Какво трябва да се носи за раждане в Майчин дом?

  • 2 944
  • 15
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 243
duca, Като ни дойдете на гости ще ти дам списъка за болницата, който съм ти приготвила. Laughing Но все пак ти копирам от сайта на бг мама един списък, който общо взето се отнася за всички болници, с много малки разлики.

1. Нощници, джапанки, няколко чифта по-дебели чорапи / след раждане е доста студеничко!/, бельо / съвета ми е да си подготвите няколко чифта дълбоки, памучни бабешки гащи! и няколко сутиена по-голям размер, по възможност със закопчаване отпред и обезателно без банели/, лигнин / дамските превръзки в случая са неподходящи - нерентабилно е и нямат нужният капацитет!/, кърпа и хавлия за баня, халат.

2. Ластици за коса - особено ценна вещ, тогава когато косата ти е последната грижа и освен да дразни, няма други функции!

3. Тоалетни принадлежности - четка и паста за зъби, сапун, тоалетна хартия, гребен / за онези, които пренебрегнат удобството на ластика!/, подложки за гърди / особено ценно - тогава когато се събудиш посред нощ на вторият ден след раждането и установиш, че цялата ти нощница, барабар със сутиена е подгизнала от влага, а гърдите са се превърнали в две бълващи цистерни мляко!/, парфюм и червило / кат` сме родили, да не сме втора категория жени вече, я!/

4. Помпа за кърма - това пособие го поставям под въпрос поради следната причина. Може пък да се окаже, че нямате мляко, тогава това немалко капиталовложение отива по дяволите. Но пък ако имате кърма - тогава няма по-полезно нещо от помпата. Защото в първите дни след раждането, бебо е твърде вероятно да не може да дърпа силно. Пък и в болницата по-удобно на акушерките е да дават на малкото мляко от шише, отколкото да си губят времето да учат майката как да кърми и да се цеди. И когато си дадете сметка за това, ще установите, че бебчо се е научил на по-лесното и не ще гърдата, а пък и вие сте пропуснали момента в който изтича коластрата, която знаем, че е особено полезна ! Възможно е и кърмата да спре. Затова ако имате твърдо намерение да кърмите вземете помпа назаем, докато видите как ще тръгнат нещата и от деня след раждането по 5 минути цедете гърдите си с помпата, независимо дали бебо суче. Така по-лесно ще се отпушат млечните канали.

5. Гармастан! Особено важно за да подготвите гърдите за кърменето. Зърната са особено чувствителни и болезнени и често пъти се разраняват още от болницата. След изписването започва трагедията!

6. Зарядно за мобилният телефон!

7. Самобръсначка.

8. Мокри кърпи - освежават по време на раждането, а и след него.

9. Фотоапарат или камера - първите мигове са най-ценните!

10. Книга, списание или нещо за четене. Относително е дали ще стигнете до тях. Аз специално си бях взела едно списание, което четях докато ме подготвяха за операцията. След раждането има много време за убиване. Моята способност да чета обаче се беше изпарила. Толкова се вълнувах от раждането на сина си, че всичките ми опити да чета свършваха с тъпо пулене в списанието. Често пъти се улавях как гледам тъпо страниците, а ума ми другаде…и така с часове !

11. Тефтер с телефонни номера / това в случай, че указателя на мобилният ви телефон е неупотребена опция или пък нямате такъв/ - за да сигнализирате на всички любопитни за Великото събитие!

12. Залъгалка за бебо и ръкавички - понякога малкото човече е толкова нервно, че една залъгалка върши чудна работа, тъй като изтощителното раждане не ви е оставило сили да разнасяте малкият пискун. Ръкавичките пък ще го предпазят от издраскване.

