случай.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 237
И аз в родилното имах проблем с едното зърно- беше се разранило и ме болеше. И аз мазах с Лансинох (малка лилава тубичка),но не усетих облекчение- иначе то е 100% ланолин и наистина безвреден за бебето. На мен гинеколожката ми беше казала да си взема Дефламол с мен в родилното и наистина от него усетих облекчение, но трябва да се измива преди кърмене.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Да, Лансинох-а не лекува, а само омекотява кожата, така че да не се протрива и да не стават нови рани и рагади. Гармастан-а е с лечебен ефект. За Дефламол-а знам, че не е подходящо да се маже при кърмене.

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Честито бебче! Hug baby_neutral
И аз имах проблем с едната гърда, болеше, течеше кръв, ревеше ми се преди всяко ядене, но мина! Мазах като луда с Гармастан, но не видях ефект от него, ходех гола, оставях капки мляко да засъхнат на зърното и за седмица-две мина! Wink
Успех и не се отказвай Peace

# 7
  • Мнения: 4 242
Следи дали правилно засуква бебето, подавай зърното при широко отворена устичка, когато засуче внимавай устните да са отворени навън като на рибка, да е поело голяма част от ареолата, ако суче само зърното болките скоро няма да спрат, бузите да не са хлътнали и да не издава църкащи звуци (това означава че не е засукало правилно/плътно и поема въздух), трябва да чуваш само преглъщането. Ако видиш че нещо не е наред, освободи захапката като сложиш кутре в ъгълчето на устичката за да освободиш вакума и опитай отново. Има бебета които при засукването просмукват между венците си зърното и така разраняват всеки път гърдите.

# 8
  • Мнения: 232
Честито бебче! Да ти е здраво и послушно!
За зърната ми е познато. Да те успокоя че минава за 8-10 дни. Аз мажех с Гармастан след всяко кърмене и ходех из къщи по цицки за да съхнат зърната на въздух. Може да пробваш докато ти зарастнат рагадите с изкуствени зърна- силиконови са и се залепват върху твоите. Има ги на Авент и на Чико.  Успех  Hug
Аз го имах доста време този проблем,а и други и да ти кажа -  минава.Силиконките помагат.Пробвай и УСПЕХ МИЛИЧКА.НЯМА СТРАШНО ПРОСТО ИЗТРАЙ ОЩЕ МАЛКО И ЩЕ МИНЕ!НИЕ И ДОСЕГА СЕ КЪРМИМ ДОСТА! newsm10 smile3521  love001 newsm51

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
Честито бебче! Hug baby_neutral
И аз имах проблем с едната гърда, болеше, течеше кръв, ревеше ми се преди всяко ядене, но мина! Мазах като луда с Гармастан, но не видях ефект от него, ходех гола, оставях капки мляко да засъхнат на зърното и за седмица-две мина! Wink
Успех и не се отказвай Peace



 PeaceИ аз така - не си миеш зърната преди сукане(един от поредните грешни съвети в болницата) и след сукане просто намазваш зърната с кърма и оставяш да изсъхне на възвух.
При мен обаче болките минаха чак към края на втория месец, въпреки, че ми бяха заздравели зърната...
Пожелавам ти при теб да са по-кратки, но знай, че си заслужава всеки един миг болка, после идва най-голямото удоволствие, което съм изпитвала...

# 10
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех имах жестоки рагади.
Оправих се за три-четири дена с ДЕФЛАМОЛ
Peace
Важно е и как засуква бебето, защото неправилното засукване може да причини болка. Виж в Библиотеката има статии за това. Дано да ти помогнат! .
Peace

# 11
  • Мнения: 11 818
Лансинох!  Peace

# 12
  • Мнения: 819
Здравей!Съжалявам,че и ти се сблъскваш с това,което аз преживях наскоро,но има ли желание,има и излекуване.На два пъти с огромна мотивация си излекувах рагади,дано не ми се случва пак,че е ужасно.Редувах мазане с Лансинох,който не помогна кой знае колко,Дефламол,който пък отмивах преди кърмене,и масло от пшеничен зародиш,купено от аптеката.Смених и позата на кърмене така,че раничката най-малко да се засяга.Мазах и с кърма,естествено.Вторият път почти се бях предала,но се справих,въпреки,че болката беше ужасна.Минава за 4-5 дни.Успех!!!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 369
дааа и аз в началото изпитах тая болка и не можех да повярвам, че това е то кърменето...
забелязах, че малкия тогава все още не си слагаше езичето над венеца... бях прочела доста неща от библиотеката и това ми помогна наистина за начина, по който да му давам гърдата, освен това непрекъснато я мажех в нач. с коластра, а после и с млякото.
разраненото зърно ми мина за ден два, а постепенно той се научи да захапва както трябва...

живи и здрави и успех!!!!!!!!!

# 14
  • Мнения: 94
Лансинох и силиконовите зърна на Чико, размина  ми след 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт