Дуфалак на кърмаче - да давам ли?

  • 1 711
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте, момичета!

Имаме проблем с акането  Sick. Допреди няколко седмици всичко беше наред - малкия Ники акаше във всеки памперс почти ... но изведнъж започна много да пропуска - отначало на по 1-2 пъти дневно, после на веднъж дневно, а напоследък ХИЧ.
След 5-дневно изчакване реших да помогна във вторник с термометъра и свършихме работата  Peace, но оттогава насам - пак нищо. Днес споделих с педи и тя каза - давай Дуфалак всяка сутрин в продължение на 2 седмици, за да се регулира перисталтиката.
Питах я дали не свиква така организма някой да му помага  newsm78, ама тя съвсем категорично каза, че Дуфалака не водел до пристрастяване.
Аз все пак реших да питам и вас. Има ли някоя, която е давала Дуфалак? Моля, споделете.
Също ми е чудно дали ако давам Дуфалак 2 седмици, дали след като го спра няма да си продължи проблема  Tired?
Ще се радвам да ми отговорите!
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 108
Забравих да напиша - изцяло на кърма сме (кърмим се по 7-8-9 пъти дневно, включително и през нощта), наддаваме нормално - седмицата, в която не беше акал няколко дни за 6 дни е качил 160 гр, така че не мисля, че не му стига кърмата. Вода не пием.
Междувременно преди всяко ядене правим масажче на коремчето и гимнастика с крачетата, но ефекта е само пръцкане и нищо друго.
Ох, помагайте!!!

# 2
  • Мнения: 3 423
аз съм давала Дуфалак,но когато малкия бе на около 4 месеца.и според нашето педи Дуфалака е безвреден.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 179
И аз съм давала, но в краен случай. Не всеки ден. Моя син обаче много плачеше след това- мисля, че го болеше коремчето от дуфалака. Щом го кърмиш, защо не опиташ с твоята храна? Яж сливи, смокини, тиква, пий сок от портокал.

# 4
  • в Низината
  • Мнения: 705
Давала съм Дуфалак само веднъж, но после беше някакъв ужас - не спря да плаче цяла нощ - много го болеше коремчето.Тогава беше на около 6 месеца. Ако пиете сокчета, може да му дадеш от круши.

# 5
  • Мнения: 108
Анита, моята храна е изцяло съобразена с това да му помогна да се изходи - закусвам с овесени ядки (това по принцип), ям тиква, сушени сливи, сок от портокал, сок от круши ... ама ефект няма.
Герги, не пием сокчета още и не ми се иска да почваме отсега - малък е още, пък и се притеснявам да не му засиля коликите.

# 6
  • Мнения: 26
Ама защо дуфалак, няма нужда!
моят и той не акаше по 1 седмица!
дай му малко чай с вода ище ти се изака веднага!
кърмените бебета понякога акат по-рядко, моята лекарка казва че по този начин усвояват по-добре кърмата!ЗАПЕК ПРИ КЪРМАЧЕТА ПОЧТИ НЯМА, ЗАПЕК ОЗНАЧАВА ДА АКА ТВЪРДО АКО!Щом ака меко значи няма запек, дори и да е веднъж на 1 седмица!
вече втора тема срещам по въпроса...не давайте такива силни лекарства на малки бебета, според мен от тоя дуфалакс чоже повече да го заболи корема и да се изака с болки, то мен ме боли с дуфалакс, та камо ли едно малко бебе

# 7
  • Мнения: 26
Извинявам се, не чай с вода, а чай със захар Grinning

# 8
  • Мнения: 522
И аз съм давала Дуфалак,давах го около седмица,когато стана на 3мес нещата се нормализираха и сам започна да си ака редовно Peace.

# 9
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Как изглежда бебето?Мъчи ли се,тежко ли му е?Дава ли признаци,че нещо не е наред?
Ако си е жизнено и игриво и не плаче,значи няма запек.Може да усвоява кърмата изцяло.И при нас имаше един период така.
Като се изходи какво е акото-твърдо ли е?Ако мислиш,че Дуфалак ще помогне за нещо-дай му.Дуфалак е от плодови киселини-не мисля,че ще навреди,дори и да не помогне.

# 10
  • Мнения: 108
Калиста, бебето си е добре на вид - смее се, гука, весел е. Но го боли коремче също така, привива се от време на време (особено по време на хранене), пръцка (понякога изплаква като пръцка), свива се. Това може и от колики да е, но сигурно е свързано и с това, че не ака, знам ли  newsm78.

# 11
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Щом е по време на хранене-мисля,че са колики това.Когато ти е напрегнато и имаш запек,те боли корем през цялото време.

# 12
  • Мнения: 474
Според нашата педиатърка преди да се пристъпи към продължително вземане на дуфалак от малко кърмаче трябва да се пробва всичко друго. Аз давам по няколко лъжички отвара от овесени ядки на гладно и до няколко часа има ефект. А от скоро забелязах, че като пие всеки ден по малко вода- 10-15 гр. и започна да си ака редовно.

# 13
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Oвеса е много силен алерген.

# 14
  • Мнения: 4 915
Овесът е глутено-съдържащ и трябва да се въведе най-рано след 6ти навършен месец, най-добре - към 9-10 месец.

Дуфалак не съм давала, не сме имали проблем със запек докато беше само на кърма.

При запек акото е твърдо, на топчета, "сухо", почти не цапа памперса. Коремчето е твърдо.  
Ако акото на детето не е такова, то няма запек, просто се изхожда през по-големи интервали. И според мен няма нужда да му се "помага" с Дуфалак, термометри и подобни...

Продължавай с твоят начин на хранене, мисля, че нещата ще се регулират от само себе си.

Общи условия

Активация на акаунт