Захранен и пак не ака.

  • 637
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте,майки!За пореден път ви пиша за нашия проблем с изакването.Преди една седмица се захранихме,като до този момент бяхме само на кърма/да отбележа че в третия месец съм давала около седем плодови пюрета за да се оправи това неизхождане/.И така докато се кърмихме и бяхме само на кърма се изхождаше редовно до третия месец.След това започнах сокчетата по съвет на педиатърката и оттам дойде проблема с акането.Просто изведнъж спря и това е.Бях сигурна,че не е от недостиг на кърма и затова започнах плодовите пюрета тогава заради регулиране на храносмилането и за подпомагане на изхождането.Но напразно беше защото изобщо не помогнаха.Към петия ни изписа Дуфалак и така с него цяла седмица без проблем се изхождаше,но когато го спрях пак същата работа.Вече четвърти ден не е акал а сме захранени вече с пюре от тиква,ябълка и сини сливи.Давам и каша от елда,но я смесвам с пюрето от тиква,че нещо не я харесва.Както и да е- вчера бях на консултация и и казах,че проблема с акането пак си остана и че дуфалака вече не действа.Тогава тя ми изписа хомеопатични /hydrastis canadensis/ и каза,че доста време ще трябва да ги давам.Доста неща изчетох и знам,че не е така фатално ако кърмаче не се изхожда дори и седем дни,но при нас вече има и пюрета и не искам да рискувам да чакам толкова време.Досега съм му помогнала два пъти да се изходи с една тръбичка специално за такива случаи но не искам така да продължава.Моля ви,ако някой има подобен проблем и може да ми помогне да пише,защото вече вдигнах ръце.Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
А защо не спреш с пюретата за една седмица и да продължите само на кърма? Може пък това да даде резултат. Явно въвеждането на пюретата вместо да регулират храносмилането, са навредили.
Моята принцеса докато беше само на кърма нямаше проблем с акането, сега отвреме на време пропуска някой и друг ден. Пробвай ти да хапваш круши, сини сливи, варен карфиол - при нас това действаше. А за бебко може да пробваш и с пюре от круша - на Ени и действа доста разхлабващо.

# 2
  • Мнения: 549
освен повече кърмене друг изход не виждам  - час преди трърдата храна кърмене  и намаляване на нейното количество  (и сокчетата вкл.)  за сметка на кърменето. Хубавор да опитва други храни - но само толкова. Раничко сте почнали. За къде бързаш?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 236
Ние имахме подобен проблем. До 30-1 си ден акаше на всяко кърмене и изведнъж спря. Беше ужасно няколко месеца- само с Дуфалак, после минах на термометър. Бяхме само на кърма. После въведох сокчета (правила съм круша, грозде- нищо), започнахме плодови пюренца- давах сини сливи, круша- пак нищо. Акаше с термометър, после едно изхождане сама и после пак с термометър. Миналата седмица започнахме зеленчуковите пюрета и от няколко дни започна да се изаква самичка. аз още немога да повярвам. Ние сме на 4 мес. и 10 дни. Дано и при вас да се нормализира !!!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас също имаше доста дълъг период, през който момата пропускаше по няколко дни. Почти всеки ден предлагах разхлабващи храни, но никакъв ефект. След като започнах да предлагам каша на Блевит с добавен бифидус (купувах овесена, но тя е с глутен), имаше малко подобрение.
Тази година след едно боледуване предложих Лактофлор - лактобацилус булгарикус, за подобряване чревната флора и от тогава няма пропуск. Може да говорите с лекарите си дали за толкова малки бебенца може да се опита.

# 5
  • Мнения: 750
Кърми! Спри сокчета, пюрета. Изчакай няколко дни само на кърмене на поискване, не давай нищо друго. Мисля, че ще помогне. И след това не бързай със захранване. Въвеждай много постепено само и единствено нови вкусове, а не опити за заместване на кърмене. Изчакай да прескочите шестия месец и тогава пробвай да заместиш кърмене. 

# 6
  • Варна
  • Мнения: 236
При нас само кърмене изобщо не помогна. Колко месеца не акаше само детето, чак сега със зеленчуковите пюрета (заместила съм обедното хранене само) си ака всеки ден. Днес акахме 3 пъти. За мен това си е цял празник.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Хрисиана, не се притеснявай! Както вече са ти казали повечето мами- увеличи кърменето и хапвай и ти разхлабващи храни. Освен това не се вторачвай толкова в това изакване. Следи как се държи детето- спокойно ли е, коремчето меко ли е. Избягвай термометъра, тръбички и лекарства, защото лесно се привиква към тях.
Моето бебе чак преди 2-3 седмици почна да ака редовно, даже вече и по 3 пъти на ден, нищо че е захранена от 6-я месец. Стигали сме и до 5 дни без акане.

# 8
  • Мнения: 106
Хрисиана, не се притеснявай! Както вече са ти казали повечето мами- увеличи кърменето и хапвай и ти разхлабващи храни. Освен това не се вторачвай толкова в това изакване. Следи как се държи детето- спокойно ли е, коремчето меко ли е. Избягвай термометъра, тръбички и лекарства, защото лесно се привиква към тях.
Моето бебе чак преди 2-3 седмици почна да ака редовно, даже вече и по 3 пъти на ден, нищо че е захранена от 6-я месец. Стигали сме и до 5 дни без акане.
А след колко дни се изаква бебчето само и не се ли страхуваше,че може да стане нещо.И забеляза ли кога започна да ака редовно?След въвеждането на зеленчуковите пюрета ли стана?

Общи условия

Активация на акаунт