# 2
  • Мнения: 243
Дани, ето ти още една тема за Майчин дом : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120906.0

# 3
  • Мнения: 7 640
duca, с такава отзивчива леля, нямаше смисъл нас да питаш Grinning

# 4
  • Мнения: 7 803
абе вие като се виждате що си чатите тука  newsm78

# 5
  • Мнения: 34
[извинявам се ако съм ви притеснила, но исках да знам дали и в Майчин дом се носи всичко това. А лелята си е отзивчива, но не очаквах толкова бърз отговор.  bouquet

# 6
  • Мнения: 7 803
чак да си ни притеснила, не си, но и списъци има колкото искаш  Whistling

# 7
  • София
  • Мнения: 12 223
   Не мога да ти дам съвет специално за Майчин дом, т.к аз бях в "Света София" в двойна ВИП стая и съм много доволна. Достъпа е почти цял ден и таткото винаги може да дойде да ти донесе ако си забравила нещо. Въпреки че бях направила огромен списък се оказа че някои неща са излишни а за други не съм се сетила. През целия ден малките бяха при мен, а за вечерта им оставях изцедена кърма, т.к тогава ги взамаха за 6 часа за да си почитеш  Simple Smile.  Така че на АМ бяха само първи и втори ден. Затова ми беше от полза определено помпата на Авент и шишенцата. Незнам обаче в Майчин дом каква е политиката.

# 8
  • Мнения: 1 629
Мили мами искам да ви попитам нещо, незнам дали тук му е мястото, но ще рискувам. Какво представлява този тоалет, навсякъде пише, че мамите преди да родят си правят тоалет, но не мога да намеря какво означава освен обезкосмяване. И на мен ми предстои раждане след 3-4 седмици и искам да съм наясно. Също така и МД е моята дестинация въпреки,че прочетох ужасни неща за там, но няма начин, докторката ми е най-невероятния човек на света и ще рискувам в нейна чест. Та моля ви обяснете ми????

# 9
  • Мнения: 1 671
Oзначава просто да се обезкосмиш отдолу по какъвто начин ти решиш. Иначе в болницата те бръснат  Wink.
Да те подготвят за раждането, т. е. клизмата едва ли ще ти се размине  Sick, но пък ще си спестиш "удоволствието" от бръсненето.  Crazy
И не се плаши от всичко, което си чела из форума!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 931
Памперси за бебето да добавя(4-5 на ден) и мокри кърпи за дупето му. За майката ношница, лигнин или превръзки за родилки(аз бях с превръзки за мен са по-удобни), гащи, помпа за кърма, телефон и зарядното. Това са важните неща според мен. Ако ти трябва нещо друго ще ти го донесат.

# 11
  • Мнения: 360
Много е важно, ако не си се напълно обезкосмила, или да го направиш, или да си носиш самобръсначка, защото иначе ще преживееш нещо брутално. Самобръсначката, с която ще те обръснат е от началото на миналия век и дере като за световно.
Успех с раждането! И живо и здраво бебче!
  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 671
ellpi, и при двете раждания не бях в съвсем идеално състояние и никой не ме е бръснал допълнително. Първия път се бях обръснала 3 дни по-рано, а при второто раждане си бях правила кола маска 10 дни по-рано. Имаше малки косъмчета и като попитах дали трябва да се бръсна акушерката каза, че не е нужно.  newsm78

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 23:15 от evelinar

# 13
  • Мнения: 2 522
Това, което в МД искат, а в други болници не е:
1. Термометър /обикновен/;
2. Аз бях секцио и ми поискаха и лепенки за операцията 25 или 30 см дълги, водоустойчиви;

Носи си:
1. Превързочни материали;
2. Свястна храна;
3. Малки чаршафчета за под задника размер 40 на 60 см, щото  с тяхните "компреси" и пода не бих измила;
4. За бебето - само кърпички и памперси /искат по пет броя на ден, друг е въпроса дали ги сменят толкова често на бебето или си ги носят в къщи/ . Ръкавички не дават да се слагат - не можели да гледат 25-30 бебета едновременно дали някое няма да ги лапне и да се задуши. Това беше обясението при мен.
5. Помпа за кърма - хубу нещо, измислено от умни глави, но в МД няма къде да я стерелизираш, тъй че влиза в действие само ако имаш проблем, но с изцедената кърма не можеш да храниш бебето. То и изцедената кърма няма къде да я съхраняваш, ако не си във Вип.

Приготви се за нелюбезно отношение и мизерия, ако си на седмия етаж. Ако питаш мен не разчитай, че в МД някой ще ти помогне за кърмене. А пък за онова високомерно същество Попиванова просто нямам думи.

# 14
  • Мнения: 159
да добавя и подложки за кърма ( когато ми дойде кърмата настана едно течение- ужас)

Общи условия

Активация на акаунт