аспирационен синдром

  • 2 029
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте
На 22.11.06 родих момиче.Но малката има проблем с дишането-в 9-месец имах лека настинка и се е предала някаква инфекция от мен на бебето.В епикризата пише диагноза аспирационен синдром.От раждането до момента бебето ми е в клиника по неонатология(до военна болница),казаха ми че там е в най добрите ръце,но аз много се притеснявам.Знаете ли нещо за тази диагноза

# 1
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Те не стоят ли бебетата сами в клиниката или сте заедно?Доколкото знам аспирационния синдром е проблемно  дишане ,някаъв проблем на белите дробове.Лекарите ,нищо ли не ти казват?Незнам не мога да помогна много,но искренно се надявам де се оправи детенцето,стискам палци и много,много късмет!

# 2
  • София
  • Мнения: 146
Bebeto e samo,az ne sam pri nego,puskat me pri nego samo 1 pat v sedmicata,a prez drugoto vreme mi davat samo informacia.Naistina tova e problem s di6aneto-vklu4en mu e kislorod,ot dvadni ve4e di6a i malko samostoiatelno.

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Бебето е само,аз не съм при него,пускат ме при него само 1 път в седмицата,а през другото време ми дават само информация.Наистина това е проблем с дишането-включен му е кислород,от двадни вече диша и малко самостоятелно.

 - Трябва да сте колкото може по-често и по-дълго при него, да го държите за ръчичката, да го прегръщате - то Ви разпознава! - другите са му чужди, все пак.

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Nai veroiatno po vreme na rajdane v belite drobove na bebeto ti e popadnala okoloplodna technost(taka narechenoto aspirirane)koeto prechi na belia drob da disha normalno i za tova ste ostanali v neonatologia.Ne se pritesniavai ako e samo tova mislia,che lekarite shte se spraviat.

# 5
  • София
  • Мнения: 146
Da-v belite drobove ima okoloplodna te4nost.Ot nastnkata koiato prekarah v 9 mesez sam predala niakakva bakteria-bebeto ima hripove koito po4ti se iz4istiha,no vse o6te e na kislorod

# 6
  • плевен
  • Мнения: 1 249
zNAM,CHE SE TREVOJISH,NO VSICHKO SHTE E NARED,SAMO IMAI TARPENIE.SIGURNO MU SLAGAT I NIAKAKAV ANTIBIOTIK I ZA TOVA SHTE POZABAVIAT IZPISVANETO.AZ SAM LEKAR I GORE-DOLU SAM NAIASNO S TEZI NESHTA.pOJELAVAM VI USPESHNO OZDRAVIAVANE.

# 7
  • София
  • Мнения: 146
blagodaria.Davat mu antibiotik za levkocitite, koito parvona4alno biaha s mnogo niska stoinost,sega sa nad normata no lekarite kazaha 4e e po dobre dasa nad normata otkolkoto pod

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Маето бебе се роди нагълтано с околоплодни води. Казаха, че се е родило с пневмония и се затрудняваше да диша. Беше 3 дни в кувьоз на кислород и 7 дни на антибиотик, но така и никой не ми обясни от какво се е получило. Пожелавам ти скорошно оздравяване  bouquet

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Маето бебе се роди нагълтано с околоплодни води. Казаха, че се е родило с пневмония и се затрудняваше да диша. Беше 3 дни в кувьоз на кислород и 7 дни на антибиотик, но така и никой не ми обясни от какво се е получило.

 - Всичко което попадне в белите дробове: - от околоплодна течност - до храна или вода, може да причини Пневмония.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Цитат
Маето бебе се роди нагълтано с околоплодни води. Казаха, че се е родило с пневмония и се затрудняваше да диша. Беше 3 дни в кувьоз на кислород и 7 дни на антибиотик, но така и никой не ми обясни от какво се е получило.

 - Всичко което попадне в белите дробове: - от околоплодна течност - до храна или вода, може да причини Пневмония.

Това ми е ясно, но не ми е ясно как е попаднала тази околоплодна течност. Аз раждах с планирано секцио и освен контракциите други проблеми не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт