пак ми дойде кърмата !

  • 650
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
мили майки, можете ли да си представите какво ми се случи?
от 4 месеца не кърмя, а когато спрях пих "бромокриптин" за да ми се изчистят каналите. и изведнъж след толкова време от вчера ми се появи кърма. много съм стресната и ще ходя на лекар, но според вас нещо сериозно ли е, случвало ли се е на някоя от вас и т.н.

# 1
  • Мнения: 2 489
Ами пак ще пиеш бромокриптин.

# 2
  • София
  • Мнения: 750
На мен ми дойде 10 месеца след като спрях да кърмя, ходих на лекар, правих си хормонални изследвания, но нищо нередно не показаха и сам отшумя проблема.

# 3
  • Мнения: 128
asia, успокои ме. благодаря ти. Grinning

# 4
  • Мнения: 411
На мен лично не ми се е случвало, но скоро говорих с една майка от квартала която ми сподели че е почуствала тежест в гърдите и започнала да тече кърма. Това много ме учуди понеже детето и вече е на 1г.и10м., а тя отдавна е спряла да я кърми. Препоръчах и да отиде на лекар , това препоръчвам и на теб за да си по- спокойна. Успех и дано няма някакъв проблем.

# 5
  • Мнения: 2 489
,Щом потича кърма означава, че хормонът пролактин е увеличен, което не е кой знае какъв проблем. Ако се наложи ще ти предпишат лекарства, ако ли пък не, както ти  е написала Asia ще отшуми от само себи си.
Аз не съм имала този проблем, защото още не съм кърмила Grinning, но съм имала увеличен пролактин преди да забременея.
То на жени, които никога не са раждали им се случва.
Спокойно, минава известно време, докато се синхронизират хормоните.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
С тоя бромокриптин може да стане неприятно, по света общо взето избягват да го изписват. Ако не отшуми само, виж това.

# 7
  • Мнения: 2 792
Непремено отиди на ендокринолог, на мен кърмата не ми спря въобще, след изледвания за нивото на пролактина, се оказа ,че имам 3 пъти по високи стойности.
  Доста е неприятно, след редица изследвания се констатира хиперпролактономия, на мен ми беше изписан бромокриптин.
Така, че все пак отиди на лекар, като се замисля , първо мини през гинеголок, той ще прецени дали да те прати към ендокринолог.

# 8
  • Мнения: 201
Иди на лекар, за да се успокоиш и може би да ти предпишат нещо.
Аз имах секрет от гърдите няколко години, след като спрях да кърмя голямата ми дъщеря. По време на къпане винаги потичаше. Ходих няколко пъти на лекар, но ми казваха, че не е голям проблем. Дори не ми изписаха нищо. След години разбрах, че нивото на пролактин ми е много висок, това ми е пречело да забременея за второто дете. Чак тогава пих лекарства - 11 години след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт