Масажи и гимнастика ?

  • 1 214
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Здрасти на всички  Wink
Преди два дни когато бяхме на консултация, разбрахме че вече тежим 7900  Rolling Eyes За храненето намерих много интересни теми и прочетох днес някои от тях.  Педиатърката ни попита дали си правим масажите редовно. Вие как сте в това отношение? След къпането, при нас следва храненето и толкова е нетърпелив и лаком, че и дума не става да му се прави масаж  Simple Smile Иначе, когато го сменям се опитвам, но е през дрехите и не зная доколко има ефект  Confused Малчо е много подвижен, рита , маха с ръчички, дали е необходимо и толкова важно да се прилагат тези масажи? Доколкото зная, подобрявали обмяната на веществата. И също искам да ви попитам, /той сега е на три месеца/ дали носите бебока на ръце? Нашето мъниче обожава това! Много му харесва да се разглежда отвисоко, а все още ми се струва толкова малък, за да го глезим така... Питането може и да се дублира, ще съм ви благодарна, ако е така, да ми приложите линк, че нямах време да потърся из форума, а пък и разбира се, по - лесно е да си попитам и да чакам наготово  Hug

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
Аз,на ръце не нося Peace,само в изключителни случаи,когато я мъчат зъбите.Правя  гимнастика ,масаж по-рядко.

# 2
  • Мнения: 59
Ние правим гимнастика всяка сутрин а масажи много рядко. И моята бебка обожава да гледа от високо Grinning

# 3
  • Мнения: 5 362
Не съм я носила на ръце.По-добре не го свиквай така.
Правехме масажи и гимнастика Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 173
Аз правех масаж преди баня. Педиатърката ме беше посъветвала така - хем голичка да порита бебка, хем да направим масажа и гимнастиката.

Носенето на ръце е до време. Ако на теб не ти тежи, едва ли ще разглезиш детето. То само като пропълзи (да не говорим като проходи) и ще почне да те рита като го дигнеш на ръце. Но просто си щади гърба и ръцете, че ще ти трябват!

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ние на ръце не се носим често, но в количката ooooh! задължително когато мрънка и не може да заспи!
Масажите за добри за бебчето, защото се подобрява кръвообращението, но някъде бях чела да не се правят непосредствено преди или след баня, защото се струпвали много неща наведнъж на бебето- баня, масажи, папкане...... Аз повечето пъти ги правя върху бодито и ританките Thinking
Много ти е голям юнака, нашият на 4 месеца беше 7200, браво на вас, да ви е жив и здрав Hug

# 6
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
   Ние правехме масаж и гимнастика на Алекс всяка вечер докато стана на 1 г.-след баня,като я къпехме по-рано,за да не е много гладна и нервна по време на масажа.След годинката не сме особено стриктни,но разтривки на гръбчето и на ръчичките правим по няколко пъти дневно-тя обожава и сама идва да си иска.

# 7
Ние гимнастика не правим защото бебока не се спира да севърти ида рита.Масажи правим след баня. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
 Ние се масажираме сутрин,преди яденето към10-11ч.Събличам го гол и си правиме процедурите,на него много му харесва Sunglasses.А за носенето на ръце няма бебе което да не обича sling просто го прави по-често когато е спокоен за да не свиква,че за да го гушнеш трябва да плаче Naughty

# 9
  • Мнения: 903
Аз започнах с масажите още от самото начало, след това и гимнастиката и така до днес и продължавам да ги правя редовно и двете Simple Smile
Моята принцеса не се спира за секунда дори и като яде е мърдане до припадък и се храним по сто часа Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Моето мнение е, че редовните масажи и гимнастика няма да навредят на детето, а тъкмо обратното помагат му повече...
Успех !!!  Peace

# 10
  • Мнения: 2 197
Аз започнах на третия месец, защото чак тогава дъщеря ми мина4 килограма (тя сега на 7 месеца е 7,5 килограма,  за възрастта на твоето бебе ми се струват страшно много тези килограми, по моята таблица това е нормално тегло за 68-9 сантиметра). Иначе аз правех масаж и гимнастиката сутрин към 10.00, преди тогавашното хранене. В 5-тия месец тя мина вече на 5 и даже 4 хранения и тогава ги изместихме вечер преди къпането. Мисля, че и двете са полезни за бебето, а особено ако е по-тежко, за да му се укрепи мускулатурата. Но при всички случаи тези килограми са страшно много. По правило на 6 месеца бебето трябва да е удвоило теглото си от раждането. При този темп на 6 месеца колко килограма ще е? За него не е полезно. А аз винаги съм я вдигала на ръце. От втория месец като се задържим по-дълго на едно място и тя ска да става и да гледа от високо. Не ми пречи - вдигам я.

# 11
  • Мнения: 1 294
Правя гимнастика по 2-3 пъти на ден, за по 5-8 мин, когато детето е в настроение за това.Масаж правя всяка вечер след баня.Малката го чака с нетърпение и много му се радва, изглежда го приема като ласка Mr. GreenКъпя я поне час преди предстоящото хранене за да не издивее от глад и да й е приятно.
Незнам дали това с масажа и гимнастиката е задължително, но аз съм решила а го правя.При нас се превръща в игра и ни е много приятно и на двете.
За носенето на ръце и да, и не.Няма ден в който да лиша детето от това удоволствие, но го правя с мярка за да не свиква.ЗА мен е ужасно да се стигне до момент в който да не успея да изведа детето си на разходка с количка, а да го влача на ръце.

Общи условия

Активация на акаунт