за гънките на крачетата под дупето?

  • 755
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
на преглед редовно ми обръщат бебка  по корем и досега бяха идеално равни. този месец са малко на различно  ниво. на какво е белег това?

док. каза, че е възможно да се развиват така неравно на моменти, да не се притеснявам понеже нямаше и след от луксация като бяхме във втори месец. дали да ида на ортопед, ако и другия месец останат така?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Не е нужно да ходиш на ортопед Peace,при положение,че преди като сте ходили всичко е било ок.На Божидара гънките никога не са били равни и въпреки,че свекърва ми каза,че не вижда да има луксация,аз до сега два пъти съм я водила на ортопед и дори втория път ми се скара лекичко,за какво я водя като предния път всичко е било ок.В крайна сметка ти си решаваш Peace!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Гънките на Тошко също се разминаваха и лекарката ни прати на ортопед в края на първия месец. Ортопеда каза, че в 90% от случаите това нищо не значи и при нас всичко беше на ред, само дето  аз здраво се бях ошашкала. Blush

# 3
  • Мнения: 4 362
Гънките на Тошко също се разминаваха и лекарката ни прати на ортопед в края на първия месец. Ортопеда каза, че в 90% от случаите това нищо не значи и при нас всичко беше на ред, само дето  аз здраво се бях ошашкала. Blush

И при нас бе така  Peace Все още се различават гънките

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
По принцип ти се полагат 2 направления - в края на 1 и края на 4 месец, ако можеш да си вземеш второто иди за твое успокоение. Разминаването на гънките не винаги е белег за луксация, най-вероятно всичко е наред.

# 5
  • Мнения: 201
Мисля, че не може да се съди по гънките за луксация. Това се дължи просто на несиметричността в човешкото тяло. Това обаче е лично мое мнение.  Peace

# 6
  • Мнения: 702
Дъщеря ми има асиметрия на гънките.
 Два пъти съм я водила на преглед- на 2м и на 6м.при двама различни ортопеда (нали съм си Тома неверен) И при двата прегледа ми казаха, че няма проблем.
 И сега си има асиметрия на гънките, но вече си ходи и аз най- накрая се успокоих, че всичко е наред.


# 7
  • Мнения: 941
и нашите гънки се разминаваха, даже на едното краче имаше една а на другото две, но всичко е ок, мисля че няма повод за притеснение

# 8
  • Мнения: 6 461
на преглед редовно ми обръщат бебка  по корем и досега бяха идеално равни. този месец са малко на различно  ниво. на какво е белег това?
док. каза, че е възможно да се развиват така неравно на моменти, да не се притеснявам понеже нямаше и след от луксация като бяхме във втори месец. дали да ида на ортопед, ако и другия месец останат така?
При моите деца гънките не са се разминавали,но ако имах и най-малкото  съмнение щях да ги заведа на ортопед за да съм сигурна,че няма проблем...... Wink.

Общи условия

Активация на акаунт