Ехинацея форте

  • 15 770
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Дава ли някоя мама на детето си ехинацея? Малкия пиеше саменто 3 месеца и мога да кажа, че само на 2 пъти имаше малко проблеми със сополки и кашлица от тях, без Т. Мисля, че наистина помага на имунитета. Обаче докторката каза, че се пие 3 месеца и после да сменим с Ехиначи (ама то е за 0-3г.) или Имунобор. От аптеката обаче ми предложиха Ехинацея форте на Д-р Тайс на капки. И сега почваме с това. Дано има ефекта на саментото.
Някой има ли впечатления от тези капки?
Sorry, ако има такава тема, ама сървъра е претоварен и не казва  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 268
Да,аз давам на дъщеря си по препоръка на педиатър.Тя е на 4 г. и когато тръгна на градина започна много да боледува.След сума ти сиропи и витамини ,лекарката ни препоръча Ехинацея форте.От началото на есента пие вече второ шише,давам й по 20 капки на ден към сока и от както е тръгнала тази есен на градина изобщо не ке е разболявала.Давам й също витамини Леатон пак по препоръка на педиатъра ни.Преди давах Мултисаностол,но тези са по-добри.

# 2
  • Мнения: 189
Ама само по 20 капки на ден или 3 пъти х 20 капки? В упътването пишеше за деца 1-6г. по 2-4мл на ден, а в 1мл имало около 20-тина капки. И доколкото аз разбрах и смятах за нас е 3 х 22-23 капки. Нали? Или аз съм в грешка, да не взема пък да предозирам...
А тези витамини какви са? Аз мислех за Марсианци, но още не съм решила. За сега давам Мултивитамол бонбони пак на д-р Тайс

# 3
  • Мнения: 3 268
Давам по 20 капки на ден,така ми каза лекарката.Витамините са сироп и е голямо количество 500мл.,стигат ми за 3 месеца.Те са и хранителна добавка.Струват 13-14 лв.

# 4
  • Мнения: 189
Ами добре. Аз понеже не съм питала докторката ще давам по упътването, даже не съвсем, защото е на градина и няма как да му давам на обяд. Мисля да давам сутрин и вечер х 25 капки.
Може да пробваме и Леатон, вече прочетох добри отзиви за него.
Благодаря за отоговорите   bouquet

# 5
Миналата година давах Ехинацея на дъщеря ми 3 по 20 капки , сега сме на Имунобор той също съдържа Ехинацея и още много други неща много съм доволна. но е на едни големи капсули тудно ги пие .

# 6
  • Мнения: 189
Точно заради големите капсули се отказах от Имунобор-а и взех капки. Варианта да отварям капсулите и да смесвам праха с нещо го отхвърлих, защото доколкото си спомням не е правилно така, а трябва да си се разтворят в стомаха

# 7
  • Мнения: 504
Има ли друг вид ехинацея за дете на почти 4 години.

# 8
  • Мнения: 468
Ехинил сироп - сладък е и се приема по - леко. От Ехинацеята на др. Тайс дъщеря ми повръща. Друг добър препарат с ехинацея е Цефатокс - ефервесцентни таблетки, но за бебоци не става. Дъщеря ми го пи за първи път на 1 г. 11 м., това е предпочитания препарат с Ехинацея в къщи.

# 9
  • Мнения: 504
Много благодаря, Анета.
Мисля да взема да й давам няколко дни на моята дъщеря, но д-р Тайс не ми вдъхват доверие. Ще пробвам някой от препаратите, които препоръчваш.

# 10
  • BG
  • Мнения: 390
Изида, вземи на детето Ехиначита, и аз съм с предубеждения към д-р Тайс. Ехиначитата са на Валмарк, по-скъпо излиза, но марката си е марка.

# 11
  • Мнения: 189
Ехиначи-то е за деца до 3г. и ние макар че станахме на 3г. преди месец не му взех, а Изида пита за дете почти на 4г.
А защо са предубежденията към д-р Тайс? Кажете да знам и аз и да го имам впредвид.

Общи условия

Активация на акаунт