Фризьорски проблем

  • 1 573
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Здравейте майки,татковци и изобщо всички! Hug
Казвам се Катя и току що се регистрирах.Имам приятелка,която ми беше споменавала за този форум,но тъй като до скоро бях заклетата стара мома Flutter,нямах повод да влизам и обменям мисли.

Ще си призная,че и сега темата,с която ще почна да се отчитам тук,е доста извън стандартните теми,които се разискват от вас.Вече я пуснах в друг форум,но ако ви кажа,че е автомобилен,ще ме разберете,че не получих кой знае каква помощ.Там сме 10 жени на кръст.

Та става дума за фризьорски проблем. Thinking
Аз съм с дълга до средата на гърба,гъста къдрава коса /виж аватара/-дар божи,казват хората.Дар,дар,ама елате ме срешете и ще започнете да богохулствате на втората минута.

До преди време често ходех на фризьор да ми изправят косата със сешоар.Обаче вече е много дълга и на никого не му се занимава,аз също нямам нерви да седя по 1-1,30 часа да ми сецат скалпа Sick.Преди 2-3 седмици намерих една ентусиазирана приятелка-фризьорка,която ми изправи косата.Малееее,голям кеф.Толкова се харесвам с права коса.Същата тази приятелка,която преди да забременее пътуваше по корабите,ми спомена,че в САЩ имало мазила за трайно изправяне на коса.Пощурях.
Сещате се как заразпитвах приятели и познати и вече имам 2 кутии от въпросните мазила в тоалетката си.

Тук възниква големия проблем,че не мога да намеря фризьор,на когото технологията да е позната,да е работил с тези продукти.Мазилата се казват Hair Relaxer Cream.Имам два комплекта от различни фирми производителки.Едната кутия съдържа 7 тубички със зле миришещи мазилца,а другата 5.Сигурна съм,че мазилата са супер вредни за косата.Сигурно дори повече от блондора и къдрина,защото в листовките към кутиите има купища предупреждения.Най-малкото ще кажа,че абсолютно не трябва основната смес да се допира до скалпа и кожата около главата.

Другата седмица ще опитам да направя малко смес и да пробвам на един кичур,но ако стане нещо и то ми хареса,търся професионален фризьор,който да ми изправи косата с тия мазила и да не ми иска 6 камари пари,защото в Капанови обявиха 70 кинта без да им е позната технологията.

Айде,момичета,разпитайте фризьорките си и им разкажете за една луда,която не си иска къдриците вече.

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 12:56 от rushsf

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравей, като чета описанието което си дала за продукта си мисля, че е идентичен с този, който африканките използват, за да си изправят косите. Техните обаче са с различна структура, а твоя косъм, до колкото мога да прецена от снимката ти в една друга тема не е толкова дебел. Както и да е. Не аз съм компетентната.
Сега, тук малко далечна история, но ако нямаш друга насока, можеш да се пробваш: Преди ходих при една фризьорка в Бургас, чиято колежка е работила няколко години в Африка като фризьор, може би има вероятност тя да ти помогне. Та телефона, който имам, не е на човека, който ти трябва, но чрез него можеш да стигнеш до "африканската фризьорка". Ако проявяваш интерес, пиши ми и ще ти го дам на лични.
Ми това от мен.
Не е голяма помощ, но е повече от нищо.
Успех в търсенето!

# 2
  • Мнения: 560
Благодаря,все пак си единствената,която реагира.Ще призная колко съм учудена,че никой е пише.Както вече написах в първия пост,същата тема съм я пуснала във форума на Пежо клуб-там има 3 страници с предложения не само от малкото жени във форума и клуба,но и от мъже.
Е,има и идеи от рода на:половинката да ме върже за косата за ауспуха на Пежото и да ме тегли из София-така щяла да ми се изправи косата.

Права си,че мазилата са тия,с които негърките си изправят косите.И на двете кутии са дадени две чернокожи гърли.Давам си сметка,че моята коса е различно.На снимката изглежда малко пършива-това е защото пробвах да се среша "на сухо" и я оплетох брутално.Иначе е много здрава и дебела.
Както и да е-явно няма фризьори с опит в това отношение.реших тия дни да пробвам на един кичур.Ако стане-майка ми ще ме намаже.Вече даже съм го измислила как да стане.Щом ще ме мацоти неграмотен човек,поне да не давам пари за тая работа.

# 3
  • Мнения: 24
Аз утре имам час при моята и ще я питам дали не познава някой "специалист" от София (предполагам не ти се идва до Варна за намазването  Thinking). Моята е пробвала доста неща и ми се струва, че има познания по твоя проблем. Ще пиша пак утре

# 4
  • Мнения: 174
Моя приятелка наскоро си прави точно такава процедура-трайно изправяне на коса и наистина засега има ефект. Не знам дали ще ти свърши работа, тъй като става въпрос за Варна, но мога да я попитам за телефона.

# 5
  • Мнения: 560
Просто я разпитай с какъв продукт са и изправяли косата и как точно,какво количество е отишло за каква коса,колко време е стояла с мазилото на главата.

# 6
  • Мнения: 24
Здравей отново! Моята фризъорка имаше известни "познания" по темата  Laughing Преди известно време при тях са ходили някакви си представители да им представят подобен продукт за перманентно изправяне на къдрици. Те обаче не се наели да го пробват върху клиентките, понеже минусите на продукта били много повече от плюсовете (ти си ги знаеш минусите де). Та този продукт, който им предлагали тогава, бил добър за класа си, тя не си спомняше точно марка, цена и тн. Каза, че действително трябвало да се внимава как и каде го нанасяш, но било невъзможно да се избегне попадането му вурху скалпа. Освен това трябвало две фризъорки да работят върху главата на една клиентка, защото продукта трябвало да се нанася бързо. Заключението и както се досещаш беше "Какво им става на всички: къдрокосите искат да са с прави коси, а тия с права коса да се къдрят" Май не ти помогнах много  newsm78 Просто внимавай, ако решиш да го правиш сама

# 7
  • Мнения: 174
Разпитах я за тези продукти, но тя не си спомня как се казвал това мазило. Преди да я намаже, и слагали някаква маска и после това изправящо мазило. Стояла около половин час. тя каза, че е доволна. Аз днес също бях на фризьор и разпитах там. Според хората там изобщо не било добре за косата това трайно изправяно, понеже се увреждела много. Май не ти помогнах много и аз.

Общи условия

Активация на акаунт